דף הבית |   פוקוס חברות   |   שיחת היום   |   המנכ"לים   |   דרושים   |   מתחמים   |   הבמה  
 
  כניסת חברה   |   אתר סלולארי אתר סלולארי  
ידעטק - מנוע חיפוש הייטק
חברות   חדשות   אנשים   דרושים   מילון  
  מציאת פתרון טכנולוגי   |   חברות הייטק   |   פרסם אצלנו  
  Private Zone:     Login     Dashboard   |   Jobs   |
 
הבמה: מגמות חדשות בעולם הבדיקות
גיל קיני רונית שמאי משה בירנשטוק רם יוניש אבירם שוטן איתן לביא
יובל בר יוסף גיל זילברפלד אלון ז‘ירמונסקי רמי אזולאי יואל מונטבליסקי
 
מגמות חדשות בעולם הבדיקות: אלון ז'ירמונסקי - מנכ"ל ומייסד CloudIntelligence
 
אלון ז'ירמונסקי
בחיפוש אחר מגמות חדשות בעולם הבדיקות, יצאה מערכת ידעטק בפנייה למספר חברות מובילות בתחומן בבקשה לשפוך מעט אור על השינויים, המתודולוגיות, המוצרים ומה שביניהם. סיור מרתק בעולם הבדיקות.

אלון ז'ירמונסקי 09/02/11 | 12:00 |  CloudIntelligence שלוט בפרסומת שכולם רואים - בחר את CloudIntelligence

שינויים שחלים בעולם בדיקות התוכנה

מחשוב-ענן

מחשוב-ענן משנה את כל עולם ה- IT. בדיקות-ענן, הנגזרת של מחשוב-ענן לעולם הבדיקות, משנה את עולם בדיקות התוכנה. שינוי זה נכון בפרט לגבי בדיקות ביצועים, נושא בו CLOUD-INTELLIGENCE מתמחה.
האלטרנטיבה המסורתית לביצוע בדיקות ביצועים הינה מסובכת, ייקרה ולעיתים מובילה את אנשי המקצוע לבצע פשרות קשות ואף לוותר על כל נושא הבדיקות בכלל.

טכנולוגיית בדיקות-ענן מאפשרת מודלים חדשים, יעילים, איכותיים, ואף זולים יותר לביצוע בדיקות תוכנה בכלל ובדיקות ביצועים בפרט.

כיום, אין יותר צורך בקניית רישיונות תוכנה יקרים, ניהול מערכי חומרה ותהליכים ארוכים.

אפליקציות חדשות מבוססות בדיקות-ענן, מאפשרות אלטרנטיבה לכל אלו. אפליקציות אלו, ע"י שימוש בדפדפן בלבד, תוך קיצור זמני בדיקה (TIME-TO-TEST) ובעלויות סבירות נותנות כסוי מלא לכל נושא הבדיקות באיכות גבוהה מתמיד.

חשיבות הבדיקות בתהליך פיתוח מוצר

להבטיח שההשקעה לא תרד לטמיון

בדיקת ביצועים הייתה תמיד בעלת חשיבות קריטית לכל ארגון שחשובה לו איכות השירותים והמוצרים אותם הוא מציע ללקוחותיו.

עם זאת, בדיקת ביצועים בפרט, נחשבה תמיד כמשהו מורכב ותובעני.
היום, שכחלק גדול מהשירותים והמוצרים עוברים לחזית האינטרנט, ארגונים משקיעים ממון ומשאבים רבים ע"מ להביא תעבורה אל אתר. בדיקת ביצועים היא הדבר היחיד שיכול להבטיח שכלל ההשקעה הזו לא תרד לטמיון ברגע שכל אותם משתמשים מיוחלים יגיעו לאתר.

ללא בדיקת ביצועים, לא ניתן לוודא רמת הביצועים או להבטיח חווית משתמש חיובית.
רמת ביצועים נמוכה הגוררת חווית משתמש שלילית יכולה להביא לנטישת משתמשים ופגיעה אמיתית במוניטין ובהכנסות הנובעות מהאתר. פגיעה שניתן להימנע ממנה.

עולם משותף ווירטואלי

כל זאת רלוונטי עוד יותר לעולם בו יותר ויותר ארגונים עוברים לארח את האפליקציות שלהם על גבי מחשוב-ענן. במחשוב-ענן כל המשאבים הם משותפים ווירטואליים. גורמים רבים המשפיעים על רמת הביצועים אינם מובטחים. לכן, יש צורך לבדוק ולוודא רמת ביצועים לאורך זמן. ספקי מחשוב-ענן יבטיחו זמינות רשת, כוח CPU במקרה הטוב, אבל אף פעם לא יבטיחו רמת חווית משתמש.

מתודולוגיות מודלים ושיטות חדשות בבדיקות תוכנה

עולם ה- AGILE

בעידן ה- AGILE זמן פיתוח גרסא מתקצר באופן משמעותי. יכולת השיווק של ארגון נמדדת במהירות בה ניתן להציג שירותים חדשים למשתמשים דרך האינטרנט. שימוש במודלים ישנים בעולם חדש, יכול לפגוע באופן מהותי בזמן לשיווק (Time-To-Market). וויתור על בדיקות יכול להביא לעגמת נפש ועונש כלכלי.
ארגונים חייבים להתאים את מתודולוגית הבדיקות שלהם. הם חייבים להיות מסוגלים להגיב מהר, שוב ושוב ושוב. הפריווילגיה של תהליך פיתוח ארוך כבר לא קיים.

לשם כך, יש כלים חדשים. כליי LOW-TOUCH, המאפשרים ביצוע תהליך בדיקות מלא, באיכות גבוה, במהירות ובמחיר סביר. כל זאת, ע"מ שנוכל לבצע את התהליך שוב ושוב, בלי לדאוג ל- TCO ובלי להתאמץ יותר מדי.
הרחבת מנדט הבדיקות למניעת תקלות מבעוד מועד בסביבת הייצור.

היום, תהליך הפיתוח והייצור מתערבבים. זמן פיתוח גרסא מתקצר. מספר הגרסאות המשוחרר ע"פ תקופה עולה. הזמן בין הפיתוח לייצור קצר מתמיד. בסביבה AGILE-ית כזו, תהליך הבדיקות חייב להתאים את עצמו וגם הוא להתערבב עם תהליכי הפיתוח והייצור. תפקיד הבדיקות צריך להתרחב מעבר לזיהוי בעיות. יש למנוע אותם מבעוד מועד. חשוב לוודא רמת ביצועים מקובלת באופן תדיר ולא רק בשלב טרום-ייצור. לדוגמא, נכון יהיה להריץ בדיקת ביצועים אחת לשבוע באופן אוטומטי בשעות תעבורה נמוכה על אתר הנמצא בייצור.

כלים ומוצרים לבדיקות תוכנה

PerformanceXpert - כלי בדיקות ביצועים, המאפשר לכל אחד ואחת למדל את הסביבה העסקית שלו או שלה ואת תרחישי העומס בצורה מדויקת ללא צורך בתוכנה, חומרה או יועצים חיצוניים.

לאחר מידול הסביבה העסקית ניתן להריץ סימולציה מציאותית תחת תרחישי עומס שונים. הסימולציה בודקת כל אפליקציית רשת או אתר אינטרנט. ע"י הרצת הסימולציה ניתן למצוא בעיות, צווארי בקבוק וקונפיגורציה לקויה. בנוסף היא מאפשרת לשפר את רמת הביצועיים ואת חוויית המשתמש הסופי. ניתן להריץ סימולציות אלו שוב ושוב באופן עצמאי.

באמצעות PerformanceXpert, ניתן בקלות יחסית לכתוב תסריטים המדמים תהליכים אמיתיים הצפויים להתבצע בפועל ע"י קהל היעד. ניתן לדמות תהליכים אלו עם כמות משתמשים בלתי מוגבלת. ביצוע הבדיקות מייצר עומס הדומה מאוד לזה שייווצר במציאות כאשר מאות ואלפי אנשים יגלשו לאתר ויבצעו את התהליכים המוגדרים.
לדוגמא, ניתן לדמות כ- 1000 איש גולשים בחלק מסוים של האתר, 2500 איש מבצעים חיפוש בחלק אחר באתר בעוד 200 איש מבצעים רכישה באתר. כל אלו גולשים במקביל.

PerformanceXpert עושה שימוש במשאבי מחשוב-ענן. בדיקות אלו מתבצעות באופן אוטומטי ע"י עשרות מחשבים הפזורים במספר מקומות בעולם ומדמים את התהליכים שהוגדרו מראש.
בזמן הבדיקה, האתר הנבדק חווה תעבורה דומה עד כדי זהה לזו שתהיה לו בזמן אמיתי. בדיקה מסוג זו מאפשרת לבעליו של האתר הנבדק לאמוד את יכולת האתר להתמודד עם תרחישים מסוימים ולדעת מראש מה תהיה רמת הביצועים של האתר בזמן אמיתי.

בדיקות מסוג אלו יכולות לעזור לצוות הפיתוח של האתר הנבדק למצוא בעיות ואף לשפר את רמת ביצועיו. כמו-כן, בדיקות אלו מאפשרות לבעליו של האתר הנבדק להיערך לתרחישים צפויים ולהימנע מהפתעות הנובעות מרמת ביצועים שאינה עומדים בקנה מידה אחד עם מה שנדרש. בעיות ביצועים יכולות לכלול: זמן תגובה איטי, קריסת האתר, שירותים לא פעילים כתוצאה מעומס ואחרות.

PerformanceXpert הינו פרי פיתוח ישראלי של חברת CLOUD-INTELLIGENCE.

סיכום

עולם התוכנה ואיתו גם עולם הבדיקות משתנים בקצב מהיר מבעבר. ארגונים חייבים להישאר מעודכנים אחרת יישארו מאחור. מודלים שהתאימו בעבר אינם מתאימים עוד כיום. כנ"ל לגבי כלים שהתאימו בעבר ואינם מתאימים היום. ארגון שלא מתעדכן לוקח על עצמו סיכון אמיתי שברגע האמת, כל אשר עבד עליו והשקיע בו ירד לטמיון - לשווא. ע"מ להימנע מכך יש להטמיע מתודולוגיות בדיקה עדכניות הנתמכות ע"י כלי בדיקה עדכניים. זה אפשרי, זה קל זה אפילו זול יותר.

250 קמ"ש בניוטראל

בדיקות ענן מול בדיקות מתוך ה- LAN הארגוני

בדיקת ביצועי אתר אינטרנט תוך דימוי תרחיש עומס, כאשר העומס מגיע מתוך הרשת הארגונית (LAN) משולה לבדיקת ביצועים של מכונית כאשר היא בעצם נמצאת על הליפט במוסך. דורכים על הגז עד הסוף, מעבירים להילוך חמישי ונהנים ממהירות של 250 קמ"ש בקלות.

... רק שהמכונית עדיין נמצאת על הליפט ובעצם כלל לא זזה.

אין חיכוך על הכביש, אין מכוניות שצריך לעקוף, אין רמזורים, נתיבים צרים... תנאים אידיאלים. ככה זה כשבודקים אתר אינטרנט מתוך ה- LAN הארגוני: לא עוברים דרך ה- FIREWALL, לא דרך ה- CACHE, ה- LOAD BALANCER, ציוד התקשורת, ה- ISP, המודם, הנתבים בדרך, אין התנגשויות, packet collisions, re-transmit.

בעולם האמיתי יש גורמים רבים המשפיעים על ביצועי האתר בתרחיש עומס. גורמים שאינם נכללים בבדיקה מתוך ה- LAN הארגוני. בדיקה מתוך ה- LAN הארגוני אומנם תורמת בכך שהיא בודקת שהפונקציונאליות המערכתית של האתר נתמכת גם תחת עומס, אך היא בהחלט לא משקפת את ביצועי המערכת תחת עומס, כזה כפי שיגיע מהעולם האמיתי בתרחיש עומס.

בדיקות ענן עושות שימוש במשאבי מחשוב ענן ע"מ לדמות משתמשים אמיתיים המגיעים ישירות מרשת האינטרנט.

למה לשחק ב- "כאילו" אם אפשר לדמות את הדבר האמיתי.
 
תפריט על סדר היום 
 
פוקוס חברות Top 5
חדשות המנכ"לים
דרושים מתחמים
הבמה  
  תפריט הבמה 
 
»  מעורבות חברתית
»  מגמות חדשות בתחום הבינה העסקית
»  מגמות חדשות בתחום ה- CRM
»  מגמות חדשות בעולם הבדיקות
»  עם הפנים קדימה
    בחירת הגולשים
  מגמות חדשות בעולם הבדיקות 
 
גיל קיני Trinity Software and Beyond  
רונית שמאי Tescom  
משה בירנשטוק HP  
רם יוניש TACT  
אבירם שוטן QualiTest  
איתן לביא QualiSystems  
יובל בר יוסף ESL  
גיל זילברפלד Typemock  
אלון ז'ירמונסקי CloudIntelligence  
רמי אזולאי Orcanos  
יואל מונטבליסקי PractiTest  
 
 
 
מנוע חיפוש   |   הייטק   |   דרושים   |   Goto-Mobile בניית אתרים לסלולר
 
RSS   |   תקנון   |   צור קשר
 
מחשוב ענן
ניהול קשרי לקוחות
אבטחת מידע
 
בינה עסקית
ניהול ידע
ניהול מסמכים
 
בנקאות ביטוח
תיירות מלונאות
אופנה טקסטיל
 
חינוך אקדמיה
קמעונאות
חקלאות
 
קידום אתרים
דרושים הייטק
 
Cloud Computing
Virtualization
Security
 
Storage
Network
ERP
 
CRM
BI
QA
 
KM
SaaS
SOA
 
BPM
BPO
DRP
 
Outsourcing
Semiconductor
Telecom
 
Mobile
Backup
DMS
 
ידעטק  |  ידע טק  |  ידע-טק


Navigation