דף הבית |   פוקוס חברות   |   שיחת היום   |   המנכ"לים   |   דרושים   |   מתחמים   |   הבמה  
 
  כניסת חברה   |   אתר סלולארי אתר סלולארי  
ידעטק - מנוע חיפוש הייטק
חברות   חדשות   אנשים   דרושים   מילון  
  מציאת פתרון טכנולוגי   |   חברות הייטק   |   פרסם אצלנו  
  Private Zone:     Login     Dashboard   |   Jobs   |
 
הבמה: מגמות חדשות בתחום הבינה העסקית
אסף טימור עידן נוי דניאלה אלקובי-פיש שמוליק סיטון מירב שוורץ-ויטס דוד גרינפלד צביקה גולדרייך יוגב פלד
אהוד דקטר צפריר להב אדיר אורן גיל אברהמי דותן נאמני אלעד ישראלי ליאור כהן-עמיקם יניב מאיר
יותם אהרונסון ניר צרפתי
 
מגמות חדשות בתחום ה- BI: צפריר להב, סמנכ"ל שיווק ומכירות וממייסדי חברת IT Analyzer
 
צפריר להב
שוק הבינה העסקית רשם בשנה החולפת תנופה משמעותית, כולל רכישת חברות BI, הקמה או הרחבה של חטיבות בתחום ה- BI. עושר מידע וריבוי יכולות טכנולוגיות הביאו מנהלים לתסכול בתהליך "דליית המידע" מהדו"חות והגרפים השונים. לקוחות הרגישו שמערכת הבינה העסקית מנתבת אותם לחשיבה מסוימת, בעוד השאלות העסקיות שמטרידות אותם, אינן באות לידי לביטוי.
מערכת ידע טק פנתה לחברות מובילות ולמומחים בתחום להסביר כיצד בינה עסקית מאפשרת למיליוני אנשים לקבל החלטות עסקיות טובות יותר

צפריר להב 01/06/11 | 12:00 |  iTAnalyzer שלוט בפרסומת שכולם רואים - בחר את iTAnalyzer

שינויים שחלים בבינה העסקית

לארגונים כיום אין הצהרה אסטרטגית ברורה לגבי ניתוח ביצועי מחלקת המחשוב בכלל ורכיבי המחשוב בפרט. המדידה היחידה הקיימת כיום היא על ידי פיתוח עצמאי על ידי אנשי המחשוב. העניין הוא שאף חברה לא השכילה להבין את משמעויות הישירות על תוצאות העסקית של החברה לאורך זמן. כיום אין כלים למנהלי המחשוב שיכולים לבצע אנליזה כדוגמת בינה עסקית לתשתיות המחשוב ולכח האדם התומך בהם.

מהחזון ומהיעדים שארגון מגדיר לעצמו, יש לכל מחלקה עסקית פרמטרים ברורים להגדרה של עמידה או אי עמידה ביעדים, המחלקה העסקית היחידה שלא נכנסת לקטגוריה של עמידה ביעדים מוגדרים ולאורך זמן היא מחלקת המחשוב ככלל ותשתיות המחשוב בפרט.

מה החשיבות של ניתוח המידע עבור ארגונים?

כיום יש הרבה מחקרים הדנים ביעילות המדידה הנכונה בתחומי השיווק, מכירות ניהול ועוד...וכל כלי הבינה העסקית נותנים מענה כולל ומקיף לטובת העניין.
ארגונים מתחילים להבין כי אם הם אינם מסוגלים למדוד ביצועי מחלקה עסקית כלשהיא משמעותו היא אי יכולת ניהול אפקטיבית ואופטימלית.
השינויים והתחרות הגדלה והולכת מחייבת את הארגון להקים מערכות בינה עסקית דינמיות המספקות תמונה מלאה סביב המחלקות העסקיות השונות, ויש כאלה שמאפשרים לתת תמונה של 720 מעלות (360 כפול שני מעגלים)

תפישות ומודלים חדשים בתחום הבינה העסקית

בניית מערך בינה עסקית לטובת מנהלי המחשוב אינה עניין של מה בכך, שינוי התרבות הארגונית היא משימה קשה שבעתיים, המנמ"ר צריך להוביל את המעבר משימוש והניהול הקיים כיום במערכות

המחשוב לתרבות מובלת אינפורמציה שמקיפה את כל מערכות המחשוב ובעלי התפקידים במחלקת המחשוב תוך שקיפות וקורלציה בין מע' המחשוב, ובסופו של דבר תהווה שינוי ארגוני תפסתי עמוק בשימוש כלי ה- BI בתחום מערכות המחשוב.

כלים ומוצרים ל- BI

חברת IT Analyzer יצאה לשוק במודל משולב המאפשר לכלל המערך התומך במחשוב הארגוני לקבל מוצר תפעולי, ניהולי המשלב בינה עסקית BI.

IT Analyzer הישראלית בפעם הראשונה מאפשרת למנהלי הארגון פתרון BI לתשתיות המחשוב.

צפריר להב אחד ממייסדי חברת IT Analyzer - את דרכי בתחום ה- BI התחלתי עוד בשנת 2000 כאשר התבקשתי לתת שירותי יועץ בהקמת תשתית לאחת מחברות הטלקום באירופה. מטרת הארגון הייתה לקבל פתרון שיוכל למדוד לאורך זמן את יעילות מערכי המחשוב, כמובן שבאותם הימים מושג ה- BI היה עדין בחיתוליו וככול שהעמקתי בדרישות כך התברר לי שאין פתרונות מדף לבינה העסקית שהם ביקשו לקבל. ללקוח הנ"ל שהבאתי אדם בכיר בתחום האלגוריתמים והצגת נתונים רב ממדית וביחד הצלחנו לבנות ללקוח מערכת "בינה עסקית" המשלבת נתוני יצרן ונתוני מערכות השו"ב, והשילוב הנ"ל נתן ללקוח תמונה מספיק ברורה היכן ומתי צווארי הבקבוק במערכת. כמובן שהיום הפתרונות רחבים יותר, ומדויקים יותר ואוטומטיים.
בשנת 2005 הנחתי את כנס הבינה העסקית BI שארגנה חברת SBC ,החברות שהשתתפו בו היו: SAS, IBM, GILON, MS ועוד...המסר אז היה בינה עסקית כמשלים ומנתח מידע ממערכות ה- ERP, CRM.
נ.ב - את הכתבה שלי בנושא אפשר למצוא בירחון סטטוס מוסף BI מ- 12 לינואר 2005.

כיום בינה עסקית היא נחלת כולם, אך נשאר צד אחד בארגון שאינו מכוסה עדין בפתרונות בינה עסקית והוא תשתיות המחשוב, פתרונות IT Analyzer באים לתת מענה למקום הנ"ל.

חברת IT Analyzer מפתחת פתרונות BI לניהול ואופטימיזציה של מערך התשתיות הארגוני. פתרון IT Analyzer מאפשר לארגונים בעלי תשתית IT מורכבת ומבוזרת, לנהל, לבקר ולנתח את נתוני ה-IT ממקום מרכזי. מדובר במוצר ייחודי, המאפשר תקשורת יעילה בין המנמ"ר, מנהל התשתיות וצוות ה- IT על גבי פלטפורמה אחת ומאפשר ניהול אפקטיבי של מערך התמיכה היום יומי. התוכנה מאפשרת לרכז נתונים מכלל מערך תשתיות ה- IT הארגוני: מנרמל, מנתח ונותן כלים הן לתפעול השוטף והן לתכנון מערכתי, המשמש את המנמ"ר, מנהל התשתיות וצוות ה- ITלצורך קבלת החלטות מושכלות המבוססות על מידע ממוקד, עדכני ואיכותי.

בדיונים שנערכים כיום במועצות מנהלים, מעורבים באופן שוטף גם אספקטים טכנולוגיים, IT Analyzer מתרגם את המידע הנאסף למונחים עסקים כך שהמנמ"ר יכול לנתח ולהסביר את הסביבה אותה הוא מנהל ברמה עסקית וכן לחשוף את המידע לגורמים אסטרטגיים בארגון שלא מבינים את שפת ה- IT על די כך חושף את המידע הרלוונטי החשוב ברמות השונות באגפים השונים.

תוכנת IT Analyzer אוספת נתונים מסביבת המחשוב הארגונית, מנתחת את הנתונים ומציגה דוחות שונים לגביהם. כך, לדוגמא, ציין להב, מאפשרת התוכנה לקבל מידע מוצלב ומעובד על תחומי הגיבוי, האחסון, שרתים, מתגים, שכפולים, מסדי הנתונים בארגון ועוד. לדבריו, מערכת IT Analyzer קלה מאוד לשימוש, כך שלקוחות שיטמיעו את הפתרון יוכלו לקבל תמונת מצב אמתית במה שקורה בסביבת תשתיות המחשוב בארגון ולקבל החלטות נכונות ומהירות. שילוב IT Analyzer בסביבות מחשוב מורכבת תורמת משמעותית לצוות הניהולי בשיפור איכות השירות, מניעת תקלות בלתי צפויות יחד עם התאמת תשתיות המחשוב לאסטרטגיה העסקית של החברה.

לסיכום

יותר ויותר חברות השכילו להבין את הפוטנציאל העסקי בזמינות משאבי מערכות המידע, דבר המתורגם באופן מיידי בצורך ובהכרח של המנמ"ר וצוות התשתיות להבין את המורכבות של תשתיות ה-IT הן בניהול יעיל ומקסום השימוש במשאבים הקיימים והן בשירותים פרו-אקטיביים על מנת לצפות בעיות סמויות ולהימנע מאי-זמינות וכשל מערכות בזמן אמת.

המטרה של IT Analyzer להיות למורה הנבוכים של מנהלי המחשוב בהבנת הסביבה הטכנית המורכבת ותרגומה לשפה המאפשרת למנהל לדעת בדיוק מה קורה בסביבה העסקית בה הוא אחראי וכן את האפשרות לבצע בדיקות ברמות שונות ומגוונות כולל היסטוריה ובכך להבין ולנתח מגמות המאפיינות את סביבת המחשוב בארגונו.
 
תפריט על סדר היום 
 
פוקוס חברות Top 5
חדשות המנכ"לים
דרושים מתחמים
הבמה  
  תפריט הבמה 
 
»  מעורבות חברתית
»  מגמות חדשות בתחום הבינה העסקית
»  מגמות חדשות בתחום ה- CRM
»  מגמות חדשות בעולם הבדיקות
»  עם הפנים קדימה
    בחירת הגולשים
  מגמות חדשות בתחום הבינה העסקית 
 
אסף טימור MatrixBI  
עידן נוי Yael Software  
דניאלה אלקובי-פיש Ness Technologies  
שמוליק סיטון SAP Israel  
מירב שוורץ-ויטס Microsoft Israel  
דוד גרינפלד Xioma  
צביקה גולדרייך Libi Software Technology  
יוגב פלד QlikView  
אהוד דקטר HighView  
צפריר להב iTAnalyzer  
אדיר אורן BICS  
גיל אברהמי Point of View Software  
דותן נאמני DataCube  
אלעד ישראלי SiSense  
ליאור כהן-עמיקם Naya Technologies  
יניב מאיר Datamine  
יותם אהרונסון New AspeQt  
ניר צרפתי enix technologies  
 
 
 
מנוע חיפוש   |   הייטק   |   דרושים   |   Goto-Mobile בניית אתרים לסלולר
 
RSS   |   תקנון   |   צור קשר
 
מחשוב ענן
ניהול קשרי לקוחות
אבטחת מידע
 
בינה עסקית
ניהול ידע
ניהול מסמכים
 
בנקאות ביטוח
תיירות מלונאות
אופנה טקסטיל
 
חינוך אקדמיה
קמעונאות
חקלאות
 
קידום אתרים
דרושים הייטק
 
Cloud Computing
Virtualization
Security
 
Storage
Network
ERP
 
CRM
BI
QA
 
KM
SaaS
SOA
 
BPM
BPO
DRP
 
Outsourcing
Semiconductor
Telecom
 
Mobile
Backup
DMS
 
ידעטק  |  ידע טק  |  ידע-טק


Navigation