דף הבית |   פוקוס חברות   |   שיחת היום   |   המנכ"לים   |   דרושים   |   מתחמים   |   הבמה  
 
  כניסת חברה   |   אתר סלולארי אתר סלולארי  
ידעטק - מנוע חיפוש הייטק
חברות   חדשות   אנשים   דרושים   מילון  
  מציאת פתרון טכנולוגי   |   חברות הייטק   |   פרסם אצלנו  
  Private Zone:     Login     Dashboard   |   Jobs   |
 
הבמה: מגמות חדשות בתחום הבינה העסקית
אסף טימור עידן נוי דניאלה אלקובי-פיש שמוליק סיטון מירב שוורץ-ויטס דוד גרינפלד צביקה גולדרייך יוגב פלד
אהוד דקטר צפריר להב אדיר אורן גיל אברהמי דותן נאמני אלעד ישראלי ליאור כהן-עמיקם יניב מאיר
יותם אהרונסון ניר צרפתי
 
מגמות חדשות בתחום ה- BI: דוד גרינפלד, מנכ"ל אקסיומה פתרונות BI
 
דוד גרינפלד
שוק הבינה העסקית רשם בשנה החולפת תנופה משמעותית, כולל רכישת חברות BI, הקמה או הרחבה של חטיבות בתחום ה- BI. עושר מידע וריבוי יכולות טכנולוגיות הביאו מנהלים לתסכול בתהליך "דליית המידע" מהדו"חות והגרפים השונים. לקוחות הרגישו שמערכת הבינה העסקית מנתבת אותם לחשיבה מסוימת, בעוד השאלות העסקיות שמטרידות אותם, אינן באות לידי לביטוי.
מערכת ידע טק פנתה לחברות מובילות ולמומחים בתחום להסביר כיצד בינה עסקית מאפשרת למיליוני אנשים לקבל החלטות עסקיות טובות יותר

דוד גרינפלד 01/06/11 | 12:00 |  Xioma שלוט בפרסומת שכולם רואים - בחר את Xioma

מהן התמורות העיקריות שחלו בתחום הבינה העסקית?

הבינה העסקית שינתה פניה. "בינה עסקית" מוכרת עוד מכתביו של דיקנס, ובהם מתואר הפקיד עם המצחייה, השרוול השחור וגווילי הנייר הגדולים שתיעד את הפעילות בעסק. אותו פקיד שימש גם כמרכז הידע וספק הנתונים בארגון.

הבינה העסקית עשתה כברת דרך, ועד לפני מספר שנים בינה עסקית הייתה נחלתם הבלעדית של ארגוני על, עתירי ממון ויכולות, כשהמנהלים הבכירים יכלו להתפנות לבניית חזון, הגדרת אסטרטגיות והתווית הדרך. טכנולוגיות ה- BI דרשו מערכות חומרה חזקות, תשתיות יקרות והתארגנות כלל מערכתית. ככל שהארגון פעל בסביבה סוערת יותר, בענף המאופיין בתחרותיות גדולה יותר, כך חיפשו מובילי המדיניות כלים ויכולות שיאפשרו השגת יתרון תחרותי על פני המתחרים. הבינה העסקית נתנה מענה לרוב הדרישות.

מהן המגמות והמודלים החדשים העיקריים בתחום הבינה העסקית ומהן מציעות לארגונים?

המגמות כיום נוטות לכיוון של הפיכה מכלי ניהולי לכלי תפעולי; יותר ויותר פתרונות מוצעים גם לשוק ה- SMB, שיטות הצגת נתונים: Dashboards / Scorecards מאפשרות להציג מידע רלוונטי ועדכני בצורה מתומצתת, טכנולוגיות ונהלים חדשים כגון XML או SOA הופכים את המערכות השונות בארגון לאינטגרטיביות יותר; הפתרונות המוצעים פשוטים יותר לשימוש, פחות יקרים וברורים יותר; התפתחויות נוספות מעניקות את היכולת של שילוב עם כלי BPM; טכנולוגיות Web Services מאפשרות גזירת ועריכת נתונים ואיחוד עם מידע משלים מהמידע העסקי ממערכות ניהול המידע השונות.

טכנולוגיית Push לדחיפת מידע באמצעות Email ו- SMS, למשתמשים ומקבלי החלטות המעוניינים במידע "לעוס", מתומצת ומובן במבט מהיר, תוך שימוש במחשבים מוכרים, טאבלטים ומכשירי סמרטפונים נפוצים; כך שמירב ההתעסקות תהייה במידע ולא בתפעול המערכת כדי לקבל את המידע.

כל זה יחד עם העובדה שחלק גדול ממקבלי ההחלטות כבר שייך לדור המידע המודרני, יחד עם העובדה שה"צמא" למידע מסוג זה מגיע כבר מדרגים נמוכים יותר הופך את הבינה העסקית לנפוץ יותר ונדרש יותר.
ה- BI הקלאסי, המוכר, המציג ומנתח את ביצועי הארגון כולל סימולציות, מקבל בתקופה האחרונה זווית חדשה שתלך ותתעצם.

Preventive BI - זה תחום שמרכז תחתיו את הידע הנצבר בארגון, תחזיות שונות כמו צמיחה מתוכננת יחד עם מנועי חוקים אוטומטיים הניתנים לכיול על ידי מקבלי ההחלטות כשכל תכליתם.

לבצע ניתוחים ובדיקות על פעילות הארגון ללא הפסקה, ולהתריע על בעיות שונות העלולות להתעורר, אי עמידה אפשרית ביעדים עקב פעולות שונות שננקטו או לא, ניתוח מידע חיצוני המגיע למערכת ממערכות משיקות וכו'.
תחום זה יעניק לארגונים שישכילו לממש מנועים אלו, את היכולת להתכונן מבעוד מועד לאירועים שונים, להגיב מהר ולבנות תהליך של "תחזוקה ארגונית" מונעת לפני שפורצים המשברים.

נקודה נוספת שיש לתת עליה את הדעת היא ההתפשטות ההולכת וגדלה של שירותי "ענן" (SaaS).

כבר כיום ניתן לראות את ניצני הופעת מערכות ה- BI כשירותי ענן כשמי שמוביל את המגמה הם לדעתי צרכני המידע בארגונים שמרגישים כי אינם מקבלים מענה מספק מיחידות ה- IT. בנוסף, אסור לנו לשכוח את הרשתות החברתיות העצומות המובילות ומובלות על ידי דעת הקהל. כלי BI (מבוססי אלגוריתמים) שיוכלו לזהות מגמות, לנתח תהליכים ולנבא התנהגות אוכלוסיות יעניקו למשתמשי (שיווק) הכלים הללו את היתרון במרוץ העסקי בימינו.

פתרון BI המותאם לצרכי ארגונים בינוניים הוא ה- SAP Business Objects, המציג יכולות מקיפות החל מניתוחי Ad-Hoc דרך לוחות מחוונים אינטראקטיביים ועד תהליכי אינטגרציה ואימות נתונים. כלי דיווח, חקר וניתוח משתמשים בכלי Web אינטואיטיביים ומאפשרים למקבלי החלטות לראות ולשתף מידע בזמן אמת. הגישה נוחה ומאפשרת שילוב בכלי Office. לוחות המחוונים נבנים בקלות באמצעות Xcelsius המאפשר תצוגה גרפית וניתוחים ותסריטי what-if לקבלת החלטות טובה יותר. כמו כן, המערכת מאפשרת חיבור של מכשירים ניידים לנתוני הארגון. ניתן לבצע ניתוחים ולצפות בדוחות מכל מקום ולהגיב בהתאם גם כשנמצאים מחוץ למשרד. השימוש הוא פשוט, קל ומאובטח, ללא שרתים נוספים.
פתרונות מבוססי SAP Business Objects, מתאימים לארגונים בינוניים / קטנים הזקוקים לפתרון מהיר, יחסית לא יקר ומאוד יעיל.

לסיכום

הבינה העסקית הקלאסית מפנה את הדרך למערכות וגישות חדשות עם רוח גבית חזקה של טכנולוגיות חדשות, תקנות ונהלים חדשים ודרישות המגיעות מהמשתמשים המתוחכמים יותר. מערכות הבינה העסקית הפכו ועדיין הופכות למערכות BI תפעוליות, מייצרות כלי סימולציה מתקדמים, משתמשות במוצרי החומרה הזמינים כמו טאבלטים, סמרטפונים, ו- LAPTOPS.
כלי כריית המידע הופכים יעילים יותר וה "באז" הנוכחי של שירותי ענן יתפוס לדעתי מקום מכובד בתחום.
 
תפריט על סדר היום 
 
פוקוס חברות Top 5
חדשות המנכ"לים
דרושים מתחמים
הבמה  
  תפריט הבמה 
 
»  מעורבות חברתית
»  מגמות חדשות בתחום הבינה העסקית
»  מגמות חדשות בתחום ה- CRM
»  מגמות חדשות בעולם הבדיקות
»  עם הפנים קדימה
    בחירת הגולשים
  מגמות חדשות בתחום הבינה העסקית 
 
אסף טימור MatrixBI  
עידן נוי Yael Software  
דניאלה אלקובי-פיש Ness Technologies  
שמוליק סיטון SAP Israel  
מירב שוורץ-ויטס Microsoft Israel  
דוד גרינפלד Xioma  
צביקה גולדרייך Libi Software Technology  
יוגב פלד QlikView  
אהוד דקטר HighView  
צפריר להב iTAnalyzer  
אדיר אורן BICS  
גיל אברהמי Point of View Software  
דותן נאמני DataCube  
אלעד ישראלי SiSense  
ליאור כהן-עמיקם Naya Technologies  
יניב מאיר Datamine  
יותם אהרונסון New AspeQt  
ניר צרפתי enix technologies  
 
 
 
מנוע חיפוש   |   הייטק   |   דרושים   |   Goto-Mobile בניית אתרים לסלולר
 
RSS   |   תקנון   |   צור קשר
 
מחשוב ענן
ניהול קשרי לקוחות
אבטחת מידע
 
בינה עסקית
ניהול ידע
ניהול מסמכים
 
בנקאות ביטוח
תיירות מלונאות
אופנה טקסטיל
 
חינוך אקדמיה
קמעונאות
חקלאות
 
קידום אתרים
דרושים הייטק
 
Cloud Computing
Virtualization
Security
 
Storage
Network
ERP
 
CRM
BI
QA
 
KM
SaaS
SOA
 
BPM
BPO
DRP
 
Outsourcing
Semiconductor
Telecom
 
Mobile
Backup
DMS
 
ידעטק  |  ידע טק  |  ידע-טק


Navigation