דף הבית |   פוקוס חברות   |   שיחת היום   |   המנכ"לים   |   דרושים   |   מתחמים   |   הבמה  
 
  כניסת חברה   |   אתר סלולארי אתר סלולארי  
ידעטק - מנוע חיפוש הייטק
חברות   חדשות   אנשים   דרושים   מילון  
  מציאת פתרון טכנולוגי   |   חברות הייטק   |   פרסם אצלנו  
  Private Zone:     Login     Dashboard   |   Jobs   |
 
הבמה: מגמות חדשות בתחום הבינה העסקית
אסף טימור עידן נוי דניאלה אלקובי-פיש שמוליק סיטון מירב שוורץ-ויטס דוד גרינפלד צביקה גולדרייך יוגב פלד
אהוד דקטר צפריר להב אדיר אורן גיל אברהמי דותן נאמני אלעד ישראלי ליאור כהן-עמיקם יניב מאיר
יותם אהרונסון ניר צרפתי
 
מגמות חדשות בתחום ה- BI: יותם אהרונסון, מנכל ומייסד בחברת ניו אספקט
 
יותם אהרונסון
שוק הבינה העסקית רשם בשנה החולפת תנופה משמעותית, כולל רכישת חברות BI, הקמה או הרחבה של חטיבות בתחום ה- BI. עושר מידע וריבוי יכולות טכנולוגיות הביאו מנהלים לתסכול בתהליך "דליית המידע" מהדו"חות והגרפים השונים. לקוחות הרגישו שמערכת הבינה העסקית מנתבת אותם לחשיבה מסוימת, בעוד השאלות העסקיות שמטרידות אותם, אינן באות לידי לביטוי.
מערכת ידע טק פנתה לחברות מובילות ולמומחים בתחום להסביר כיצד בינה עסקית מאפשרת למיליוני אנשים לקבל החלטות עסקיות טובות יותר

יותם אהרונסון 01/06/11 | 12:00 |  New AspeQt שלוט בפרסומת שכולם רואים - בחר את New AspeQt

חברת New AspeQt מצליחה לחסוך לחברות וארגונים הון וזמן רב ובמקביל להגדיל מאד את אחוזי ההצלחה בהטמעות, BI פשוט כי הבינה שהכשרת לקוח ליישום עצמי מביאה לתוצאות טובות יותר ובעלויות נמוכות בהרבה

שינויים בתחום הבינה העסקית - מ- OLAP ל- in memory columnar DB

עולם הבינה העסקית עובר בשנים האחרונות תהליכים מואצים של פיתוח. ההבנה הגורפת בקרב חברות וארגונים היא כי כלי תחקור וניתוח נתונים הפכו להכרח עסקי עבור כל ארגון השואף לשמור על יתרונותיו התחרותיים ולשפר את יכולתו להגיב למציאות העסקית המשתנה ללא הרף. הבנה זו הביאה את עולם הבינה העסקית אל קידמת הבמה בתחום ה- IT, תוך שהוא צומח בקצב המהיר ביותר בהשוואה לשאר תחומי ה- IT בשנים האחרונות. לפי הערכות המומחים מגמה זו צפויה להישמר גם בשנים הקרובות.

המעבר ל- In memory
לצד הטכנולוגיות הוותיקות והמוכרות מבוססות ה-OLAP, החלו להופיע בשנים האחרונות טכנולוגיות חדשות המאפשרות קיצור משמעותי בזמני הפיתוח, תוך הקטנת מורכבות הקמתם של פתרונות BI ארגוניים. כך למשל הופיעו כלי BI רבים מבוססי טכנולוגיית "in-memory".

הטכנולוגיה, המבוססת על טעינת נתוני הארגון אל זיכרון העבודה במחשב (RAM) מאפשרת את קיצור זמני "שליפת הנתונים" בזמן עבודת המשתמשים במערכת. הדבר משפר משמעותית את חווית המשתמש. ביחס לטכנולוגיות הדורשות קריאת נתונים מהדיסק (קריאה איטית יותר).

יתרון נוסף של טכנולוגיית in-memory מתבטא בקיצור זמני הפיתוח ומכאן הוזלת עלויות הפרוייקט. זאת בשל העובדה שתהליך עיבוד הנתונים הנדרש הופך פשוט יותר בזכות יכולות שליפת הנתונים המהירות יותר, אשר במקרים רבים אף מייתר את הצורך בהקמת מחסן נתונים בארגון. אך אליה וקוץ בה: גודלו המוגבל של זיכרון ה-RAM גרם להגבלת נפחי הנתונים אותם ניתן לנתח ולתחקר בכלי in-memory. כך נחסמה היכולת לנצל טכנולוגיה זו בפני ארגונים עתירי מידע.

מהפכת ה- BI החדשה

לתוך החלל הזה נולדה טכנולוגיה חדשה המשלבת את הטוב שבשני העולמות:
In-memory columnar data base. הטכנולוגיה עושה שימוש בבסיס נתונים טורי (מבוסס עמודות), המאפשר קריאה מהירה ביותר של נתונים מהדיסק (שאינו מוגבל בנפח כמו זיכרון ה-RAM) יחד עם טכנולוגיית 'In-memory’, על יתרונותיה שהוצגו קודם לכן . טכנולוגיה חדישה זו מאפשרת:
» שמירה על פשטות הפיתוח
» זמני תגובה קצרים
» הסרת מחסום נפחי הנתונים
(דבר שהופך את הטכנלוגיה לאטרקטיבית וייחודית עבור ארגונים עתירי מידע).

יכולות אלה הופכות את טכנולוגיית In-memory columnar data base למתקדמת והחדשנית ביותר בעולם ה- BI ומתאימה לכל סוג וגודל של ארגון.

חברות כמו Yahoo, Cisco, Target, Philips, Samsung כבר עושות שימוש בטכנולוגיה מהפכנית זו ו- New AspeQt היא למעשה חברת היישום הראשונה בישראל אשר עושה בה שימוש בעבור לקוחותיה. לצורך כך בחרה בתוכנת Prism BI של חברת SiSense הישראלית, אחת מהחלוצות העולמיות בתחום זה.

חשיבות ניתוח המידע עבור ארגונים

העולם העסקי של שנת 2011 הוא כבר לא אותו עולם של לפני 20, 15 ואפילו 10 שנים.
תחרות אגרסיבית, שוק גלובלי, מהפכת האינטרנט, "התפוצצות המידע", מהפכות טכנולוגיות ומודעות צרכנית. כל אלה מושגים המלווים את חיינו יום-יום ולמעשה מתארים מציאות המחייבת את החברות ללמוד, לשפר את השירות והמוצר ולהגיב מהר לשינויים בדרישות השוק על מנת "להישאר במשחק".

המפתח להצלחה טמון ביכולת הארגון לספק לעצמו תשובות מהירות, קרוב ככל הניתן ל- Real Time, המבוססות על מידע אמיתי ושלם לצורך קבלת החלטות נכונות ובזמן הרלוונטי לקבלתן.

תפישות ומודלים חדשים בתחום הבינה העסקית

למרות הצורך הברור ב- BI, מחקרים מראים כי אחוזי ההצלחה של הטמעות BI - נמוכים ובארגונים רבים אחוז המשתמשים (אחוז החדירה) גם הוא נמוך.
נשאלת השאלה - מדוע? הסיבות כנראה רבות ומגוונות, אך אם אצטרך לשים את האצבע על שלוש סיבות עיקריות:

1. עודף מורכבות ביישום - רוב צרכני המידע צריכים מידע ממוקד, פשוט וזמין. הצפת המשתמש במידע מורכב הדורש יכולות אנליטיות- גורמת לתסכול והימנעות משימוש במערכת ובמידע.
2. חוסר גמישות במתן מענה לדרישות משתמשים - כלי BI מורכבים, המחייבים יישום מורכב ויקר - מחייבים גם עבודת איפיון מקדימה כדי "לקלוע" קרוב ככל הניתן לדרישות המשתמשים. זאת כיוון ששינויים מאוחרים (לאחר סיום הפרוייקט) עלולים להיות יקרים ולא כדאיים.
3. תלות במיישם / מטמיע בשינוי בדוחות קיימים או בהוספת דוחות חדשים - יוצר צוואר בקבוק במתן מענה לדרישות המשתמשים בארגון.

האם בכך לא חטאנו למטרה לשמה מלכתחילה החלטנו להכניס BI לארגון - גמישות? רלוונטיות הנתונים? ומה לעשות שדרישות המשתמשים בשלב האיפיון כבר אינן רלוונטיות לאחר שנה או שנתיים כשהסתיים הפרוייקט? (מציאות עסקית משתנה כבר אמרנו?...)

אז מה עושים?
אנו ב- New AspeQt מעניקים את הכוח ללקוח, ומאמינים כי יש לתת ללקוח את הגמישות הנדרשת לבנות לעצמו דוחות בלחיצת כפתור, לנתח בעצמו את המידע המשתנה ולהתחבר למקורות מידע חדשים. בכך נאפשר לו להטמיע BI נכון המתאים עצמו לארגון ולא להיפך.
אנו מאמינים כי תלות בספק חיצוני תפגע בצורך לעשות שינויים ולקבל תשובות לשאלות משתנות בזמן אמיתי.

כלים ומוצרי BI - כיצד גורמים להצלחת הטמעת פתרון BI בארגון?

אז איך אנחנו עושים את זה? התשובה מתחלקת לשתיים: טכנולוגיה ותפישת יישום BI.

1. בצד הטכנולוגיה מצאה New AspeQt את תוכנת Prism של חברת SiSense כמתאימה ביותר לצורך:
» ביצועים מהירים, גם עם נפחי נתונים גדולים.
» פשטות פיתוח - קיצור זמני הפיתוח והפחתת עלויות דרמטית.
» עצמאות ביישום.
» לסיכום: כלי BI המאפשר מירב גמישות ללקוח, העלויות פוחתות באופן דרמטי והמערכת נשארת רלוונטית, גם ובעיקר כאשר צרכי הארגון משתנים כל העת.

2. תפישת היישום - מתוך ההבנה כי BI אמיתי מושג רק באמצעות עצמאות של הלקוח, New AspeQt למעשה מיישמת מודל עיסקי שונה מאד בנוף חברות היישום:
במקום פרויקטים ארוכים ויקרים, הכוללים השמת כ"א לתקופות ארוכות באתר הלקוח אנו מאמינים כי את הזמן יש להשקיע בהכשרת הלקוח לעבודה ופיתוח עצמיים על בסיס כ"א קיים, תוך שילוב של תפישת עולם "אג'ילית" (Agile)- במקום פרוייקט אחד ארוך, מטמיעים בכל פעם פתרונות מודולריים והארגון נהנה מפירות המערכת כבר בסמוך למועד רכישתה.

ההצלחה מדברת בעד עצמה
יישום המדגים היטב את תפישת העולם שלנו ניתן לראות בחברת Kogol unitrade, יבואנית צמיגי מישלן (Michelin) לישראל. בתוך כ- 25 שעות הכשרה הפך הלקוח לעצמאי באופן מוחלט בפיתוח במערכת Prism ולמעשה יישם וממשיך ליישם בעצמו את כל המודולים העיסקיים הנדרשים עבורו, לרבות מודול עבור 20 סוכני שטח העובדים עם המערכת ע"י גישה מרחוק באמצעות טלפונים חכמים ומחשבים ניידים. במילים פשוטות: מ ה פ כ ה!

לסיכום

הטכנולוגיה כבר מאפשרת - אז למה לא לנצל זאת? ניתן להטמיע BI בארגון בעלויות נמוכות ובכך להראות ROI ביתר קלות. ניתן וצריך להשאיר את מערכת ה- BI פתוחה לשינויים כל העת ולספק לצרכני המידע את כל המידע הרלוונטי עבורם ורק אותו. והכי חשוב: הלקוח יכול וצריך להישאר עצמאי בפיתוחים ושינויים במערכת תוך הקטנת התלות במיישם חיצוני.

בזכות תפישת היישום החדשה של חברת New AspeQt אנו זוכים לאחוזי הצלחה גבוהים אצל לקוחותינו ושביעות רצון חסרת תקדים.
 
תפריט על סדר היום 
 
פוקוס חברות Top 5
חדשות המנכ"לים
דרושים מתחמים
הבמה  
  תפריט הבמה 
 
»  מעורבות חברתית
»  מגמות חדשות בתחום הבינה העסקית
»  מגמות חדשות בתחום ה- CRM
»  מגמות חדשות בעולם הבדיקות
»  עם הפנים קדימה
    בחירת הגולשים
  מגמות חדשות בתחום הבינה העסקית 
 
אסף טימור MatrixBI  
עידן נוי Yael Software  
דניאלה אלקובי-פיש Ness Technologies  
שמוליק סיטון SAP Israel  
מירב שוורץ-ויטס Microsoft Israel  
דוד גרינפלד Xioma  
צביקה גולדרייך Libi Software Technology  
יוגב פלד QlikView  
אהוד דקטר HighView  
צפריר להב iTAnalyzer  
אדיר אורן BICS  
גיל אברהמי Point of View Software  
דותן נאמני DataCube  
אלעד ישראלי SiSense  
ליאור כהן-עמיקם Naya Technologies  
יניב מאיר Datamine  
יותם אהרונסון New AspeQt  
ניר צרפתי enix technologies  
 
 
 
מנוע חיפוש   |   הייטק   |   דרושים   |   Goto-Mobile בניית אתרים לסלולר
 
RSS   |   תקנון   |   צור קשר
 
מחשוב ענן
ניהול קשרי לקוחות
אבטחת מידע
 
בינה עסקית
ניהול ידע
ניהול מסמכים
 
בנקאות ביטוח
תיירות מלונאות
אופנה טקסטיל
 
חינוך אקדמיה
קמעונאות
חקלאות
 
קידום אתרים
דרושים הייטק
 
Cloud Computing
Virtualization
Security
 
Storage
Network
ERP
 
CRM
BI
QA
 
KM
SaaS
SOA
 
BPM
BPO
DRP
 
Outsourcing
Semiconductor
Telecom
 
Mobile
Backup
DMS
 
ידעטק  |  ידע טק  |  ידע-טק


Navigation