דף הבית |   פוקוס חברות   |   שיחת היום   |   המנכ"לים   |   דרושים   |   מתחמים   |   הבמה  
 
  כניסת חברה   |   אתר סלולארי אתר סלולארי  
ידעטק - מנוע חיפוש הייטק
חברות   חדשות   אנשים   דרושים   מילון  
חיפוש מתקדם
  מציאת פתרון טכנולוגי   |   חברות הייטק   |   פרסם אצלנו  
  Private Zone:     Login     Dashboard   |   Jobs   |
 
  הישאר מעודכן!    צור התראת דוא"ל עבור:  Oracle Israel
חדשות
הזמן המתאים למודרניזציה של מערכות המידע
 
אייל שני, CTO, אורקל ישראל
אייל שני, CTO, אורקל ישראל
השינויים התמידיים בדרישות העסקיות ובסביבות מערכות המידע וכן תקציבי IT מוגבלים, מאלצים מנהלי מערכות מידע וארכיטקטים ארגוניים להחליט איזה חלק מהתקציב עליהם להקצות לתחזוקה של מערכות Legacy ואיזה חלק להקצות לפיתוחים חדשים וחדשנות אסטרטגית.

אייל שני 16/06/10 | 10:01
שלוט בפרסומת שכולם רואים - בחר את Oracle Israel
 
 
 
 
אחד האתגרים המרכזיים שבהחלטות אלה הינו, כיצד למצות את הערך העסקי המרבי ממערכות המידע הקיימות. גם בתקופות של קשיים כלכליים, חברות מגיעות לכלל הבנה, שכדי להיות יעילות ותחרותיות יותר, עליהן להחליף מערכות מידע ישנות המבוססות על טכנולוגיות ישנות שמגבילות אותן, באפליקציות חדשות, שמבוססות על טכנולוגיות חדישות ועל סטנדרטים פתוחים. באמצעות אפליקציות חדשות כאלה, החברות תוכלנה להגיב טוב ומהר יותר לדרישות עסקיות חדשות, להוזיל עלויות, לאחד מערכות ולהפחית את התלות בעובדים בעלי ידע בטכנולוגיות ישנות שאינן נפוצות עוד.

אפליקציות Legacy דורשות כמות משאבים שאינה עולה בקנה אחד עם הערך העסקי שלהן. חברה ממוצעת משקיעה 60 עד 85 אחוזים מתקציב ה IT שלה כדי לתמוך במערכות שאינן מסוגלות לעמוד בדרישות העסקיות המשתנות של הארגון. כדי לפנות משאבים לטיפול בצרכים חדשים, מנהלי ה- IT צריכים להפחית את ההשקעה בסביבות Legacy ואת העלויות שלהן.
אולם, השאלה המרכזית שעולה תמיד היא, כיצד להכניס לארגון טכנולוגיות חדשות, מבלי לוותר על מידע ועל תהליכים קיימים, או במילים אחרות כיצד אפשר להשיג את המיטב מהישן ומה חדש? IT Modernization, או מודרניזציית מערכות המידע, היא הדרך להשיג זאת.

מודרניזציית IT היא כינוי למתודולוגיית יישום, שלפיה מחליפים מערכות מידע ישנות ומגבילות בטכנולוגיות חדשות ומבוססות סטנדרטים מחד, ומאידך מנצלים את התהליכים, המידע והתוכן הקיים במערכות הישנות. מודרניזציה מאפשרת לארגונים להפיק את המרב מהנכסים הקיימים, באמצעות טכנולוגיה חדישה וטובה יותר. להישאר לאורך זמן עם מערכות הגורמות לרב הכאבים בארגון זו לא אופציה. כיצד נדע מהו הזמן הנכון לבצע מודרניזציה?

ארבעת הסימפטומים הבאים הם סימנים טובים להתחיל בתכנון פרויקט מודרניזציה:
1. ירידה בגמישות עסקית
2. זמינות מוגבלת או מעוכבת למידע
3. עלויות תפעול ותחזוקה גבוהות
4. מחסור באנשים בעלי ידע בטכנולוגיות הישנות

ירידה בגמישות עסקית
אפליקציות Legacy אינן גמישות וקשה להתאימן במהירות לצרכים עסקיים משתנים, משום שהטכנולוגיות והארכיטקטורה שלהן נוקשות מדי לצרכים אלה. כדי להגיב לצרכים העסקיים המשתנים, אגפי מערכות מידע נאלצים להשתמש בגישה של התקנת טלאי על טלאי, כדי לשנות את התהליכים באפליקציות אלה.

זמינות מוגבלת או מעוכבת למידע
כמויות המידע גדלות בצורה מתמדת ושמורות במערכות סגורות. כתוצאה מכך, מנהלים ומשתמשים נאלצים לקבל החלטות ללא המידע המתאים והעדכני ביותר. הגישה של כתיבת קוד בכדי לבצע אינטגרציה בין מערכות מסורבלת מדי וצורכת זמן לאגף מערכות המידע. משתמשים עסקיים מעוניינים בנגישות למידע ברמה בה התשתיות הישנות אינן מסוגלות לתמוך.
נגישות למידע אינה קשורה רק לבינה עסקית ולקבלת החלטות טובה יותר, אלא גם לתקנים רגולטורים. תקנים ממשלתיים כ Sarbanes-Oxley דורשים שהארגונים יוודאו שהמערכות שלהן עושות בדיוק מה שמצפים מהן - לא פחות ולא יותר. ללא תיעוד מלא של התהליכים שהן מבצעות, מנהלים בכירים אינם יכולים לערוב בצורה בטוחה למערכות שלהם. תיעוד כזה חסר בהרבה מהמערוכת הישנות.

עלות תפעול ותחזוקה גבוהות
ארגונים משקיעים אחוז ניכר מתקציבי מערכות המידע שברשותם כדי לתחזק מערכות קיימות ועלויות אלה גדלות עם הזמן. העלות שארגונים משקיעים בתחזוקת מערכות ישנות גורמת לכך שנהיה קשה יותר ויותר להשקיע ביזמות. כדי לפנות תקציבים לטיפול בצרכים החדשים של העסק, יש להוריד את מחיר התחזוקה ולשלוט בו. אפשר לעשות זאת באמצעות מעבר לתשתיות חומרה ותוכנה זולות יותר, שימוש באפליקציות מדף ועבודה עם כמות קטנה של ספקים. גם לגמישות תהליכים יש השפעה ניכרת על הוצאות ה- IT. באמצעות תהליכים אוטומטיים ואינטגרטיביים אפשר להוריד את עלויות התפעול וכוח האדם הנדרש לתחזוקה.

מחסור באנשים בעלי ידע בטכנולוגיות הישנות
קשה יותר ויותר למצוא עובדים או יועצים עם ידע בטכנולוגיות ישנות. עובדה זו גורמת לעלייה מתמדת בעלויות ובסיכון של ארגונים. לא קל למצוא עובדים בעלי ידע בשפות תוכנה כמו ADSO, NATURAL או IDEAL וניסיון במסדי נתונים כמו ADABAS, IDMS וכו'. אפילו אנשים עם יכולות ב- COBOL, שפה שכיחה מאוד בעבר, אינם זמינים. רב התוכניתנים לא לומדים את השפות והטכנולוגיות הללו באוניברסיטאות או במכללות וגם אם כן, הם מעדיפים לעבוד בטכנולוגיות חדשות.

פרויקט מודרניזציה
מעבר לטכנולוגיות חדשות ניתן לבצע בקצב המתאים לארגון. אסטרטגיית המעבר יכולה להתפרש על מספר שנים לפי היכולות, המשאבים, התקציב והתעדוף. קיימות מספר אפשרויות לבצוע מהלך מסוג זה:
הטמעת אפליקציות מדף - החלפת המערכות הקיימות באפליקציות מוכנות מסחריות.
שדרוג לשירותים - עטיפת הפונקציונאליות הקיימת בגישה מובנית שירותים. הגישה שומרת על הנכסים הקיימים ומקלה על האינטגרציה עם טכנולוגיות חדשות.
עריכת ארכיטקטורה חדשה - שימוש בלוגיקה העסקית כדי לאפיין את הארכיטקטורה הנדרשת וכתיבה מחדש של האפליקציות כדי להשיג את הפוטנציאל הרב ביותר ממערכות פתוחות, גמישות ומובנות שירותים.
מיגרציה אוטומטית - שימוש בכלי טרנספורמציה, כדי להסב בצורה אוטומטית קוד ישן לשפות חדשות.
הסבות חומרה - הורדת עלויות באמצעות העברת המערכות ללא שינוי לתשתית חומרה חדשה.

לסיכום
ארגונים המשתמשים באפליקציות Legacy כבר מודעים לבעייתיות בשימוש בהן. עלות התחזוקה גבוהה, קשה למצוא אנשים עם ידע, קשה להגיע למידע בזמן קצר, קשה לעמוד בתקנים שהארגון נדרש אליהם ולא מתאפשרת הגמישות הדרושה לעסק. מסיבות אלו, יותר ויותר ארגונים מחליטים להכניס לתוכנית העבודה שלהם פרויקט IT Modernization.
 
 
Oracle Israel
חברת אורקל עוסקת במידע - אופן הניהול שלו, השימוש בו, שיתופו והגנתו. כבר שלושים שנה שאורקל, החברה הגדולה בעולם לתוכנה עסקית, מספקת תוכנה ושירותים המאפשרים לארגונים להפיק את המידע המדויק והמעודכן ביותר ממערכותיהם העסקיות. כיום יש לאורקל יותר מ- 275,000 לקוחות ב- 145 מדינות, ביניהם 98 מהחברות המדורגות ברשימת Fortune 100. בסיס הנתונים ...
IT  |  Infrastructure  |  Software  |  BI  |  System Maintenance  |  DB  |  SOX  | 
 
תפריט על סדר היום 
 
פוקוס חברות Top 5
חדשות המנכ"לים
דרושים מתחמים
הבמה  
    בחירת הגולשים
  חדשות
 
 
  מנכ"לים
 
ברק רגב ברק עילם
עוזי נבון נדב ארבל
 
 
 
מנוע חיפוש   |   הייטק   |   דרושים   |   Goto-Mobile בניית אתרים לסלולר
 
RSS   |   תקנון   |   צור קשר
 
מחשוב ענן
ניהול קשרי לקוחות
אבטחת מידע
 
בינה עסקית
ניהול ידע
ניהול מסמכים
 
בנקאות ביטוח
תיירות מלונאות
אופנה טקסטיל
 
חינוך אקדמיה
קמעונאות
חקלאות
 
קידום אתרים
דרושים הייטק
 
Cloud Computing
Virtualization
Security
 
Storage
Network
ERP
 
CRM
BI
QA
 
KM
SaaS
SOA
 
BPM
BPO
DRP
 
Outsourcing
Semiconductor
Telecom
 
Mobile
Backup
DMS
 
ידעטק  |  ידע טק  |  ידע-טק


Navigation