דף הבית |   פוקוס חברות   |   שיחת היום   |   המנכ"לים   |   דרושים   |   מתחמים   |   הבמה  
 
  כניסת חברה   |   אתר סלולארי אתר סלולארי  
ידעטק - מנוע חיפוש הייטק
חברות   חדשות   אנשים   דרושים   מילון  
  מציאת פתרון טכנולוגי   |   חברות הייטק   |   פרסם אצלנו  
  Private Zone:     Login     Dashboard   |   Jobs   |
 
הבמה: מגמות חדשות בתחום הבינה העסקית
אסף טימור עידן נוי דניאלה אלקובי-פיש שמוליק סיטון מירב שוורץ-ויטס דוד גרינפלד צביקה גולדרייך יוגב פלד
אהוד דקטר צפריר להב אדיר אורן גיל אברהמי דותן נאמני אלעד ישראלי ליאור כהן-עמיקם יניב מאיר
יותם אהרונסון ניר צרפתי
 
מגמות חדשות בתחום ה- BI: עידן נוי, מנהל אגף Business Optimization בקבוצת יעל תוכנה
 
עידן נוי
שוק הבינה העסקית רשם בשנה החולפת תנופה משמעותית, כולל רכישת חברות BI, הקמה או הרחבה של חטיבות בתחום ה- BI. עושר מידע וריבוי יכולות טכנולוגיות הביאו מנהלים לתסכול בתהליך "דליית המידע" מהדו"חות והגרפים השונים. לקוחות הרגישו שמערכת הבינה העסקית מנתבת אותם לחשיבה מסוימת, בעוד השאלות העסקיות שמטרידות אותם, אינן באות לידי לביטוי.
מערכת ידע טק פנתה לחברות מובילות ולמומחים בתחום להסביר כיצד בינה עסקית מאפשרת למיליוני אנשים לקבל החלטות עסקיות טובות יותר

עידן נוי 01/06/11 | 12:00 |  Yael Software שלוט בפרסומת שכולם רואים - בחר את Yael Software

החשיבות של ניתוח המידע עבור ארגונים

כיום אין עוד שאלה לגבי הצורך והחשיבות של ה- BI לקידום הארגון בכל רובדי עיסוקו. ה- BI מהווה מרכיב חיוני ושואף להכווין את העסק במטרה להיות יעיל ורווחי יותר. לשם הגשמת יעדים אלו משקיעים ארגונים סכומי עתק ברכישת מוצרים וביישום פתרונות לתובנה עסקית. תוצרי ה- BI אמורים לשרת מגוון בעלי תפקידים: אנליסטים, המגדירים את התוצרים ואמונים על יישומם (בדרך כלל באמצעות אנשי ה- IT, עובדי המידע בכל רובד ומדרג, המשתמשים בתוצרים לפעילותם השוטפת ודרגי הניהול הבכירים, הזקוקים לתוצרי ה- BI לשם קבלת החלטות וניווט החברה ליעדיה.

השינויים בתחום הבינה העסקית

ארגונים רבים הגיעו לבשלות בתשתיות ה- BI ובשפע היישומים שהוקמו על בסיס תשתיות אלו. לאחרונה הפך התחום להיות פחות נישתי ויותר שימושי והקהלים שמשתמשים בו הורחבו. אם בעבר השתמשו בכלי BI קהלים מצומצמים, הכוללים שכבה דקה בלבד של מנהלים ואנשי BI היום השימוש בכלים הללו מגיע למיגוון משתמשים ואפילו עד לרמת העובד הבודד. מתוך ראיה זו הכלים החדשים שמים דגש על גישה ידידותית לתוצרי מערכות הללו.

שינוי מעניין שחל בתחום הינו היכולות המאפשרות, בנוסף ליכולות המסורתיות לניתוח נתוני העבר ומעקב אחרי מה שקרה בארגון לאורך השנים, גם איתור המגמות להמשך. כלומר, ניתוח של מה שקורה בארגון עכשיו והסקת מסקנות לגבי המגמות העתידיות של העסק והסביבה העסקית בה הוא פועל. היכולת לשלב כלים אנאליטיים סטטיסטיים, היכולים לנתח ולצפות את המגמות להמשך הופכת את ה- BI, היום יותר מתמיד, לכלי תומך חשוב באסטרטגיה העסקית של חברות וארגונים. חידוש נוסף בתחום הינו שיתוף נתונים מידע וידע בין משתמשי המערכת באמצעות מתן סביבה של רשת חברתית ביניהם.

הדור הבא של כלי BI

הקמת פרויקט BI עפ"י המודל המסורתי מחייבת רכישה ויישום מבחר כלים נדרשים, דוגמת: כלי ETL; כלים להקמת עולמות / קוביות OLAP; בסיסי נתונים ייחודיים, כלים לכתיבת דו"חות ולחקירת נתונים; כלים סטטיסטיים ועוד... אלה מחייבים לא אחת מעורבות עמוקה של אנשי ה- IT. בסופו של דבר, כאשר תוצרי ה- BI מגיעים לשולחן המשתמש העסקי הוא אינו יכול להמשיך בעיבוד והניתוח שלהם ולכן בדר"כ הוא מעביר את הנתונים לגיליון נתונים (השכיח - Excel). במקביל, משתמשים (כגון אנשי שיווק, כלכלנים אבל לא רק) מזינים איי מידע באופן עצמאי בגיליונות נתונים. מצב זה אינו מאפשר לארגון ליצור תמונת מצב אמיתית ובזמן אמת על נתוני הפירמה ובוודאי לא להפיק את התובנות הנדרשות לארגון לשם הסקת מסקנות וקבלת החלטות.

הדור הבא של כלי BI יכול לעשות שימוש מושכל בחלק מתשתיות ה- BI הקיימות בארגון. יחד עם זאת כלי הדור הבא אינם כבולים רק למקורות מידע אלו. למעשה כל מקור מידע פנים ארגוני או חיצוני יכול לקחת חלק בתהליך היצירה של תוצר התובנה העסקית במטרה לאפשר לכל בעל תפקיד בארגון למלא את תפקידו. כלים אלו מאפשרים: לאתר את השונה והחריג (לטוב ולרע), להבין מה עומד מאחורי מידע זה, לשלב (במידת הצורך) תחזית ו/או מודל סטטיסטי מתאים ולהוביל את הארגון לקבלת ההחלטות פרואקטיביות עם הפנים קדימה.

Spotfire - כלי ה- BI של הדור הבא

Spotfire הינו פתרון ניתוח אנליטי ויזואלי, המעניק ללקוח יותר מפתרון BI סטנדרטי.
הכלי הינו בעל יכולות ויזואליזציה אינטראקטיבית, המאפשרות ניתוח והבנה מהירה גם של כמות גדולה ומורכבת של נתונים. באמצעות Spotfire ניתן למזג, לנתח ולהמחיש ויזואלית נתונים מאקסל בשילוב עם מקורות מידע סטנדרטיים אחרים. יכולות אלו מאפשרות למשתמש להגיע לתובנות עסקיות ולהצביע על מגמות חריגות, תוך דקות ספורות, ללא צורך הדוק באנשי ה- IT וללא צורך בהתקנה של תשתית חריגה.

ל- Spotfire יש גם יכולות גיאוגרפיות מובנות (GIS). במוצר משולבת יכולות הפועלת באופן דו כיווני, מהתצוגה הגיאוגראפית לניתוח הכמותי ולהיפך. באמצעות יכולות אלו ניתן לסמן, לבחור ולנתח מידע גיאוגרפי על גבי מפות ולתת מענה אנליטי לניתוח והסקת מסקנות על כמויות גדולות של נתונים מורכבים. בנוסף, ניתן לאתר מגמות על בסיס ניתוח המידע הכמותי ולהציגן על גבי המפה.

יכולות מרשימה נוספת של המוצר הינה מגוון של פונקציות סטטיסטיות המשולבות כחלק אינטגראלי מ- Spotfire.
בנוסף ניתן לשלב בצורה קלה וידידותית מודלים סטטיסטיים ויכולות Data mining, המבוססים על שפת R. מדובר בשפה סטטיסטית חופשית, המשחררת את הצורך בתלות במוצרים יקרים ומאפשרת שימוש במודלים המפורסמים על-ידי קהילת מפתחי R בארץ ובעולם.

אז למי מיועד Spotfire? הפתרון מיועד בעיקר עבור משתמשים עסקיים העוסקים בניתוח נתונים ודרכם מנסים להגיע למסקנות ולקבל החלטות ברמה היומיומית. זה יכול להיות מנהל שיווק, אנליסט פיננסי, מהנדס ייצור, מנהל לקוחות, מנהל שרשרת האספקה, טכנאי הניסוי הקליני וכד'.

ייבוא הנתונים, יצירת החזותיות, ניתוח הנתונים ופרסום התוצרים הינם תהליכים פשוטים ואינטואיטיביים, אשר נטענים ומנותחים באמצעים ויזואליים, דבר המאפשר לאנשי המקצוע הנ"ל, אשר מתפקדים תחת לחץ מתמיד ובסביבה דינאמית להגיע להחלטות חכמות ובמהירות. יחד עם זאת יכול Spotfire לשרת גם את אנשי ה- IT.
ל- Spotfire יש ממשק WEB, שאינו דורש התקנה כל שהיא. באמצעות ממשק זה ניתן להציג גם תצוגות בהירות וממוקדות למנהלים בכל הרמות (Dashboard). לכלי יש יכולות ייחודית של הדרכה מכוונת, המאפשרת לשמר את הידע של האנליסט ולהעבירו למקבלי ההחלטות בארגון בצורה אינטראקטיבית. ממשק ה- WEB מאפשר גם שיתוף נתונים מידע וידע בין משתמשי המערכת באמצעות מתן סביבה של רשת חברתית ביניהם.

ל- Spotfire ישנה גם גרסת ענן - Spotfire Silver, המאפשרת יישומי BI בענן.

לסיכום

יכולות הדור הבא של כלי BI ו- Spotfire כמוצר מוביל בדור זה, מאפשר שיתוף נתונים מידע וידע בין אנשי הארגון ומינוף ההשקעות הרבות בתשתית ה- BI.
Spotfire מאפשר לחברות ולארגונים לקבל החלטות באופן יעיל יותר, מהיר יותר, גמיש יותר ועל-ידי כך להגדיל את היתרון התחרותי שלהם.
 
Yael Software
"יעל תכנה ומערכות" הינה חברת אינטגרציה ו- IT. החברה הוקמה בשנת 1963 וכיום נחשבת לאחת מחברות ה- System Integrators המובילות בישראל. לחברה ניסיון וידע רב בפיתוח, יישום והדרכה בסביבות שונות ובמתן מגוון פתרונות טכנולוגיים הנדרשים לארגון מקצה לקצה. קבוצת יעל מונה כ- 900 מהנדסי תוכנה, מנהלי פרויקטים ומנתחי מערכות, העוסקים בפיתוח תוכנה על פ...
 
תפריט על סדר היום 
 
פוקוס חברות Top 5
חדשות המנכ"לים
דרושים מתחמים
הבמה  
  תפריט הבמה 
 
»  מעורבות חברתית
»  מגמות חדשות בתחום הבינה העסקית
»  מגמות חדשות בתחום ה- CRM
»  מגמות חדשות בעולם הבדיקות
»  עם הפנים קדימה
    בחירת הגולשים
  מגמות חדשות בתחום הבינה העסקית 
 
אסף טימור MatrixBI  
עידן נוי Yael Software  
דניאלה אלקובי-פיש Ness Technologies  
שמוליק סיטון SAP Israel  
מירב שוורץ-ויטס Microsoft Israel  
דוד גרינפלד Xioma  
צביקה גולדרייך Libi Software Technology  
יוגב פלד QlikView  
אהוד דקטר HighView  
צפריר להב iTAnalyzer  
אדיר אורן BICS  
גיל אברהמי Point of View Software  
דותן נאמני DataCube  
אלעד ישראלי SiSense  
ליאור כהן-עמיקם Naya Technologies  
יניב מאיר Datamine  
יותם אהרונסון New AspeQt  
ניר צרפתי enix technologies  
 
 
 
מנוע חיפוש   |   הייטק   |   דרושים   |   Goto-Mobile בניית אתרים לסלולר
 
RSS   |   תקנון   |   צור קשר
 
מחשוב ענן
ניהול קשרי לקוחות
אבטחת מידע
 
בינה עסקית
ניהול ידע
ניהול מסמכים
 
בנקאות ביטוח
תיירות מלונאות
אופנה טקסטיל
 
חינוך אקדמיה
קמעונאות
חקלאות
 
קידום אתרים
דרושים הייטק
 
Cloud Computing
Virtualization
Security
 
Storage
Network
ERP
 
CRM
BI
QA
 
KM
SaaS
SOA
 
BPM
BPO
DRP
 
Outsourcing
Semiconductor
Telecom
 
Mobile
Backup
DMS
 
ידעטק  |  ידע טק  |  ידע-טק


Navigation