דף הבית |   פוקוס חברות   |   שיחת היום   |   המנכ"לים   |   דרושים   |   מתחמים   |   הבמה  
 
  כניסת חברה   |   אתר סלולארי אתר סלולארי  
ידעטק - מנוע חיפוש הייטק
חברות   חדשות   אנשים   דרושים   מילון  
  מציאת פתרון טכנולוגי   |   חברות הייטק   |   פרסם אצלנו  
  Private Zone:     Login     Dashboard   |   Jobs   |
 
הבמה: מעורבות חברתית
אורן פליישר קוני קליין אילנית דהן אריה רימיני נורית קלנר ענבל סינמן
ערן קריסטל מנשה לביא יאיר פכט רונן מואס שלי נימקובסקי-לוי
 
מעורבות חברתית: מנשה לביא, מנהל הדרכה ותקשורת פנים ארגונית בחברת מטריקס
 
מנשה לביא
מעורבות חברתית אינה מילה גסה. עמותות וארגונים עושים עבודת קודש במהלך השנה במטרה לסייע ולתרום למען החברה בישראל. חברות הייטק, מצידן, נענות לצו השעה ותורמות מכספן ומזמנן לקהילה ומעודדות מעורבות ועשייה חברתית בקרב עובדיהן. בבמה הקרובה ידע טק מפרגן לחברות הייטק ואנשיהן, על הנתינה חזרה לקהילה, כל חברה כפי יכולתה ותמיד מכל הלב. גילינו הרבה עשייה ונתינה בתעשייה, מלווה בהמון צניעות וענווה.

מנשה לביא 17/07/11 | 12:00 |  Matrix שלוט בפרסומת שכולם רואים - בחר את Matrix

החופש לבחור - מטריקס ודורה מפתחות יחדיו מודל שותפות וארוך טווח של תרומה לקהילה

מנשה לביא, מנהל הדרכה ותקשורת פנים ארגונית במטריקס, מספר לידע טק עם עינים נוצצות על התהליך המשמעותי שעברה השנה החברה, בכל הנוגע למעורבותה בקהילה.

האם החברה פועלת עפ"י משנה סדורה? מהי?

"מטריקס תורמת לקהילה באופן סדיר, כבר 10 שנים, מאז היווסדה. אם כי, בשנה שנתים האחרונות עברנו מהפך מחשבתי בנושא.אם בעבר, תרמנו בעיקר כספים או בצענו פרויקטים אד הוק, הרי שבשנה האחרונה בנינו מודל של שותפות ומעורבות ארוכת טווח בקהילה, תוך כדי הישענות על העוצמות והיכולות של מטריקס. בעקבות חבירה לארגון ציונות 2000 השתלבנו במודל פעילות המכונה "אימוץ שכונה" ובחרנו בשכונת דורה בנתניה.

מצאנו בשכונת דורה שותפים אמיתיים לדרך, שנחנו במחוייבות גבוהה - אחד הגורמים החשובים ביותר להצלחה. חברנו לצוות המתנ"ס בשכונה, שמהווה את הגוף האחראי על הפעילות בשכונה, וגילינו שם חבורה נפלאה של אנשים, שחקני נשמה, מנהיגים ובעלי חזון. הקמנו צוות היגוי משותף ויחדיו התחלנו בהגדרת פרוייקטים בעלי חשיבות וחיברנו לכל פרוייקט יחידה עסקית/אורגנית ממטריקס שלקחה הובלה עליו.

לדוגמא, המטה שלנו השתלב בפרוייקט שקראנו לו "החופש לבחור". בנינו תוכנית שמטרתה לייצר בקרב צעירי השכונה שאיפות בתחום הקריירה, כולל הבנת המשמעות של השלבים החשובים בדרך: לימודים, בגרות טובה, שירות צבאי משמעותי, לימודים גבוהים וכו'. דרך התוכנית חשפנו את המשתתפים למקצועות ולתפקידים שונים בעולם העבודה והעברנו, פעם בשלושה שבועות, סדנאות אודות מקצועות אפשריים בכל תחום ותחום - משפטים, משאבי אנוש, שיווק, טכנולוגיה, כספים ועוד, לכ- 30 בני נוער בכיתות ט'-י'. כל מפגש כלל פגישה אינטימית עם בעלי מקצוע בתחום הרלוונטי, סדנא פעילה ומשחק תחרותי מסכם, דרכו חוו המשתתפים את העולם המקצועי בו נגענו. כך למשל, במפגש שעסק בעולם של משאבי אנוש, הקימו הנערים בית קפה ודרכו למדו כיצד מגייסים כח אדם, כיצד מבצעים הדרכה פנים ארגונית ועוד. כמו כן, ערכנו משחקי סימולציה של ראיונות עבודה ולנערים ניתנה ההזדמנות לשבת בכיסא המרואיין וגם בכיסא המראיין. במסגרת סדנת כספים, סייענו לתלמידים לבנות תקציב אישי וכו'. כל הסדנאות לוו במשחקים, תחרויות, סימולציות והקנו לנערים כלים שימושיים אבל גם חוויית לימוד עשירה, ובתקווה גם ביטחון עצמי.

מחלקת הכספים של מטריקס השתלבה בפעילות מול המועדונית, אליה מגיעים ילדי כיתות ג' - ו', לאחר שעות הלימודים ומבלים בה עד הערב. מטריקס לקחה על עצמה את כל נושא ימי ההולדת וחגגה לכל ילדי המועדונית ימי הולדת, בזה אחר זה. קישטה, דאגה לכיבוד, מתנות, ליווי מוסיקלי, והפעלות חוויתיות לילדים. באחד מימי ההולדת הכנו סדנת בצק סוכר, באחר לימדנו את הילדים לעשות ג'גלינג ועוד. עובדי מחלקת הכספים אף קיימו סדנאות קריאה בכף יד, רפלקסולוגיה וסדנאות להכרת המחשב. בנוסף, יזמנו פעילויות מחוץ למועדונית כמו הליכה משותפת לבאולינג, טיולים מיוחדים ופעילות משותפות להורים וילדים.

חטיבת מערכות עסקיות התגבשה סביב פרוייקט להכרת ארץ ישראל ותרבותה לילדי כיתות א'-ג' ו- ד' - ו'. במסגרת זו בקרו הילדים, בליווי עובדי החטיבה, במיני ישראל, ב"דיאלוג בחשכה". למדו על החגים ומנהגי ישראל ועוד. במסגרת פרוייקט נוסף, עמותת "פעמונים" הכשירה את צוות מטריקס לשמש כיועצים לאיזון התקציב המשפחתי. כעת, כ- 20 עובדים שלנו מלווים משפחות עובדות בדורה, למשך חצי שנה ויותר, ומסייעים להם לתכנן נכון יותר את התקציב המשפחתי.

השנה אנו עומדים לפתח ולהשתלב בפרוייקטים נוספים, ולאפשר לעוד חטיבות במטריקס לקחת חלק בחוויה היחודית הזאת של שותפות מלאה עם שכונת דורה, ומעורבות אמיתית ותורמת יותר בקהילה".


האם וכיצד בא לידי ביטוי הקשר בין תפיסת העולם של המנכ"ל לסוג התרומות / מעורבות?

"מנכ"ל מטריקס, מוטי גוטמן, וחברי ההנהלה כולם לוקחים חלק באופן אישי בפעילויות שאנו מקיימים בשכונת דורה, ומובילים את האג'נדה של מעורבות בקהילה. מעבר לפרוייקטים שתארתי מעלה, במהלך השנה האחרונה, הזמנו את ילדי דורה ונעריה להתארח במטריקס, במסגרת פעילויות וארועים שונים. הזמנו אותם, לצד קהילת העסקים והלקוחות שלנו, לצפות במשחקי הגמר בכדורגל וכדורסל. לא פעם, המנהלים והעובדים שלנו, נסעו לדורה והסיעו את החבר'ה במכוניותיהם למטריקס ובחזרה, וכך ניתנה הזדמנות לשני הצדדים להכיר מקרוב, לפטפט ולקבל תחושה טובה של הכרה ויחס אישי.

מטריקס נוהגת לשלב במרבית תחומי פעילותה את הערך של מחויבות ואחריות לחברה. החל במיזמים עסקיים, כמו הקמת שירותי פיתוח ובדיקות במודל אופשור, המעסיק למעלה מ- 700 נשים חרדיות, רכישת חברת באבקום המתמחה במתן שירותי קול-סנטר ומספקת תעסוקה לערביי ישראל בצפון, דרך פרויקטים של תרומה לקהילה כמו ארגון מנהיגות עסקית צעירה, השייך למרכז הישראלי לניהול, ומטרתו להקנות לבני נוער כלים ומיומנויות להובלה ולמנהיגות, ועד פרויקטים ממוקדים כמו הדרכה של אוכלוסיות נזקקות".

האם אתם עדים לשינויים שהתרומה שלכם מחוללת? איזה מנגנון בקרה אתם מפעילים?

"בראש וראשונה, אנחנו חשים איך הפעילות הזאת תורמת לנו באופן אישי, מרוממת אותנו, ומעודדת אותנו להגביר את המעורבות שלנו בקהילה. במקביל, כמובן, אנו רואים ומרגישים כיצד הפעילות המשותפת משפיעה על הילדים, בני הנוער וכלל המשפחות בדורה. אנו רואים את הציפיות שלהם לפגישה הבאה, את הרצינות בה הם מתייחסים אלינו ולפעילויות השונות, את הנוכחות המלאה במפגשים. לכל אורך הדרך, קבלנו תגובות חיוביות ביותר מצוות המתנ"ס ומהקהילה כולה. גילינו בדורה חבורה נפלאה של אנשים חמים, קשובים, מתעניינים, סקרנים ומשתפי פעולה. אנחנו משתדלים לכל אורך המסע שלנו בדורה ליצור הכרות הדדית, לגלות עניין בחיים של תושבי השכונה ולספר להם על החיים שלנו, על המשפחות והילדים שלנו, ומשתדלים לכל אורך הדרך, לעודד את הרצון העז של ילדי ונערי דורה, להתקדם ולחיות חיים טובים ומעורבים. אני מקווה כי הפעילות שלנו השנה והפעילות בשנים הבאות, תביא לחיזוק הנטיות האישיות והשאיפות של קהילת דורה.

מאחר ונקודת המוצא שלנו בעבודה בדורה היא נקודת מוצא של שותפות הדדית, אנו ערים כל הזמן לתגובות ולמשובים של צוות המתנ"ס והקהילה בדורה, ומתאימים את דרכי הפעולה לצרכים שמציג בפנינו צוות המתנ"ס ולמטרות המשותפות שהגדרנו. צוותים משותפים, בוחנים כל פעילות שנעשיית ומציעים דרכי שיפור למחזור הבא. במקביל צצות דרישות חדשות מהשטח - דרישות שמהוות בסיס לפרוייקטים הבאים שנפתח יחדיו".

איך מניעים את העובדים למעורבות חברתית?

"העובדים שלנו נשבו בקסם הפרוייקט. כל מי שחוזר מפעילות בשכונה מפיץ, באופן כמעט ויראלי, את החוויה העצומה שחווה, תחושות הסיפוק והרצון להמשיך לתרום ולהיות מעורב.. לדוגמא, פנה אלי לאחרונה מנהל מכירות בכיר באחת החטיבות וסיפר לי כי מדי שנה הוא וחבריו האופנוענים עורכים בקיץ הפנינג אופנועים באחת השכונות, מאפשרים לבני הנוער ולילדים לחזות באופנועים, למשש, לטפס וגם מקבלים במתנה ילקוטים לקראת שנת הלימודים הבאה והפתעות שונות. מיותר לציין, כי אותו מנהל ביקש ממני כי השנה, הוא וחבריו, יערכו את הפנינג האופנועים בדורה".

טיפ לתורם המתחיל - מה לבחון או לקחת בחשבון? ממה להיזהר?

"צריך לעשות עבודת הכנה טובה, להגדיר את המטרות והציפיות בתחומי האחריות החברתית והתרומה לקהילה, לשבת עם העמותות המתמחות בחיבור בין קהילה לעסקים ולחשוב יחד על מודל בר-מימוש שיתאים ליכולות של הארגון. חשוב למצוא פרטנר מתאים שיפגין מעורובות שיקח אחריות. ובעיקר להתחשב, קודם כל, במטרות שלנו כארגון ובאמצעים דרכם נוכל להשיג את המטרות בדרך הטובה ביותר, כך שיביאו לנו ערך משותף, לעובדים ולשותף הקהילתי".
 
תפריט על סדר היום 
 
פוקוס חברות Top 5
חדשות המנכ"לים
דרושים מתחמים
הבמה  
  תפריט הבמה 
 
»  מעורבות חברתית
»  מגמות חדשות בתחום הבינה העסקית
»  מגמות חדשות בתחום ה- CRM
»  מגמות חדשות בעולם הבדיקות
»  עם הפנים קדימה
    בחירת הגולשים
  מעורבות חברתית 
 
אורן פליישר Epson  
קוני קליין IBM Israel  
אילנית דהן Yael Software  
אריה רימיני Taldor  
נורית קלנר ELAD Systems  
ענבל סינמן ELAD Systems  
ערן קריסטל Bezeq Online  
מנשה לביא Matrix  
יאיר פכט Alcatel-Lucent  
רונן מואס Comsecure  
שלי נימקובסקי-לוי LivePerson  
 
 
 
מנוע חיפוש   |   הייטק   |   דרושים   |   Goto-Mobile בניית אתרים לסלולר
 
RSS   |   תקנון   |   צור קשר
 
מחשוב ענן
ניהול קשרי לקוחות
אבטחת מידע
 
בינה עסקית
ניהול ידע
ניהול מסמכים
 
בנקאות ביטוח
תיירות מלונאות
אופנה טקסטיל
 
חינוך אקדמיה
קמעונאות
חקלאות
 
קידום אתרים
דרושים הייטק
 
Cloud Computing
Virtualization
Security
 
Storage
Network
ERP
 
CRM
BI
QA
 
KM
SaaS
SOA
 
BPM
BPO
DRP
 
Outsourcing
Semiconductor
Telecom
 
Mobile
Backup
DMS
 
ידעטק  |  ידע טק  |  ידע-טק


Navigation