דף הבית |   פוקוס חברות   |   שיחת היום   |   המנכ"לים   |   דרושים   |   מתחמים   |   הבמה  
 
  כניסת חברה   |   אתר סלולארי אתר סלולארי  
ידעטק - מנוע חיפוש הייטק
חברות   חדשות   אנשים   דרושים   מילון  
חיפוש מתקדם
  מציאת פתרון טכנולוגי   |   חברות הייטק   |   פרסם אצלנו  
  Private Zone:     Login     Dashboard   |   Jobs   |
 
  הישאר מעודכן!    צור התראת דוא"ל עבור:  Intel
חדשות
אינטל משיקה את מעבדי 10th Gen Intel® CoreTM שפותחו בישראל
 
אינטל מכריזה היום על השקת מעבדי 10th Gen Intel® CoreTM - שם הקוד "IceLake" שפותחו באינטל ישראל ומושקים כעת ברחבי העולם.

מערכת ידעטק 29/05/19 | 12:00
שלוט בפרסומת שכולם רואים - בחר את Intel
 
 
 
 
המעבדים החדשים יגיעו בכמה רמות עוצמה, ממעבדי Intel Core i3 ועד Intel Core i7. לראשונה אינטל משלבת בינה מלאכותית מובנית בתוך המעבדים החדשים, יחד עם ארכיטקטורת Gen11 (גרפיקה), טכנולוגיית Thunderbolt™ 3 ו-Intel® Wi-Fi 6 (Gig+).

מעבדי 10th Gen Intel Core מבוססת על ארכיטקטורה חדשה בשם סאני קוב (Sunny Cove) שפותחה באינטל חיפה. המעבדים החדשים מיועדים למחשבים נישאים (לאפטופים) ומחשבי 1-2 (מעבדים בסדרות U ו-Y). האספקה של מעבדי 10th Gen Intel Core, תתחיל בחודש יוני ובשלב זה לא נמסר כמה יעלו. והם צפויים להגיע למדפים לקראת חגי סוף שנת 2019. בתערוכת קומפיוטקס צפויות שותפות ה-OEM של אינטל, לרבות דל ולנובו, לספק הצצה ראשונה למחשבים ניידים חדשים שיתבססו על מעבדי 10th Gen Intel Core .

מעבדי אייסלייק יכללו באופן מובנה את טכנולוגיית את Thunderbolt™ 3 . בריאנט שהמשמעות היא שהאינטגרציה תפשט את ההטמעה ותאפשר לצמצם את גודל הלוח הכולל. השיפור בממדי הלוח מיתרגם למארזים קטנים יותר או לסוללות גדולות יותר או חיי סוללה ארוכים יותר.

בנוסף אייסלייד כולל גם את טכנולוגיית Wi-Fi 6 (המבוססת על תקן 802.11ax) הדור הבא של קישוריות אלחוטית. דורון טל, מנהל מנכ"ל קבוצת התקשורת האלחוטית בקבוצת הבתים החכמים של אינטל, אומר כי האינטגרציה של Intel® Wi-Fi 6 (Gig+) בפלטפורמת Intel 10th Gen מסייעת להעמיד מהירויות ווי-פיי גיגביט גבוהות יותר לרשותן של יותר פלטפורמות PC בנוסף ליתרונות אחרים כגון חיסכון בעלויות, צריכת חשמל וטיוב ביצועים.

גרגורי בריאנט, סגן נשיא והמנהל הכללי של קבוצת המחשוב באינטל , מסר כי "השיפורים הם בכל ההיבטים, כמו למשל שיפור של יותר מפי 2 בביצועי המשחקים והמדיה, ביצועי קישוריות אלחוטית טובים פי שלושה, שיפור של יותר מפי 2 בטרנסקוד וידיאו, ושיפור של פי שניים בביצועי הבינה המלאכותית".

בריאנט מסר כי המוח שמאחורי אייסליק הוא סאני קוב (Sunny Cove), הדור הבא של המיקרו-ארכיטקטורה של אינטל. היא נועדה לשפר את הביצועים וצריכת החשמל החסכונית הן במחשוב כללי והן במטלות ספציפיות כגון AI, קריפטוגרפיה ורישות.

באינטל מסבירים כי טכנולוגיית deep learning boost שתשולב במעבדי אייסלייק, תאפשר למחשב האישי ללמוד במהירות ולהסתגל למה שהמשתמש עושה. "ישנן אינספור סיטואציות בהן משתמש מחשבים נתקלים כבר כיום במשימות שדורשות בינה מלאכותית.

"עשרות מאפיינים המבוססים על בינה מלאכותית כבר מצויים ביישומי מחשב נפוצי כגון חיפוש סמנטי, עיבוד שפה טבעיות, תרגום חי, לוגין ביומטרי, לוח שנה חכם, כלי עריכה מבוססי בינה מלאכותית ועוד רבים אחרים. בנוסף ליישומי בינה מלאכותית חדשים, משתמשי המחשבים האישיים יהיו עדים לשיפור ביישומים קיימים הודות ליישומי למידת מכונה שישולבו במעבדים", מסביר בריאנט.

בריאנט מוסיף כי "היישומים הפוטנציאליים שיכולים להפיק תועלת מבינה מלאכותית במחשב אישי הם רבים, החל מהסרת הסחות דעת כדי לשפר את הריכוז, דרך יכולות חכמות של התוועדות וידיאו, פרטיות משופרת, חיפוש קבצים חכם והארכת חיי הסוללה של המכשיר. אנו צופים שפתיחת ה-AI on PC למפתחים תוביל לשטף בלתי נגמר של תרחישי שימוש ויישומים חדשים שיאפשרו למשתמשים להתרכז, ליצור, להתחבר ולתרום בדרכים חסרות תקדים".

הטמעת טכנולוגיית בינה מלאכותית במחשבים עם מעבדי אייסלייק, מאפשרת למחשב האישי ללמוד במהירות ולהסתגל לדברים שהמשתמש עושה בו. כמו למשל photo masking, בחירה פשוטה יותר של תמונה או החלה מהירה של מסנני וידיאו. "מתן אפשרות למחשב האישי להריץ עומסי עבודה של בינה מלאכותית, באופן מקומי, גם יעניק למשתמשים יותר גמישות בהחלטה היכן לאחסן ולעבד את הנתונים ובה בעת להפיק תועלת מיכולות שמספקות טכניקות של למידת מכונה", מסביר בריאנט.

בנוסף, אינטל משיקה ארכיטקטורת הגרפיקה החדשה של Gen11 שצפויה להכפיל את מהירות השעון של ביצועי המחשוב בהשוואה לגרפיקת Intel Gen9. עם יכולת ביצוע שגדולה מ-1 TFLOPS, ארכיטקטורה זאת נועדה אינטל הראתה בעבר שגרפיקת Gen11 כמעט מכפילה את ביצועיהם של יישומים פופולריים לזיהוי תמונה בהשוואה לגרפיקת Gen9. הגרפיקה של Gen11 צפויה לכלול גם מקודד ומפענח (encoder and decoder) מתקדמים ולתמוך בווידאו K4 וביצירת תכני K8 במעטפת של צריכת חשמל מוגבלת. גרפיקת Gen11 תכלול גם טכנולוגיית Adaptive Sync המאפשרת קצבי פריימים חלקים במהלך משחקים.

באשר להשקת מותג הכרטיס הגרפי, Xe. נמסר מאינטל כי "אנו מתכננים להשיק את יחידת העיבוד הגרפית הנפרדת הראשונה שלנו ב-2020 והמוצר הראשון שלנו בטכנולוגיית 7 ננומטר ב-2021 יהיה GPU נפרדת (יחידת עיבוד גרפית המבוססת על ארכיטקטורת Intel Xe עבור בינה מלאכותית ו-HPC במרכזי נתונים).

אינטל השיקה בנוסף גם את פרויקט אתנה, תכנית חדשה ששואפת להביא לאוויר העולם סוג חדש של לאפטופים. לאחר מחקר נרחב שנועדו להבין כיצד בני אדם משתמשים במחשבים שלהם, באינטל קבעו מספר פרמטרים שמגדירים כיצד צריך להיראות מחשב לאפטופ מסוג חדש. הדגמים הראשונים של מחשבים נישאים מתכנית החדשנות פרויקט אתנה צפויים להיות זמינים במחצית השנייה של 2019 למערכות הפעלה ווינדוז וכרום. בתערוכת קומפיוטקס יוצגו גרסאות הדגמה של הדגמים המתוכננים של דל ולנובו. מאינטל נמסר כי חלק מהשותפים לפרויקט אתנה הם: אייסר, אסוס, דל, גוגל, HP, אינולוקס, לנובו, מייקרוסופט סמסונג ושארפ, בין השאר. המחשבים בפרויקט אתנה יספקו תגובתיות מהירה תוך שימוש בסוללה, שיפור בחיי סוללה בגלישה אלחוטית בתנאי עולם אמיתי ובחזרה מידית של המחשב לפעולה (ממצב סטנד ביי מודרני מחובר). הדור הראשון של מחשבי מפרויקט אתנה יכללו 16 שעות חיי סוללה והתעוררות ממצב "שינה" בתוך פחות משניה.

בריאנט מסר "אנו מתקדמים יפה לקראת 7 ננומטר. אנו מתמקדים בהשגת איזון בין לוחות זמנים, ביצועים, עוצמה ועלות בכדי לספק את הטכנולוגיות ומאיצים את החדשנות באמצעות פישוט המורכבות של תכנון התהליך. בהשוואה ל-10 ננומטר, תהליך ה-7 ננומטר שלנו יספק יכולת מדרוג (סקיילינג) גדולה פי 2 וצמצום של פי 4 בכללי התכנון. זה יהיה ה-node הראשון שעושה שימוש ב-EUV וישתמש גם במארזי Foveros ו-EMIB. אנו מתכננים גם לספק התקדמות משמעותית מתמשכת בין ה-nodes במהלך חיי תהליך 7 ננומטר.
 
CPU  |  Video  |  WireLess  |  Microsoft  |  Encryption  | 
 
תפריט על סדר היום 
 
פוקוס חברות Top 5
חדשות המנכ"לים
דרושים מתחמים
הבמה  
    בחירת הגולשים
  חדשות
 
 
  מנכ"לים
 
ברק רגב ברק עילם
עוזי נבון נדב ארבל
 
 
 
מנוע חיפוש   |   הייטק   |   דרושים   |   Goto-Mobile בניית אתרים לסלולר
 
RSS   |   תקנון   |   צור קשר
 
מחשוב ענן
ניהול קשרי לקוחות
אבטחת מידע
 
בינה עסקית
ניהול ידע
ניהול מסמכים
 
בנקאות ביטוח
תיירות מלונאות
אופנה טקסטיל
 
חינוך אקדמיה
קמעונאות
חקלאות
 
קידום אתרים
דרושים הייטק
 
Cloud Computing
Virtualization
Security
 
Storage
Network
ERP
 
CRM
BI
QA
 
KM
SaaS
SOA
 
BPM
BPO
DRP
 
Outsourcing
Semiconductor
Telecom
 
Mobile
Backup
DMS
 
ידעטק  |  ידע טק  |  ידע-טק


Navigation