דף הבית |   פוקוס חברות   |   שיחת היום   |   המנכ"לים   |   דרושים   |   מתחמים   |   הבמה  
 
  כניסת חברה   |   אתר סלולארי אתר סלולארי  
ידעטק - מנוע חיפוש הייטק
חברות   חדשות   אנשים   דרושים   מילון  
חיפוש מתקדם
  מציאת פתרון טכנולוגי   |   חברות הייטק   |   פרסם אצלנו  
  Private Zone:     Login     Dashboard   |   Jobs   |
 
  הישאר מעודכן!    צור התראת דוא"ל עבור:  Xioma
חדשות
איך מנהלים פלפל? (או: הזרע PMI)
 
אחד האתגרים הקשים ביותר בתחום האגרונומיה הינו להחיל את המלאכותי על הטבעי. הפתרון: אינטגרציה בין המלאכותי לטבעי - מערכת ניהול פרויקטים שתאפשר את ניהולו הנכון של הטבע. טרם בחירת המערכת, הוחלט על הכנסת תהליך ייעוץ לחברת הזרע

גיא לוי 21/05/09 | 01:56
שלוט בפרסומת שכולם רואים - בחר את Xioma
 
 
 
 
חברת הזרע ג'נטיקס נמנית עם החברות המובילות בעולם בתחום טיפוח, ייצור ושיווק זרעי מכלוא של ירקות וגידולי שדה. החברה מספקת למגדלים ולצרכנים ברחבי העולם פתרונות ספציפיים באמצעות מחקר ופיתוח מתקדם ושיטות טיפוח מתקדמות. הזרע ג?נטיקס מפתחת, בהתאם לדרישות השוק, מוצרים בעלי טעם ומראה משופרים, שהינם בריאים יותר, צורכים פחות מים, מניבים יבול רב יותר, עמידים יותר בפני מחלות, ידידותיים יותר לסביבה ומאופיינים בחיי מדף ארוכים יותר. זרעי מכלוא אלו ביססו את מעמדה של הזרע ג?נטיקס כמותג עולמי מוביל.
תמצית הצלחתה של החברה הוא הדגש על מחקר ופיתוח. החברה עובדת בשיתוף פעולה הדוק עם מכוני מחקר מובילים בארץ ובעולם. על אף שמרכז הפיתוח המרכזי של החברה קיים ומתנהל בישראל כבר משנת 1939, אתרי המו?פ והטיפוח שלה פרוסים ברחבי העולם.

במהלך השנים החברה התפתחה וייצרה מגוון מסלולי גידול מורכבים, כגון מסלולי גידול עגבניות, פלפל, גידולי שדה ושנים ועוד. כל מסלול מכיל בחובו מספר פרויקטים, שאורך כל פרויקט מגיע עד לכדי מספר רב של שנים.
השילוב של זמן פרויקט ארוך וניהול לא אחיד של הפרויקטים השונים יצר קושי ניהולי ארגוני תפיסתי בניהול הטיפוח ויחידות התמך.

האתגר:
הכנסת ביולוגיה לתוך מסגרת של זמן: אחד האתגרים הקשים ביותר בתחום האגרונומיה הינו להחיל את המלאכותי על הטבעי. מדובר בחומר ביולוגי מותנה בתנאי סביבה, קשה לצפות שינויי מזג אוויר, משקעים ולכן לנבא מועדי הבשלה.בנוסף מדובר בחברה הקיימת למעלה מ-60 שנה, ישנו קושי לא מבוטל לשנות מהיסוד את אופי העבודה אשר היה קיים מאז ומתמיד ולהחליפו בצורת עבודה מסודרת ויעילה שתשמר את מקומה המכובד של חברת הזרע בשוק התחרותי של ייצור ירקות מובחרים.

הפתרון:
אינטגרציה בין המלאכותי לטבעי - מערכת ניהול פרויקטים שתאפשר את ניהולו הנכון של הטבע טרם בחירת המערכת, הוחלט על הכנסת תהליך ייעוץ לחברת הזרע.
הייעוץ, שבוצע על ידי אקסיומה פתרונות מידע, מומחית בתהליכי ניהול פרויקטים, כלל הגדרת תהליכים והכנסת מתודולוגיה שתתאים לאופייה המיוחד של הזרע.
המתודולוגיה כללה:
» אפיון מלא של מחזור חיי פרויקט בהתחשב בסביבת עבודה מרובת פרויקטים.
» יצירת Project Management Office) PMO) פעיל, המעורב ומבצע בקרה על הפרויקטים במקביל. בנוסף, תומך במנהלי הפרויקטים השונים ("המטפחים"/ חוקרים) משלב התכנון והלאה.
» החלת ישיבות תקופתיות של צוות PMR (Project Management Review) המפקח על שינויים משמעותיים בפרויקטים וקביעת סטנדרטים משופרים לעבודה.

לאחר סיום הגדרת המתודולוגיה, היה צורך לבחור מערכת ניהול פרויקטים, שתאפשר ניהול מלא של כל מרכיבי הפרויקטים השונים בארגון, במקום מרוכז אחד התעניק שקיפות מרבית לכל הגורמים המעורבים.

המערכת שחברת הזרע בחרה הינה מערכת ה-PSNext , מבית Sciforma, המשווקת בישראל על ידי אקסיומה פתרונות מידע. המערכת נועדה לתמוך בתהליכי העבודה החדשים שנקבעו לאחר תקופת הייעוץ.
הכנסת מערכת ה PSNext נתנה משנה תוקף למתודולוגיה ואפשרה ניהול חוצה פרויקטים ושקיפות מלאה של כל הגורמים המשתתפים בפרויקט.

כל ניהול הפרויקטים, לוחות זמנים, ניהול תקציבים, איתור חריגים והפעילות השוטפת מתבצעות בתוך ה- PSNext. הקצאת משאבים לפרויקטי הפיתוח, והפרויקטים של יחידות התמך מאפשרת ניהול עומסי משאבים ומתן תמונת מצב מלאה לראשי הצוותים המקל על ניהולם.

מערכת ה- PSNext הינה מערכת web based המאפשרת גישה מכל העולם לאותו בסיס נתונים וכך, עדכון הפרויקטים מתבצע גם על ידי מנהלי תוכניות ברחבי העולם (סין, טורקיה, הולנד, ספרד, ארה"ב וברזיל).

מחולל הדוחות הדינאמי של ה- PSNext מאפשר יצירת תמונה אינטגרטיבית וצפייה בנתונים העדכניים ביותר on-line, המאפשר שקיפות מלאה להנהלה הבכירה ותומך בקבלת ההחלטות הדרושה החל ממנהל זוטר ועד למנהל הבכיר ביותר. שקיפות זו אף מאפשרת להנהלה הבכירה בהזרע יכולת המעקב אישי של התקדמות כל עובד ועובד, דבר המאפשר לעשות בכל רגע נתון תהליכי ייעול של משאבים כגון הוצאות, זמני עבודה ועוד.

בנוסף קיימים נתוני ניהול סיכונים ופערים ב- PSNext המסתמכים על נתוני מורכבות ותעדוף המחושבים מתוך המערכת.
בהתאם לכך, ישיבות תכנון שנתיות וסיכומי הפעילויות ברמות הגבוהות ביותר מתבצעות ב- PSNext.

אחת הדרישות, שאופיינו על ידי הזרע, היה הצורך בניתוח נתוני הפרויקט השונים, מרמת המוצר הספציפי ועד לרמת הפרויקט. על כן ולאור צורך זה, נבנו דוחות ניתוח במערכת, לצורך יצירת מנגנון למידה ושיפור מתמשך המאפשר קביעת סטנדרטים משופרים לעבודה ושיפור מתמיד בניהול והגדרת הפרויקטים.

בעקבות הצלחת הפרויקטים מאז כניסת המערכת לשימוש שוטף בארגון, חשיבות ה- PSNext בהזרע רק הולך וגדל. היכולות המובנות במערכת מאפשרות לדוגמא, להוסיף את כל ניהול תקציב הפרויקטים של הזרע לתוך ה-PSNext ובכך לרכז במערכת אחת יכולות ניהול מגוונות.

הזרע מונה כ-325 עובדים, כאשר כיום, מתוכם כ-49 עובדים על מערכת ניהול הפרויקטים PSNext. כחברה חקלאית לא היה טבעי לפנות לייעוץ מובנה ומתודולוגי והשימוש במערכת ניהול פרויקטים ממוחשבת היה שונה מהעבודה בשדה, אך הערך המוסף שניתן למטפחים והחוקרים הינו ברור וכיום ברור שלא ניתן ללכת אחורה ולהסתדר בלעדיה.


גיא לוי הינו מנכ"ל חברת אקסיומה פתרונות מידע, נציגתה הבלעדית של חברת Sciforma בארץ, החברה שהביאה לעולם את ה- PSNext.
גיא בעל ניסיון של מעל 15 שנים בתחום מערכות לניהול פרויקטים וניסיון רב בניהול ובייעוץ לארגונים בתחום.
גיא בעל תואר ראשון בהנדסת תעשיה וניהול (B.Sc) מהטכניון ובעל תואר שני במנהל עסקים (MBA) מהטכניון
.
 
Consultant  |  DB  |  Risk Management  | 
 
תפריט על סדר היום 
 
פוקוס חברות Top 5
חדשות המנכ"לים
דרושים מתחמים
הבמה  
    בחירת הגולשים
  חדשות
 
 
  מנכ"לים
 
ברק רגב ברק עילם
עוזי נבון נדב ארבל
 
 
 
מנוע חיפוש   |   הייטק   |   דרושים   |   Goto-Mobile בניית אתרים לסלולר
 
RSS   |   תקנון   |   צור קשר
 
מחשוב ענן
ניהול קשרי לקוחות
אבטחת מידע
 
בינה עסקית
ניהול ידע
ניהול מסמכים
 
בנקאות ביטוח
תיירות מלונאות
אופנה טקסטיל
 
חינוך אקדמיה
קמעונאות
חקלאות
 
קידום אתרים
דרושים הייטק
 
Cloud Computing
Virtualization
Security
 
Storage
Network
ERP
 
CRM
BI
QA
 
KM
SaaS
SOA
 
BPM
BPO
DRP
 
Outsourcing
Semiconductor
Telecom
 
Mobile
Backup
DMS
 
ידעטק  |  ידע טק  |  ידע-טק


Navigation