דף הבית |   פוקוס חברות   |   שיחת היום   |   המנכ"לים   |   דרושים   |   מתחמים   |   הבמה  
 
  כניסת חברה   |   אתר סלולארי אתר סלולארי  
ידעטק - מנוע חיפוש הייטק
חברות   חדשות   אנשים   דרושים   מילון  
  מציאת פתרון טכנולוגי   |   חברות הייטק   |   פרסם אצלנו  
  Private Zone:     Login     Dashboard   |   Jobs   |
 
הבמה: מגמות חדשות בעולם הבדיקות
גיל קיני רונית שמאי משה בירנשטוק רם יוניש אבירם שוטן איתן לביא
יובל בר יוסף גיל זילברפלד אלון ז‘ירמונסקי רמי אזולאי יואל מונטבליסקי
 
מגמות חדשות בעולם הבדיקות: משה בירנשטוק - מנהל את תחום Applications בצוות הפריסייל של HP Software
 
משה בירנשטוק
בחיפוש אחר מגמות חדשות בעולם הבדיקות, יצאה מערכת ידעטק בפנייה למספר חברות מובילות בתחומן בבקשה לשפוך מעט אור על השינויים, המתודולוגיות, המוצרים ומה שביניהם. סיור מרתק בעולם הבדיקות.

משה בירנשטוק 09/02/11 | 12:00 |  HP שלוט בפרסומת שכולם רואים - בחר את HP

מהם השינויים שאתה רואה שחלים בעולם בדיקות התוכנה וכיצד הם באים לידי ביטוי בפתרונות התוכנה של HP?

• אחת המגמות הבולטות בתחום היא הפיתוח מונחה בדיקות (TDD - Test Driven Development). בניגוד לעבר, אנו רואים עתה הרבה יותר שיתוף פעולה בין מחלקות הפיתוח ומחלקות הבדיקות. הדבר גורם לכך שכבר בשלבים המוקדמים של התכנון והפיתוח, המודלים של המוצרים המפותחים מאופיינים מראש תוך מחשבה של האופן בן ייבדקו בהמשך (הן ברמה של Unit test והן ברמה של בדיקות מערכת).

הדבר בולט עוד יותר בהתייחסות לבדיקות אוטומטיות, שם ניתן לראות במקרים רבים כיצד משתפים את אנשי הבדיקות בדיונים באיזה טכנולוגיות להשתמש, ואף מפגינים יותר ריסון בבחירת טכנולוגית הפיתוח, לטובת טכנולוגיות קלאסיות.

מבחינת ההתייחסות לפתרונות התוכנה של HP - אנו שמים לב שקיימים הרבה פחות חששות במחלקות הבדיקות שאובייקטים ביישומים הנבדקים לא יזוהו - זאת כי מצד אחד, האובייקטים נבדקים מראש על ידי הפיתוח, ומצד שני התמיכה של כלי הבדיקות משתפרת ותומכת בטכנולוגיות חדשות ומתקדמות (כדוגמת AJAX ו- Web 2.0).
בנוסף, רואים בהחלט מגמה של מפתחים המשתמשים בעצמם בכלים כמו Quick Test Professional) QTP) - כלי לאוטומציה של בדיקות פונקציונאליות - כחלק ממערך בדיקות ראשוני.

• מגמה בולטת נוספת היא מתודולוגיית ה- Agile שתופסת תאוצה. הרבה יותר ארגונים מבקשים לעשות שימוש במתודולוגיות מובנות בתהליכי הפיתוח והבדיקות שלהם. אנו נתקלים רואים בארגוני בדיקות שלא בטוחים מה היא שיטת עבודה שמתאימה לצרכים שלהם ומבקשים סיוע ביישום מתודולוגיה. המתודולוגיה שזו שצוברת תאוצה היא agile-scrum. זה בהחלט מורגש בעולם ומתחיל גם להיות מורגש בישראל. למשל, בחברת ריטליקס יישמו את מתודולוגית Agile על בוריה תוך שימוש ב- HP Quality Center כפלטפורמה לניהול הבדיקות והתהליך. במקביל, גם אנחנו ב- HP ייצרנו פתרונות שיתאימו ליישום Agile בדמות פרויקטים שכבר בנויים בהתאם - אותם יכולים לקוחות להוריד מהאתר שלנו ולהשתמש בהם באופן מיידי.

בנוסף לשימוש בפתרונות אוטומציה בקרב המפתחים, כמתואר למעלה. כיצד עוד משתלבים כלי הבדיקות בתהליך של פיתוח המוצר?

• אחד השלבים המשמעותיים בתהליך הפיתוח וגם בתהליך הבדיקות - הוא שלב הגדרת הדרישות (requirements) ולאחר מכן המעקב אחרי כיסוי הדרישות ובדיקתן. כחלק מתהליך החיזוק של מודל ה- Requirements בתוך (HP Quality Center (ALM 11 וחיזוקו עד לכדי כלי ניהול דרישות שעומד בפני עצמו - HP הכניסה יכולת חדשה של ההופכת את מאפייני המוצר והאנליסטים למשתמשים חדשים של הכלי (שבגרסתו הוותיקה ייועד רק לאנשי בדיקות).

כיום, אנליסטים שמאפיינים מוצר חדש באמצעות כלי מודלים (Business Process Modeling) כדוגמת "אריס", יכולים ליהנות מקישוריות למערכת ALM 11 של HP, וזאת ע"י ייבוא התרשים (workflow) שתוכנן בכלי modeling ישירות לתוך מערכת ALM. במהלך הייבוא קורה "פלא": ישות התרשים בתוך מנגנון הדרישות של ALM מייצרת באופן אוטומטי את הדרישות הנגזרות מהתרשים. על בסיס זה אפשר להתחיל את מחזור החיים של הבדיקות המוצר - החל מהדרישות שהתקבלו מהתכנון של המאפיין, ודרך כל התהליך בתוך מערכת ה- ALM הכוללת מעקב של כיסוי של הבדיקות ועד לסיום התהליך.

הזכרת את פתרונות HP Application Lifecycle Management שהשיקה HP לאחרונה. אילו כלים חדשים מציעה HP במסגרת ההשקה?

• במסגרת השקת פלטפורמת HP ALM 11 כלולים פתרונות רבים חדשים ויכולות מתקדמות חדשות רבות. בין היתר אמנה את מנגנון ניהול הדרישות המתקדם, יכולות חדשות בכלי האוטומציה והבדיקות העומסים (לתמיכה בטכנולוגיות מתקדמות כמו AJAX ו- Web 2.0), אינטגרציה הדוקה יותר בין הכלים השונים כמו HP Quality Center ו- HP Performance Center, וחשוב לא פחות, אינטגרציה עם סביבת הפיתוח (IDE) של המפתחים. אני רוצה גם לציין חידוש אחד בולט דווקא לטובת הבודקים הידניים.

למרות כל מגמות האוטומציה בעולם אנחנו רואים שעדיין חלק גדול מהבדיקות מתבצעות עי בודקים ידניים. על מנת לשפר וליעל את עבודתם השיקה HP את HP Sprinter. מטרתו של פתרון זה הוא לחסוך זמן יקר של הבודקים ולייעל את עבודתם בצורה מערכתית. כמה דוגמאות של האופן בו HP Sprinter מייעלת את עבודת הבודקים:

o במידה ולאפליקציה הנבדקת יש הרבה מסכים, הבודק הידני בדרך כלל יקבל "סטים" של בדיקות שכוללים תהליכים מורכבים ושדות רבים עם הרבה פרמטרים למילוי. אם ננתח את חלוקת זמן העבודה של הבודק הידני נראה שהוא מבלה חלק ניכר זמנו במילוי הפרמטרים בטפסים השונים. על מנת לייעל את עבודתו HP Sprinter מייצרת מערך אוטומטי ש"מזריק" את רשימות הפרמטרים ישירות לתוך השדות. היכולת הזו מייעלת את עבודת הבודק בעשרות אחוזים.

o דוגמא נוספת: הרבה אפליקציות שעולות לאוויר מתבססות על פרמוטציות שונות של תשתיות - בסיסי נתונים שונים, מכונות/שרתים שונים, שרתי ווב שונים, דפדפנים שונים, וכ"ו. על מנת להעלות את היישום לאוויר, יש צורך לבדוק את כל הפרמוטציות האפשריות. מכיוון שהתהליך העסקי לרוב הינו זהה לכל הפרמוטציות - HP Sprinter מאפשר בדיקת התהליך העסקי פעם אחת באופן ידני, כאשר בו בזמן ייבדקו מספר פרמוטציות שונות במקביל. קל לראות כיצד, ככל שיש יותר שילובים לבדיקה, מכפלת החיסכון בשעות עבודה גדולה יותר.
 
תפריט על סדר היום 
 
פוקוס חברות Top 5
חדשות המנכ"לים
דרושים מתחמים
הבמה  
  תפריט הבמה 
 
»  מעורבות חברתית
»  מגמות חדשות בתחום הבינה העסקית
»  מגמות חדשות בתחום ה- CRM
»  מגמות חדשות בעולם הבדיקות
»  עם הפנים קדימה
    בחירת הגולשים
  מגמות חדשות בעולם הבדיקות 
 
גיל קיני Trinity Software and Beyond  
רונית שמאי Tescom  
משה בירנשטוק HP  
רם יוניש TACT  
אבירם שוטן QualiTest  
איתן לביא QualiSystems  
יובל בר יוסף ESL  
גיל זילברפלד Typemock  
אלון ז'ירמונסקי CloudIntelligence  
רמי אזולאי Orcanos  
יואל מונטבליסקי PractiTest  
 
 
 
מנוע חיפוש   |   הייטק   |   דרושים   |   Goto-Mobile בניית אתרים לסלולר
 
RSS   |   תקנון   |   צור קשר
 
מחשוב ענן
ניהול קשרי לקוחות
אבטחת מידע
 
בינה עסקית
ניהול ידע
ניהול מסמכים
 
בנקאות ביטוח
תיירות מלונאות
אופנה טקסטיל
 
חינוך אקדמיה
קמעונאות
חקלאות
 
קידום אתרים
דרושים הייטק
 
Cloud Computing
Virtualization
Security
 
Storage
Network
ERP
 
CRM
BI
QA
 
KM
SaaS
SOA
 
BPM
BPO
DRP
 
Outsourcing
Semiconductor
Telecom
 
Mobile
Backup
DMS
 
ידעטק  |  ידע טק  |  ידע-טק


Navigation