דף הבית |   פוקוס חברות   |   שיחת היום   |   המנכ"לים   |   דרושים   |   מתחמים   |   הבמה  
 
  כניסת חברה   |   אתר סלולארי אתר סלולארי  
ידעטק - מנוע חיפוש הייטק
חברות   חדשות   אנשים   דרושים   מילון  
  מציאת פתרון טכנולוגי   |   חברות הייטק   |   פרסם אצלנו  
  Private Zone:     Login     Dashboard   |   Jobs   |
 
הבמה: מגמות חדשות בתחום הבינה העסקית
אסף טימור עידן נוי דניאלה אלקובי-פיש שמוליק סיטון מירב שוורץ-ויטס דוד גרינפלד צביקה גולדרייך יוגב פלד
אהוד דקטר צפריר להב אדיר אורן גיל אברהמי דותן נאמני אלעד ישראלי ליאור כהן-עמיקם יניב מאיר
יותם אהרונסון ניר צרפתי
 
מגמות חדשות בתחום ה- BI: אסף טימור, מנכ"ל BI First
 
אסף טימור
שוק הבינה העסקית רשם בשנה החולפת תנופה משמעותית, כולל רכישת חברות BI, הקמה או הרחבה של חטיבות בתחום ה- BI. עושר מידע וריבוי יכולות טכנולוגיות הביאו מנהלים לתסכול בתהליך "דליית המידע" מהדו"חות והגרפים השונים. לקוחות הרגישו שמערכת הבינה העסקית מנתבת אותם לחשיבה מסוימת, בעוד השאלות העסקיות שמטרידות אותם, אינן באות לידי לביטוי.
מערכת ידע טק פנתה לחברות מובילות ולמומחים בתחום להסביר כיצד בינה עסקית מאפשרת למיליוני אנשים לקבל החלטות עסקיות טובות יותר

אסף טימור 01/06/11 | 12:00 |  MatrixBI שלוט בפרסומת שכולם רואים - בחר את MatrixBI

אסף טימור, מנכ"ל BI-First, זרוע ה-BI של מטריקס, צופה שינויים מרחיקי לכת בתחום הבינה העסקית בשנים הקרובות ומציג כמה פתרונות חדשניים שיסייעו לכל ארגון להקטין את העלויות התפעוליות ולהגדיל את התפוקה.

שינויים שחלים בתחום הבינה העסקית

"אם בעבר עולם ה- BI התבסס על כלים ופלטפורמות המנתחים נתונים מן העבר ועל בסיס זה צופים מה יקרה בעתיד, המערכות העכשיוויות מספקות חיזוי עתידי על בסיס ניתוח של נתוני ההווה והעתיד, כאשר מרבית הנתונים נמצאים באינטרנט וברשתות החברתיות. זהו השינוי המשמעותי ביותר שעובר על התחום והשלכותיו על יכולת קבלת ההחלטות בארגון מהותית. כמו כן, היכולת לזהות מגמות וטרנדים חדשים, ממש בהתהוותם, ולהגיב בזמן אמת מתאפשרת באמצעות טכנולוגיות חדשות לקבלת מידע ונתוני BI בזמן אמת ממקורות חדשים ששופכים אור נוסף ומעניקים למנהלים אפשרות לקבלת החלטות נכונות יותר ולהשיג יתרון תחרותי מול המתחרים.

כתחליף לפרויקטי BI יקרים שהיו נהוגים בעבר אנו מנצלים את המעבר של ארגונים למודל עבודה של מחשוב ענן, ומציעים להם גם פתרונות BI כשירות (BI-as-a-Service), המתאפיינים ביחס עלות תועלת גבוה. לקוחות המשתמשים ב- BI במודל ענן יכולים להתרכז בעבודה עם המערכת בלבד ללא דאגה לתשתית ולעלויות התשתית, יכולים לקבל עדכונים ושדרוגי תוכנה בצורה חלקה ללא הספקת עבודה ולגשת לנתונים בקלות ובבטחון מכל מקום. חידוש נוסף - אנו מספקים לארגונים פתרונות BI במודל מיקור חוץ עם צוות הממוקם NearShore. אנו מקימים עבורם מערך כולל לביצוע כל תהליכי הטיוב, הניתוח ואיחוד הידע הארגוני, כך שהם מקבלים את כל המידע הנחוץ להם ללא "כאב הראש" של ניהול הפרויקט כולו. החברות להן סיפקנו שירותי NearShore דיווחו כי פתרונות ה-BI הביאו לחסכון של כ- 30% בהוצאות התפעוליות השוטפות או לחילופין, לגידול של כ- 25% בתפוקה".

מה החשיבות של ניתוח המידע עבור ארגונים ?

"מתוך הניסיון שלנו, מרגע שארגון מיישם מערכת BI מלאה המתאימה למאפייניו ועל פי צרכיו המנהלים אינם מבינים כיצד הצליחו להתנהל קודם לכן. מערכות ה-BI מאפשרות למנהל לקבל נקודת מבט מערכתית ורוחבית על כל הארגון. רבים מתייחסים למערכות ה-BI כעיניים והשכל של ההנהלה וכ- “Wach Dog” של הארגון.

מערכות BI חיוניות במיוחד בקרב ארגונים אשר עובדים עם מספר גדול של לקוחות, כמו חברות טלקום, בנקים, חברות ביטוח והשקעות, ורשתות קמעונאיות. מערכת ה- BI מסייעת בניתוח המידע שנאגר במועדוני לקוחות, מאפשרת להפיק קמפיינים המותאמים לצורכי השוק והארגון, ומסייעת בתהליכי שימור לקוחות. היום עם החיבור של מערכות ה- BI לתוכן לא מובנה של רשתות חברתיות, בלוגים ודוא"ל, ניתן להתריע מפני התארגנות של צרכנים או מפני מתקפה כנגד הארגון, בשלבים ההתחלתיים של ההתארגנות ולעודד את ההנהלה להערך ולהגיב בהתאם. חידוש נוסף הוא כלי Social Intelligence - המשולב במערכת ה- BI. מדובר למעשה על רשת חברתית מקצועית, בדומה לפייסבוק או ל LinkedIN, המיועדת לארגונים וחברות בכל גודל ומגזר. הכלי מאפשר לעובדים בתוך הארגון להתחבר ולתקשר אחד עם השני, לנהל ולעקוב אחר פעילויות יומיומיות, להתעדכן ולעדכן במידע. באופן כללי ניתן לסכם ולומר כי מערכות ה- BI מאפשרות לארגונים להגדיל רווחים ולצמצם עלויות".

תפישות ומודלים חדשים בתחום הבינה העסקית

"הקצב המהיר של השינויים בזירה העסקית של ימינו וכניסת האינטרנט, המובייל והרשתות החברתיות מחייב כי מערכות ה- BI החדשות תהיינה בעלות גמישות מירבית. על רקע זה מפתחים היום פלטפורמות וארכיטקטורות Agile BI המעניקות לארגונים את כל הגמישות הנדרשת, כולל את היכולת לתת מענה ולהתאים עצמם לשינויים המתמידים בסביבה העסקית".

כלים ומוצרים ל- BI

"BI-First, זרוע ה- BI של מטריקס, מציעה היום מגוון כלים ומוצרים בתחומי הבינה העסקית ואינטגרציית המידע, לרבות היכולת לאחד איי מידע מפוזרים למחסן מידע ארגוני אחד, היכול לשרת מספר רב של מערכות תפעוליות.

הפתרונות שאנו מציעים מסייעים לארגונים בכל תחומי הפעילות העסקית בהווה ולעתיד. בתחום השיווק, השירות ושימור הלקוחות הכלים שלנו מציעים מודלים לתכנון, חיזוי התנהגות, ניהול קמפיינים רב-ערוציים, קבלת החלטות בזמן אמת וניהול מועדוני לקוחות. בתחום הפיננסי כלי ה-BI מציגים מודלים לתכנון פיננסי, תכנון ואיחוד דו"חות כספיים, תמחיר וצפי רווחיות. כלי ה- BI מספקים פתרונות מתקדמים גם כמענה לרגולציה ולניהול סיכונים.

אחד הפתרונות המתקדמים ביותר שלנו הוא ה- Real Time Analytics שמאפשר ניתוח נתונים והתאמת פתרונות ייעודים בזמן אמת. כך למשל, כשאנו מתקשרים לחברת הסלולר או לבנק, בזמן השיחה המערכת מחוללת הצעה ללקוח, וההצעה הזו יכולה להשתנות ממש תוך כדי השיחה בהתאם למה שהלקוח מבקש מנציג השירות, כמו למשל חבילת שיחות לחו"ל או תוכנית חיסכון חדשה.

מיותר לציין, כי בעידן הרב-ערוצי כל התצוגות של מערכת ה- BI מתקבלות ישירות לטלפונים הסלולריים, למייל, או לכל ערוץ אחר שהלקוח בוחר".

סיכום

"BI-First מספקת פתרונות מקיפים בתחומי הבינה העסקית ומלווה את הארגון בכל צרכיו בתחומים השונים - שיווק, שירות, מכירות, פיננסים, ניהול סיכונים, רגולציה ועוד. המומחים שלנו אינם רק מומחי טכנולוגיה, כי אם מומחים בתחומים הניהוליים השונים בארגון - אנשי שיווק, כספים, מכירות, תפעול וכדומה. אנו מספקים ללקוח את הליווי המלא הכולל החל מקורסי הכשרה טכנולוגיים בהתאמה לצרכי הלקוח, טיפול בתשתיות המקומיות, מדידת איכות, תפוקה ויעילות וליווי שוטף ברמת המתודולוגיה והטכנולוגיה. פתרונות ה- BI של BI First הופכות חזון למציאות בכל ארגון בו אנו פועלים".
 
MatrixBI
Matrix BI הינה ספקית פתרונות מובילה בתחום ה BI בישראל ומשמשת זרוע ה - BI המרכזית של חברת מטריקס. Matrix BI מספקת ללקוחותיה מעטפת פתרונות ושירותי בינה עסקית במודלים עסקיים מגוונים. Matrix BI מתמחה במתן פתרונות ושירותים המותאמים לדרישות הייחודיות של כל לקוח, תוך שמירה על תועלת גבוהה ועלות נמוכה. אנחנו מאמינים בחדשנות מתמדת, חשיבה מחוץ לקופס...
 
תפריט על סדר היום 
 
פוקוס חברות Top 5
חדשות המנכ"לים
דרושים מתחמים
הבמה  
  תפריט הבמה 
 
»  מעורבות חברתית
»  מגמות חדשות בתחום הבינה העסקית
»  מגמות חדשות בתחום ה- CRM
»  מגמות חדשות בעולם הבדיקות
»  עם הפנים קדימה
    בחירת הגולשים
  מגמות חדשות בתחום הבינה העסקית 
 
אסף טימור MatrixBI  
עידן נוי Yael Software  
דניאלה אלקובי-פיש Ness Technologies  
שמוליק סיטון SAP Israel  
מירב שוורץ-ויטס Microsoft Israel  
דוד גרינפלד Xioma  
צביקה גולדרייך Libi Software Technology  
יוגב פלד QlikView  
אהוד דקטר HighView  
צפריר להב iTAnalyzer  
אדיר אורן BICS  
גיל אברהמי Point of View Software  
דותן נאמני DataCube  
אלעד ישראלי SiSense  
ליאור כהן-עמיקם Naya Technologies  
יניב מאיר Datamine  
יותם אהרונסון New AspeQt  
ניר צרפתי enix technologies  
 
 
 
מנוע חיפוש   |   הייטק   |   דרושים   |   Goto-Mobile בניית אתרים לסלולר
 
RSS   |   תקנון   |   צור קשר
 
מחשוב ענן
ניהול קשרי לקוחות
אבטחת מידע
 
בינה עסקית
ניהול ידע
ניהול מסמכים
 
בנקאות ביטוח
תיירות מלונאות
אופנה טקסטיל
 
חינוך אקדמיה
קמעונאות
חקלאות
 
קידום אתרים
דרושים הייטק
 
Cloud Computing
Virtualization
Security
 
Storage
Network
ERP
 
CRM
BI
QA
 
KM
SaaS
SOA
 
BPM
BPO
DRP
 
Outsourcing
Semiconductor
Telecom
 
Mobile
Backup
DMS
 
ידעטק  |  ידע טק  |  ידע-טק


Navigation