דף הבית |   פוקוס חברות   |   שיחת היום   |   המנכ"לים   |   דרושים   |   מתחמים   |   הבמה  
 
  כניסת חברה   |   אתר סלולארי אתר סלולארי  
ידעטק - מנוע חיפוש הייטק
חברות   חדשות   אנשים   דרושים   מילון  
חיפוש מתקדם
  מציאת פתרון טכנולוגי   |   חברות הייטק   |   פרסם אצלנו  
  Private Zone:     Login     Dashboard   |   Jobs   |
 
  הישאר מעודכן!    צור התראת דוא"ל עבור:  Oracle Israel
חדשות
"קהילת חדשנות בחלל" - פרוייקט חדש של קרן רמון יעודד
 
הקמת סטארטאפים חדשים בתחום החלל שישבו במתחמי רשת BE ALL.

מערכת ידעטק 26/03/19 | 12:59
שלוט בפרסומת שכולם רואים - בחר את Oracle Israel
 
 
 
 
במסגרת אירוע הפתיחה - האקתון- AI from Space, שינגיש, לראשונה בישראל, מידע בשווי 10 מיליון דולר ליזמים חדשים בתחום. האירוע מתקיים בשיתוף סוכנות החלל הישראלית, תע"א, BE ALL, חברות Airbus, Oracle, ISI, קרנות הון סיכון, סוכנויות חלל מהעולם, ועוד.


כל כך הרבה דאטה מתקבל מהחלל, מה אפשר לעשות איתו ואילו תובנות חשובות חבויות שם?
הפרויקט כולל סדרת אירועים מקצועיים שיגבשו את הקהילה והראשון בהם הוא האקתון החלל The Ramon AI Hackathon שיתקיים במתחם BE ALL ארלוזורוב, ברחוב ארלוזורוב 111 תל-אביב, ב-28-27 במרץ. לטובת ההאקתון חברו השותפים אל חברות החלל המובילות בישראל; ISI, התעשייה האווירית, איירבוס וסוכנות החלל הישראלית, במטרה להנגיש את המידע ליזמים. למעשה, זו הפעם הראשונה שמונגש המידע הרגיש וניתנת גישה חופשית לתמונות לוויין בשווי עצום של כ-10 מיליון דולר. עבור 100 יזמים ומהנדסים, מומחי AI ומפתחים, שעושים את צעדיהם הראשונים בתעשיית החלל מדובר בהזדמנות אדירה לפתח מיזמים פורצי דרך בתחומי הביטחון הלאומי והעסקי. המשתתפים בהאקתון עברו סינון קפדני מתוך מאות יזמים שהגישו מועמדות. חברת Oracle ישראל,

המשתתפת בפרויקט, תספק את תשתית הענן ואת כוח המחשוב הנדרשים לעיבוד מהיר של התצלומים, בהיקף של עשרות טרא-בייטים.
למרות שישראל נחשבת למעצמה בתחום ה-Data Science , ישנם מעט סטארטאפים המתמקדים בדאטה המבוסס חלל, בעיקר בגלל עלות הגישה למידע המגיע מלוויינים וכוח המחשוב הנדרש לעיבוד המידע ואחסונו. מטרת ההאקתון של קרן רמון ISI ותע"א, שהיה אחד הפרויקטים האחרונים שאישרה רונה רמון ז"ל לפני מותה,הוא פיתוח סטארטאפים ישראלים בתחום החלל. האירוע הפותח ינגיש הנגשת המידע והכלים הנדרשים ליזמים בתחום החלל ויביא לגיבוש "קהילת חדשנות בחלל", שתביא להגדלת מספר הסטראטאפים העוסקים בחלל בישראל.

היזמים יפתחו רעיונות שיענו על שלושה אתגרים מרכזיים הקשורים לביטחון המולדת (HLS), לתחום הימי ולתחום המסחרי. תצלומי הלוויין, בשילוב בינה מלאכותית ו-ML, ישמשו לפיתוח טכנולוגיות שיוטמעו בחברות קיימות או ישמשו בסיס להקמת סטארטאפים חדשים.

האתגר הימי: רוב הסחורות בעולם משונעות בים הפתוח, תחום שגדל במהירות הודות לגלובליזציה. דאטה מלווין הוא בעל ערך רב עבור ממשלות או חברות ביטוח השואפות לנטר את השטחים העצומים בים הפתוח ולזהות את מיקומן של הספינות, לאמוד את המרחקים שהפליגו וכן לאבחן ולקבוע אם הפעילויות שלהן חוקיות או לא חוקיות: הברחות, פיראטיות ימית, דייג בלתי חוקי, ועוד.

האתגר הבטחוני: מידע מלווינים יכול לסייע לשיפור הביטחון והבטיחות על פני כדור הארץ: הערכת סיכוני אבטחה, ניטור וגילוי איומים או טרור, ניווט, תרחישי חירום, זיהוי שינויים בדפוסי התנהגות באתרים אסטרטגיים, בהם שדות תעופה ושימושים בטחוניים נוספים.

האתגר העסקי/מסחרי: אפליקציות מסחריות שישתמשו בתמונות לווין לניטור מצבים שונים, לדוגמא, בתחום החקלאות הן יכולות לספק מידע שיסייע בטיוב תהליך קבלת החלטות עסקיות כמו; זיהוי וכיבוי שריפות מהיר, שינויי טמפרטורה, צפי ומיקום משקעים, אחוזי לחות וכו'. אתגר זה נותן מקום רב לדמיון של היזמים במגוון אפליקציות הקשורות להתנהגות שווקים ועוד.

תחום החלל המתפתח מעורר גם את סקרנותם של משקיעים פוטנציאלים וקרנות הון סיכון שיגיעו גם הם להתרשם מהיזמים המשתתפים בהאקתון, בהן: פיטנגו, winnovation, citi bank, מירון קפיטל ו-ויולה ונצ'רס.

ענבל קרייס סמנכ"לית מפעל חלל בתעשייה האווירית: "התעשייה האווירית שמחה לקחת חלק ביוזמה ברוכה זו. מדהים לראות איך כל האקו-סיסטם של חברות החלל הבולטות בישראל מתגייס כדי לעבוד יחד ולסייע ליזמים".

אקוסיסטם החלל הישראלי מצומצם וכולל כיום כ-40 חברות וארגונים שעוסקים בחלל, בהן התעשיות הביטחוניות הגדולות: רפאל, אלביט, תע"א ו-ISI. בנוסף, פועלות בארץ גם חברות לווייניות ותיקות. אין ספק שאנו בפתחה של מהפכת חלל המשנה את חוקי המשחק ופותחת את השמים לשחקנים חדשים, מיזמים פורצי דרך ושימושים שטרם חשבנו עליהם

"תעשיית החלל העולמית נמצאת בפריחה חסרת תקדים ויש המעריכים שכמות המידע שלוויינים מייצרים מכפילה את עצמה כל תשעה חודשים", אומר רן לבנה, מנכ"ל קרן רמון. "המחקרים מראים שתעשייה של כ-300 מיליארד דולר תשלש את עצמה ותגדל לטריליון עד 2030, ותצמח ל-2.7 טריליון עד ל-2040. על אף הצמיחה הזו והעובדה שיש בצה"ל יחידת לווינות מפוארת, כמות הסטרטאפים בתחום החלל בישראל עדיין קטנה. אנחנו מדינה עם data analysts יוצאי דופן. תעשיית החלל עוברת שינויים רבים, בין היתר גם בזכות יזמים כמו איילון מאסק המסייעים בהוזלת עלויות השירות בתחום. המטרה שלנו היא לעודד פיתוחים בתחום והנגשה של המידע לכלל ציבור היזמים בארץ אנו רוצים לאפשר ליזמים ולהצעיד את האנושות קדימה".

עוזי סורקיס, מנכ"ל BE ALL רשת מתחמי העבודה המשותפים, היוזמת את האירוע בשיתוף קרן רמון, ותעניק משרד מתנה לזוכי ההאקתון אמר: "קידום יזמות, במיוחד בתחומים בהם ניכר צורך במתן תמיכה ועידוד, הינו אלמנט מרכזי בפעילות של רשת BE ALL. לצד החברות הבוגרות היושבות במתחמים שלנו, אנו מעודדים גם יזמות ומעניקים תשתית תומכת להצלחתן של חברות צעירות. השת"פ ארוך הטווח עם קרן רמון, נועד לשפר ולייעל את יכולותיה של ישראל בתחום החלל, לכן, אנו מקימים יחד חממה לסטארטאפים וחברות בתחום החלל, אשר כוללת מעבדות, משרדים מותאמים ואירועים מקצועיים המותאמים לעוסקים בתחום. אנו רואים בהאקתון יוזמה מבורכת, וקרש קפיצה לתחום החלל בכלל וליזמים בתחום בפרט."

"כדי להצליח כיזם בתחום החלל צריך קודם כל רעיון טוב שיש לו צורך אמיתי בקרב לקוחות פוטנציאליים וטכנולוגיה מתקדמת וחדשנית", אומר אבי בלסברגר, מנהל סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע. "חלק מהיוזמות משתמשות במידע שמגיע מהחלל, כגון צילומים של כדור הארץ או צילומים של החלל העמוק, ומפתחות יישומים מסחריים לשימוש בכדור הארץ. בשנים האחרונות הסוכנות משקיעה יותר ויותר בעידוד וקידום חברות שמפתחות טכנולוגיות, רכיבים ומערכות אשר יעלו את אטרקטיביות מוצרי תעשיית החלל הישראלית בשוק החלל האזרחי העולמי".

אסף סובול, מנהל פיתוח עסקי באורקל ישראל: "כדי לעבוד בזמן קצר עם כמויות מידע עצומות המתקבלות מלוויינים, יש צורך בתשתית ענן וכוח מחשוב ועיבוד חזקים במיוחד. תשתית הענן של אורקל (OCI) מספקת למפתחים גישה לסביבת ענן חסרת תקדים בכוח המחשוב שלה וביכולת העיבוד המהיר, בין היתר GPU, וזאת על מנת להסיר חסמים טכניים ולאפשר לצוותים להמריא אל מעבר לענן,

אל החלל". אורקל ישראל העלתה ל- OCI עשרות טרה-בייטים של תמונות לווין וכן מספר Open Source מובילים, בנוסף Oracle תנגיש למשתתפים את פלטפורמות ניתוח הנתונים וכלי האנליטיקה שלה בענן, זאת כדי לאפשר לצוותים יכולות עיבוד חזקות ומגוונות.
דניאל אסייג מחברת אירבוס ישראל: "אירבוס העולמית מעורבת בשורה של מיזמים בתחום הגיאו-אינפורמציה באמצעות הלוויינים שברשותנו, המידע והמערכות שלנו. כאחת החברות המובילות בעולם בתחום של תצלומי לווין, אנחנו תומכים בכל העולם בפיתוח אפליקציות חדשות מבוססות מידע מלווינים. אנו מאמינים שהיזמים הישראלים יוכלו לפתח קונספטים ואפליקציות חדשות מהמידע שאנחנו מעניקים".
 
 
Oracle Israel
חברת אורקל עוסקת במידע - אופן הניהול שלו, השימוש בו, שיתופו והגנתו. כבר שלושים שנה שאורקל, החברה הגדולה בעולם לתוכנה עסקית, מספקת תוכנה ושירותים המאפשרים לארגונים להפיק את המידע המדויק והמעודכן ביותר ממערכותיהם העסקיות. כיום יש לאורקל יותר מ- 275,000 לקוחות ב- 145 מדינות, ביניהם 98 מהחברות המדורגות ברשימת Fortune 100. בסיס הנתונים ...
StartUp  |  Cloud Computing  |  Oracle  |  Network  |  Infrastructure  |  Homeland Security  |  Open Source  |  Security  |  Insurance  |  Banking  | 
 
תפריט על סדר היום 
 
פוקוס חברות Top 5
חדשות המנכ"לים
דרושים מתחמים
הבמה  
    בחירת הגולשים
  חדשות
 
 
  מנכ"לים
 
ברק רגב ברק עילם
עוזי נבון נדב ארבל
 
 
 
מנוע חיפוש   |   הייטק   |   דרושים   |   Goto-Mobile בניית אתרים לסלולר
 
RSS   |   תקנון   |   צור קשר
 
מחשוב ענן
ניהול קשרי לקוחות
אבטחת מידע
 
בינה עסקית
ניהול ידע
ניהול מסמכים
 
בנקאות ביטוח
תיירות מלונאות
אופנה טקסטיל
 
חינוך אקדמיה
קמעונאות
חקלאות
 
קידום אתרים
דרושים הייטק
 
Cloud Computing
Virtualization
Security
 
Storage
Network
ERP
 
CRM
BI
QA
 
KM
SaaS
SOA
 
BPM
BPO
DRP
 
Outsourcing
Semiconductor
Telecom
 
Mobile
Backup
DMS
 
ידעטק  |  ידע טק  |  ידע-טק


Navigation