דף הבית |   פוקוס חברות   |   שיחת היום   |   המנכ"לים   |   דרושים   |   מתחמים   |   הבמה  
 
  כניסת חברה   |   אתר סלולארי אתר סלולארי  
ידעטק - מנוע חיפוש הייטק
חברות   חדשות   אנשים   דרושים   מילון  
  מציאת פתרון טכנולוגי   |   חברות הייטק   |   פרסם אצלנו  
  Private Zone:     Login     Dashboard   |   Jobs   |
 
הבמה: מעורבות חברתית
אורן פליישר קוני קליין אילנית דהן אריה רימיני נורית קלנר ענבל סינמן
ערן קריסטל מנשה לביא יאיר פכט רונן מואס שלי נימקובסקי-לוי
 
מעורבות חברתית: אורן פליישר, מנכ"ל אפסון ישראל
 
אורן פליישר
מעורבות חברתית אינה מילה גסה. עמותות וארגונים עושים עבודת קודש במהלך השנה במטרה לסייע ולתרום למען החברה בישראל. חברות הייטק, מצידן, נענות לצו השעה ותורמות מכספן ומזמנן לקהילה ומעודדות מעורבות ועשייה חברתית בקרב עובדיהן. בבמה הקרובה ידע טק מפרגן לחברות הייטק ואנשיהן, על הנתינה חזרה לקהילה, כל חברה כפי יכולתה ותמיד מכל הלב. גילינו הרבה עשייה ונתינה בתעשייה, מלווה בהמון צניעות וענווה.

אורן פליישר 17/07/11 | 12:00 |  Epson שלוט בפרסומת שכולם רואים - בחר את Epson

האם החברה פועלת עפ"י משנה סדורה? מהי?

אפסון בכלל, ואפסון ישראל בפרט, רואים חשיבות עצומה במעורבות חברתית הקשורה לשמירה על כדור הארץ ועל הסביבה. לאפסון משנה סדורה בנושא, המבוססת על מניפסט הקובע את מדיניות החברה כחברה ירוקה ותורמת לסביבה. כבר מעל שבעים שנה שסייקו-אפסון פעילה בנושא השמירה על איכות הסביבה, החל ממיחזור וכלה בפיתוח מוצרים ידידותיים לסביבה ובקידום אירועים וארגונים התורמים ושומרים על כדור הארץ.

חברת אפסון זכתה לא מכבר בתואר "מובילת אחריות עולמית" (Sustainability Leader) מטעם חברת המחקר הבינלאומית SRI. אפסון היא אחת משש חברות, שנבחרו כמובילות שוק בתחום ה"מחשבים וציוד משרדי", לשנת 2011 - וזה תואר מחייב מבחינתנו. הזכייה השנה משקפת את המחוייבות האיתנה שלה לנהל את עסקי החברה בהתאם ל"אני מאמין" שלה. לאפסון מחוייבות ארוכת טווח לשמירה על איכות הסביבה: במסמך עקרונות הפורס את חזון החברה עד שנת 2050, סוקרת אפסון את דרכי הפעולה הארגוניות והאישיות של כל אחד ואחד מעובדי החברה, תוך התחייבות ביצועית בכל תחומי הפעילות שלה, ומעורבות בקהילה המקומית בכל מקום בו יש לחברה נציגות. כך לדוגמה, כיום ברור לכולם שאחת הסכנות הגדולות לאנושות, ההתחממות הגלובלית, נובעת ישירות מפעילות האדם. אצלנו באפסון הוחלט לקחת את המסר במלוא האחריות והרצינות ולעשת ככל שביכולתנו, כל אחד בתחומו, לצמצום הבעיה. שינויים אקלימיים נובעים בעיקר מפליטת גזים דוגמת CO2. האיזון בטבע הופר וחייבים לצמצם את פליטת הגזים הללו. לכן הוחלט לצמצם למינימום את פליטת ה- CO2 במהלך הייצור בכל מפעלי החברה. הבעיה נלקחת בחשבון כיום עוד בשלב התכנון המוקדם של כל מוצר, תוך קבלת החלטה שרמת ה-CO2 בייצור תופחת ב- 90 אחוז לעומת המצב כיום.

לאפסון הסטוריה ארוכת שנים של שמירה על הסביבה. כך לדוגמה, כבר בשנות ה-40 של המאה ה-20 פיתחנו טכנולוגיות ויישמנו מודלים לעיבוד מים המוזרמים ממפעלי החברה, הפעלנו הנחיות נוקשות במפעלי החברה לשמירה על איכות הסביבה - מעבר למתבקש בחוקים מקומיים. ב- 1988 היינו מהחברות הראשונות לאסור שימוש בגז ה- CFC, ובשנות ה- 90 יצאנו במלחמה למיגור השימוש בתמיסות אורגניות בהן משתמשים בתעשייה המסורתית.

מעבר לכך, יש לנו מדיניות די ברורה בכל הכרוך בתרומה לקהילה ולקידום מיזמים תרבותיים וקהילתיים. אנו משתדלים לתמוך כמיטב יכולתנו באמנים צעירים,במוסדות תרבות ומיזמי אמנות ולספק לשם כך את מיטב הטכנולוגיה. כמה פרוייקטים אחרונים אולי יכולים לתת המחשה טובה יותר לתפיסת העולם שלנו:

היינו מעורבים בפסטיבל מוסררה מיקס, אירוע רב תחומי שהתקיים בשכונת מוסררה בירושלים, בין ה-24 ל-26 במאי 2011. הפסטיבל מכנס למסגרת אחת אנשי חברה וכוחות יצירתיים מזירת האמנות וההגות, לשיח בינלאומי ופעילות אמנותית וחברתית אינטנסיבית הנפרשת על פני מספר ימים, תערוכות וידאו של אמנים מובילים מהארץ ומהעולם ומופעי מוסיקה של פורטיס, הופעת איחוד של להקת 'הקליק', להקת אטליז ומלכה שפיגל. הפסטיבל, ביוזמתו של ביה"ס מוסררה, מקדש ערכים של סובלנות ובאמצעות התוכנית ואמצעי הביטוי המגוונים, מאפשר לסוגי אוכלוסיה שונים ברקע, ברמת ידע ובגיל לקחת חלק באחד או יותר מהאירועים המתקיימים במהלך 3 ימי הפסטיבל. אפסון, תספק לאירוע את ציוד ההקרנה ברזולוציה גבוהה, כחלק מפעילותה השוטפת.

בחודש שעבר נתנו תמיכה ל- 10 סטודנטים נבחרים, הלומדים במוסדות מוכרים מרחבי הארץ, שיהנו השנה מתמיכה ההולמת ביותר את צרכיהם של הצעירים והצעירות: הסטודנטים קיבלו מלגות להדפסה מקצועית של עבודותיהם. שלושה מבין הסטודנטים שנבחרו יקבלו כמלגת תמיכה הדפסה של פרוייקט הגמר ועבודותיהם אף יוצגו בתערוכת יחיד מטעם הגלריה המפיקה.

הסטודנטים שזכו במלגות המורחבות יהנו מהפקת עד 10 מ"ר של עבודות על מגוון מדיה של אפסון, לבחירת הסטודנט, כשההדפסה תתבצע תוך שימוש בטכנולוגיה ובמדפסות המשמשות את מיטב אמני ישראל. כך לדוגמה, העבודות יודפסו באיכות הגבוהה ביותר כפי שמתחייב בתו-התקן "Digigraphie" - תו תקן בינלאומי ויוקרתי במיוחד, הניתן כיום לרפרודוקציות במוזיאונים המובילים בעולם (דוגמת הלובר בפאריז), תקן התחייבות למקוריות המאפשר ליצור העתקי אמנות חתומים במהדורה מוגבלת, הזהים לחלוטין ליצירה המקורית. עם סיום ההפקה יקבלו הזוכים אפשרות להציג את עבודותיהם בפני הקהל הרחב בתערוכות שיוקמו במיוחד עבורם בגלריות מטעם מעבדות ההדפסה.

עוד פרוייקט חביב בו לקחנו חלק היה תערוכת קבע חדשה המוקדשת כולה ל- NanoArt - אמנות הננו - שנפתחה במדעטק, המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בחיפה. התערוכה, בחסות שלנו, מבוססת על יצירות אמנות שמרכיביהן הן אטומים ומולקולות. זוהי התערוכה הראשונה בישראל המוקדשת כולה לתחום החדש של אמנות הננו, שבה מפגינים האמנים שליטה בחומרים שגודלם הוא מיליוניות המילימטר. בין האמנים המציגים: סטודנטים וחוקרים ישראלים ומחו"ל. כן מוצגות שם עבודותיו של אמן הננו הבינלאומי הידוע ביותר כיום, כריס אורפסקו האמריקני.

אמנות הננו-ארט מציגה מעין נופים הבנויים מאטומים ומולקולות וכן ננו-פסלים, מבנים שנוצרו כתוצאה מעיבוד של חומרים שונים ברמה המולקולרית והאטומית שלהם, תוך שימוש בתהליכים כימיים או פיזיקליים ובציוד הגדלה מתקדם ביותר (מיקרוסקופים אלקטרוניים ואטומיים).

היצירות המיניאטוריות שלא ניתן לראותן בעיין, צולמו באמצעות מיקרוסקופים רבי עוצמה, הוגדלו לגדלי ענק והודפסו במדפסות המתקדמות של אפסון בתקן ה- Digigraphie. חודש לפני כן, הענקנו חסות לתערוכת צילום חריגה של שני אמנים שנטשו את המצלמות הדיגיטאליות של זמננו לטובת המצלמה הראשונה בהיסטוריה של הצילום ככלי אופטי - מצלמת הנקב. בנוסף סייענו לשישה אמנים צעירים, המשתייכים לדור הצעיר של האמנות הישראלית בת זמננו, שהשתתפו בפרויקט "אפשרות של ספר" בגלריה זומר שבתל אביב בהפקה יצירתית של ספר כיצירת אמנות. לצורך הפרוייקט, תרמה חברת אפסון ישראל, הרואה חשיבות רבה בתמיכה באמנות וביצירה המקומית, מדפסות המהוות את ה"מילים האחרונות" בהדפסת יצירות אמנות.

האם וכיצד בא לידי ביטוי הקשר בין תפיסת העולם של המנכ"ל לסוג התרומות / מעורבות?

אנו מאוד פעילים באירועים 'ירוקים' ואירועי תרבות ואמנות אחרים ומעודדים זאת בקרב לקוחותינו. דוגמה טובה נוספת לפעילות שלנו שמשלבת את האהבה לשמירה על הסביבה ואת התמיכה באמנות הצילום, היא תחרות צילומים תת-ימית, "אפסון הים האדום", שמטרתה, בין השאר, קידום המודעות לטבע ולשמירה עליו. התחרות כוללת קטגוריות צילום כמו כרישים, טבע, צילומי ילדים וכמובן - קטגוריה מיוחדת לקידום השמירה על הסביבה. לפני כשבועיים לדוגמה, התקיים טכס חלוקת תעודות לילדים שלקחו חלק בתחרות הצילום התת-ימית "ילדי אפסון הים האדום". באירוע החגיגי לקחו חלק עשרות ילדים שהגיעו בלויית בני המשפחה. תחרות הצילום התת-ימית לילדים הינה חלק מתפיסה כוללת של טיפוח המצוינות. התפיסה מבקשת לעודד כישורים מגוונים אצל התלמידים תוך חיבורם למשאבים הסביבתיים. בתחרות הקרובה, הילדים האילתיים יקחו חלק בתחרות במסגרת בתי הספר, דרך המורה לאומנות והילדים ה"צפונים" ישלחו את העבודות היישר לתחרות.

האם אתם עדים לשינויים שהתרומה שלכם מחוללת? איזה מנגנון בקרה אתם מפעילים?

קשה מאוד למדוד ולכמת נושאים ירוקים, אבל קל מאוד לראות את הניצנים של המעורבות החברתית, של העידוד ושל הקידום. האירועים שאנו יוצרים, מושכים אליהם אמנים רבים הרוצים לקחת חלק, וכמובן את הציבור הרחב שמגיע להתרשם, ולעתים גם לקחת חלק פעיל או לרכוש יצירות אמנות. תחרות הצילום התת-ימית שלנו מושכת צלמים ומשתתפים מכל רחבי העולם.


איך מניעים את העובדים למעורבות חברתית?

אפסון מעודדת את כל עובדיה לאחריות חברתית כערך. לדוגמא הקפדה על שמירת איכות הסביבה היא חלק בלתי נפרד מההתנהלות השוטפת במשרד וזה מחלחל גם לחיים הפרטיים. מעבר לכך, העובדים נוטלים חלק באירועים השונים וחווים על בשרם את הכרת התודה מהגורמים השונים, וזה מה שמדרבן אותם להמשיך ולסייע לסביבה היכן שניתן. ככל הנרא .


לסיכום - טיפ לתורם המתחיל - מה לבחון או לקחת בחשבון? ממה להיזהר?

הדבר החשוב ביותר - הוא לעשות את הדברים מתוך הלב, ולא מתוך מטרה עסקית. התרומה לקהילה כשלעצמה לא נועדה לתרום לעסקים אלא לסייע לקהילה. הערך המוסף שלה הוא הגיבוש של צוות העובדים, רוח התרומה והשותפות למטרה, וכמובן - החיוך של ילדים, של קשישים ושל אלו שמקבלים את העזרה. לעתים - זו התמורה הגדולה ביותר, והחשובה ביותר. חשוב מאוד להיכנס לכל פרוייקט כזה בלב שלם ומתוך רצון מלא לעזור ולסייע, ולא לעשות רק "חצי עבודה".
 
Epson
אפסון ישראל הוקמה בשנת 1999, כחלק מאפסון אירופה (באירופה יש מעל 2400 עובדים - בינהם האנשים של ישראל*). חברת אפסון היא חברה ציבורית, הנסחרת בבורסה בטוקיו, ומעסיקה מעל 80 אלף עובדים ברחבי העולם. החברה מתמחה בפיתוח, ייצור ומכירה של מוצרי הדפסה, סריקה והקרנה. לאפסון ישראל מרכז תמיכה טלפוני ואינטרנטי ומערך שירות לקוחות ייחודי לאפסון, עד לבית הלקוח...
 
תפריט על סדר היום 
 
פוקוס חברות Top 5
חדשות המנכ"לים
דרושים מתחמים
הבמה  
  תפריט הבמה 
 
»  מעורבות חברתית
»  מגמות חדשות בתחום הבינה העסקית
»  מגמות חדשות בתחום ה- CRM
»  מגמות חדשות בעולם הבדיקות
»  עם הפנים קדימה
    בחירת הגולשים
  מעורבות חברתית 
 
אורן פליישר Epson  
קוני קליין IBM Israel  
אילנית דהן Yael Software  
אריה רימיני Taldor  
נורית קלנר ELAD Systems  
ענבל סינמן ELAD Systems  
ערן קריסטל Bezeq Online  
מנשה לביא Matrix  
יאיר פכט Alcatel-Lucent  
רונן מואס Comsecure  
שלי נימקובסקי-לוי LivePerson  
 
 
 
מנוע חיפוש   |   הייטק   |   דרושים   |   Goto-Mobile בניית אתרים לסלולר
 
RSS   |   תקנון   |   צור קשר
 
מחשוב ענן
ניהול קשרי לקוחות
אבטחת מידע
 
בינה עסקית
ניהול ידע
ניהול מסמכים
 
בנקאות ביטוח
תיירות מלונאות
אופנה טקסטיל
 
חינוך אקדמיה
קמעונאות
חקלאות
 
קידום אתרים
דרושים הייטק
 
Cloud Computing
Virtualization
Security
 
Storage
Network
ERP
 
CRM
BI
QA
 
KM
SaaS
SOA
 
BPM
BPO
DRP
 
Outsourcing
Semiconductor
Telecom
 
Mobile
Backup
DMS
 
ידעטק  |  ידע טק  |  ידע-טק


Navigation