דף הבית |   פוקוס חברות   |   שיחת היום   |   המנכ"לים   |   דרושים   |   מתחמים   |   הבמה  
 
  כניסת חברה   |   אתר סלולארי אתר סלולארי  
ידעטק - מנוע חיפוש הייטק
חברות   חדשות   אנשים   דרושים   מילון  
  מציאת פתרון טכנולוגי   |   חברות הייטק   |   פרסם אצלנו  
  Private Zone:     Login     Dashboard   |   Jobs   |
 
הבמה: מגמות חדשות בתחום הבינה העסקית
אסף טימור עידן נוי דניאלה אלקובי-פיש שמוליק סיטון מירב שוורץ-ויטס דוד גרינפלד צביקה גולדרייך יוגב פלד
אהוד דקטר צפריר להב אדיר אורן גיל אברהמי דותן נאמני אלעד ישראלי ליאור כהן-עמיקם יניב מאיר
יותם אהרונסון ניר צרפתי
 
מגמות חדשות בתחום ה- BI: ליאור כהן-עמיקם, CTO בחברת Eternity
 
ליאור כהן-עמיקם
שוק הבינה העסקית רשם בשנה החולפת תנופה משמעותית, כולל רכישת חברות BI, הקמה או הרחבה של חטיבות בתחום ה- BI. עושר מידע וריבוי יכולות טכנולוגיות הביאו מנהלים לתסכול בתהליך "דליית המידע" מהדו"חות והגרפים השונים. לקוחות הרגישו שמערכת הבינה העסקית מנתבת אותם לחשיבה מסוימת, בעוד השאלות העסקיות שמטרידות אותם, אינן באות לידי לביטוי.
מערכת ידע טק פנתה לחברות מובילות ולמומחים בתחום להסביר כיצד בינה עסקית מאפשרת למיליוני אנשים לקבל החלטות עסקיות טובות יותר

ליאור כהן-עמיקם 01/06/11 | 12:00 |  Naya Technologies שלוט בפרסומת שכולם רואים - בחר את Naya Technologies

שינויים שחלים בתחום הבינה העסקית

עולם הפתרונות בתחום הבינה העסקית עובר שינוי. בעבר ראינו שני סוגים של כלים, כלי מומחה - המתמחים בנישה מסויימת, וכלי קצה-לקצה אשר כיוונו לפתרון מלא לכל דרישות הלקוח. רוב הכלים התמחו בעבודה מול מקור נתונים מסוג מסוים או שבמסגרת הוקמו שכבות סמנטיות ייעודיות עבורם.

כיום הפתרונות באים בדמות "ארגז כלים" אחד. אוסף כלים, כל כלי נותן פיתרון בתחומו, וכולם יחדיו עטופים במסגרת אינטגרטיבית אשר נותנת פיתרון פיתוחי ויישומי. הלקוח בוחר את השילוב המנצח מבחינתו בין הפתרונות.

האתגר החדש העולה מפתרון "ארגז הכלים" הוא לייצר שכבת-על סמנטית אשר כל הכלים השונים עובדים מולה. כפי שה- DWH מאחד את כל המידע התפעולי בארגון ומייצג את האמת הארגונית התפעולית במבנה רלציוני, כך אנו זקוקים למבנה-על רב ממדי אחד המייצג את הלוגיקה העסקית.

מה החשיבות של ניתוח המידע עבור ארגונים?

בינה עסקית הינה מחשוב תהליך איסוף המידע כחלק מתהליך קבלת ההחלטות בארגון. נקודת הפתיחה היא שכדי לקבל החלטות טובות אנו נדרשים למידע אמין, עדכני ורלונטי. אמין משמעותו - מייצג באופן מדוייק את הפעילות התפעולית והעסקית. עדכני משמעותו - זמן תקשורת קצר ככל האפשר בין המדווח על ביצוע הפעילות לבין המנהל אותה. רלונטי משמעותו - תומך בקבלת ההחלטה תוך הבחנה בין עיקר וטפל. בינה עסקית היא מערכת אשר מייעלת את שלושת המרכיבים האלה בתהליך איסוף תחקור וניתוח המידע.

ארגון אשר מיישם בינה עסקית מייעל את תהליך הניהול. החלטות אשר מקדמות את המטרות העסקיות של הארגון מתקבלות בקצב גבוה יותר ובאפקטיביות. יכולתו של הארגון להתאים את עצמו לשוק , להקדים את מתחריו ולנהל באופן יעיל את הפעילות התפעולית , גדלה באופן משמעותי.

תפישות ומודלים חדשים בתחום הבינה העסקית

לאחרונה צובר תאוצה תחום ה- BI התפעולי. ארגונים גדולים אשר הטמיעו בינה עסקית עברו לשלב הבא וחשפו את המידע האנליטי בפני אנשי התפעול, השיווק, המכירות והשירות. כיום מערכת בינה עסקית היא מערכת קריטית לפעילות התפעולית בארגון לעיתים במידה רבה יותר מאשר לפעילות הניהול. החלטות תפעוליות מתקבלות על סמך מידע סטטיסטי ואנליטי שזורם בזמן אמת אל וממערכות ה- BI.

תחום חדש הצובר תאוצה הוא כניסתם של מסדי נתונים ענקיים, VLDB, ומערכות בעלות כמויות אדירות של טרנזקציות אל תחום הבינה העסקי. פתרונות ורטיקאליים, ענני מחשוב וטכנלוגיות חדשות כמו HADOOP מאפשרים לארגונים המנהלים כמויות אדירות של מידע והסתפקו בעבר במידע סטטיסטי ואנליטי מועט להתקדם ובעלות נמוכה יחסית לקבל פתרונות שהיו שמורים עד היום רק לחברות מתחום ה- Eenterprise.

כלים ומוצרים ל- BI

לאיטרניטי מגוון כלים ומוצרים ל- BI. פיתוח ייחודי מבית איטרניטי, הינו ה- dimSum. תוסף ל- Excel בעזרתו ניתן ליצור מודל רב מימדי ומצגות חיות ממקורות מידע בלתי מובנים.

הצורך להעמיק את יכולת הבינה העסקית בכל תחומי הארגון הוא אחד האתגרים הגדולים העומדים בפני ארגונים. מידע קריטי להשלמת עולם התחקור האנליטי נמצא מעבר לגבולות הארגון ולמערכות המידע שלו. מידע זה כולל: נתוני מתחרים (נתונים כספיים, מוצרים וכו'), נתוני שוק, דו"חות כללים, שותפים עסקיים וכדומה. הקושי הטמון בהשוואת נתונים ארגוניים וחוץ ארגוניים בעלי מבנים שונים הוא אחד המכשולים העיקריים באינטגרציה בין מערכות BI למקורות מידע אלה.

חלקים ממידע זה מפורסמים בתשתית האינטרנט ע"י מתחרים / רגולטור / אחרים (בד"כ כקבצי HTML, Excel, PDF, Word) ומרביתם מועברים באמצעים ידניים ונאספים למקורות הנשמרים כאיי מידע בודדים בארגון, אשר מידת אמינותם מוטלת בספק.

מידע זה אינו מובנה. הוא רב מימדי ומולטי מטריציוני, עובדה המקשה על יכולת קליטתו המסודרת בנתוני הארגון.
האתגר הינו מיפוי מקורות מידע אילו לטובת יצירת מכנה משותף עם נתוני הארגון, לצרכי ניתוח והשוואה, אחזור מידע היסטורי, מצגות חיות, Dashboards וכו'

איטרנטי שמה לה כמטרה לתת מענה לצורך זה, ולכן פיתחה את dimSum, כלי למיפוי מקורות מידע לא מובנים (Excel Add In).

dimSum מספק את הטכנולגיה המתאימה להפצת בינה עסקית חוץ ארגונית לכלל משתמשי הארגון, בכלל החטיבות לטובת שיפור בקבלת ההחלטות ע"י איסוף מידע רלוונטי וחשוב ביותר לארגון, במהירות ובדיוק מוחלט, תוך חסכון עצום בעלויות וכוח אדם.

סיכום

בעידן המודרני בו אנו נמצאים היום, המפתח ליתרון עסקי, טמון במידענות הנתמכת בחדשנות, איטרניטי חרטה על דגלה גישה מעורבת זו.
 
תפריט על סדר היום 
 
פוקוס חברות Top 5
חדשות המנכ"לים
דרושים מתחמים
הבמה  
  תפריט הבמה 
 
»  מעורבות חברתית
»  מגמות חדשות בתחום הבינה העסקית
»  מגמות חדשות בתחום ה- CRM
»  מגמות חדשות בעולם הבדיקות
»  עם הפנים קדימה
    בחירת הגולשים
  מגמות חדשות בתחום הבינה העסקית 
 
אסף טימור MatrixBI  
עידן נוי Yael Software  
דניאלה אלקובי-פיש Ness Technologies  
שמוליק סיטון SAP Israel  
מירב שוורץ-ויטס Microsoft Israel  
דוד גרינפלד Xioma  
צביקה גולדרייך Libi Software Technology  
יוגב פלד QlikView  
אהוד דקטר HighView  
צפריר להב iTAnalyzer  
אדיר אורן BICS  
גיל אברהמי Point of View Software  
דותן נאמני DataCube  
אלעד ישראלי SiSense  
ליאור כהן-עמיקם Naya Technologies  
יניב מאיר Datamine  
יותם אהרונסון New AspeQt  
ניר צרפתי enix technologies  
 
 
 
מנוע חיפוש   |   הייטק   |   דרושים   |   Goto-Mobile בניית אתרים לסלולר
 
RSS   |   תקנון   |   צור קשר
 
מחשוב ענן
ניהול קשרי לקוחות
אבטחת מידע
 
בינה עסקית
ניהול ידע
ניהול מסמכים
 
בנקאות ביטוח
תיירות מלונאות
אופנה טקסטיל
 
חינוך אקדמיה
קמעונאות
חקלאות
 
קידום אתרים
דרושים הייטק
 
Cloud Computing
Virtualization
Security
 
Storage
Network
ERP
 
CRM
BI
QA
 
KM
SaaS
SOA
 
BPM
BPO
DRP
 
Outsourcing
Semiconductor
Telecom
 
Mobile
Backup
DMS
 
ידעטק  |  ידע טק  |  ידע-טק


Navigation