דף הבית |   פוקוס חברות   |   שיחת היום   |   המנכ"לים   |   דרושים   |   מתחמים   |   הבמה  
 
  כניסת חברה   |   אתר סלולארי אתר סלולארי  
ידעטק - מנוע חיפוש הייטק
חברות   חדשות   אנשים   דרושים   מילון  
חיפוש מתקדם
  מציאת פתרון טכנולוגי   |   חברות הייטק   |   פרסם אצלנו  
  Private Zone:     Login     Dashboard   |   Jobs   |
 
חדשות
OurCrowd משיקה שתי קרנות חדשות
 
קרן רפואית בהובלת מוריס לסטר ומורי בלומנפלד בהיקף 50 מיליון דולר

מערכת ידעטק 07/03/19 | 01:18
 
 
 
 
וקרן אימפקט בשיתוף עם Social Finance Israel בהיקף 30 מיליון דולר

OurCrowd הודיעה על השלמת גיוס של מעל 1 מיליארד דולר מהקמתה:
עם פורטפוליו של 170 חברות, 18 קרנות ו-29 אקזיטים

OurCrowd, פלטפורמת ההשקעות הגלובאלית המובילה בעולם, והמשקיעה הפעילה ביותר בישראל בהון סיכון, הודיעה היום בכנס המשקיעים השנתי שלה כי השלימה גיוס של מעל מיליארד דולר מהקמתה להשקעות בחברות טכנולוגיה. כמחצית מהגיוס הושג בתוך פחות משנה וחצי. רוב ההון הושקע ב- 170 חברות פורטפוליו באמצעות 18 קרנות - וזאת תוך שש שנים בלבד.

מאז הקמתה רשמה OurCrowd 29 אקזיטים (10 מהם בשנת 2018, ואקזיט נוסף בתחילת 2019 של חברת Corephotonics שנרכשה עלן ידי Samsung). בין האקזיטים שרשמה OurCrowd ב- 2018: Jump Bikes שנרכשה על ידי ;Uber Invertex שנרכשה על ידי Nike; BriefCam שנרכשה על ידי Canon; MST שנרכשה על ידי TransEnterix; NooBaa שנרכשה על ידי Red Hat.

בכנס, שמתקיים בבנייני האומה בירושלים, משתתפים כ-18,000 אורחים רשומים, כולל 200 משלחות שמייצגות אלפי משקיעים מארה"ב, מזרח אסיה, אוסטרליה, אירופה, דרום אמריקה. בשל ממדי האירוע הוא נרשם ככנס ההשקעות הגדול ביותר בתולדות ישראל.
"בנינו מודל עבור קהילת המשקיעים שמאפשר גישה דמוקרטית לחברות מדהימות והמודל עובד - עד כדי גיוס של 1 מיליארד דולר תוך שש שנים", מסר ג'ון מדבד, מייסד ומנכ"ל OurCrowd. "הסינרגיה שיצרנו בין משקיעים, חברות וקרנות הון סיכון מיצבה אותנו בתפקיד מרכזי בבניית המוניטין של ישראל כמובילה עולמית בחדשנות ובטכנולוגיה".

בפלטפורמת ההשקעות של OurCrowd רשומים 30,000 משקיעים כשירים מ-150 מדינות וביניהם: מאות קרנות הון סיכון, מאות חברות רב לאומיות ואלפי משקיעים פרטיים, שמייצגים ביחד הון מנוהל של 5 טריליון דולר. בין המשקיעים הבולטים ב-OurCrowd ניתן לציין את UOB מסינגפור, CITIC מסין, Bangkok Bank מתאילנד וKEB Hana - מדרום קוריאה. על פי מדיניות הקרן, מינימום ההשקעה בחברה על ידי משקיע כשיר הוא 10,000 דולר ומינימום ההשקעה בקרן הוא 50,000 דולר.

במהלך כנס המשקיעים הודיעה OurCrowd היום על השקת שתי קרנות חדשות:
קרן רפואית (Medtech) בהיקף כספי של 50 מיליון דולר בהובלת ד"ר מוריס לסטר וד"ר מורי בלומנפלד
הקרן תתמקד באופן בלעדי בהשקעות בטכנולוגיות רפואיות וטיפוליות משבשות, בעלות פוטנציאל לחולל שינוי עולמי באספקת שירותי רפואה ובמצב המטופלים. זו היא הקרן הראשונה של OurCrowd שמיועדת לשוק הרפואי שהיקפו העולמי נאמד ב-433.7 מיליארד דולר בשנת 2018 ושצפוי להגיע להיקף של 594.5 מיליארד דולר עד שנת 2024.

הקרן החדשה תתמקד במכשירים רפואיים, מערכות טיפוליות, רובוטים רפואיים והתפתחויות חדשות בתעשייה הרפואית.
צוות הרפואה של OurCrowd השקיע מאז שנת 2013 יותר מ-78 מיליון דולר ביותר מ-20 טכנולוגיות רפואיות משבשות, ביניהן: . SightDX, Zebra Medical, Insightec, Rewalk

את הקרן יובילו שני מנהלים שותפים: ד"ר מוריס לסטר וד"ר מורי בלומנפלד והיא תנוהל על ידי נבחרת של מומחים קליניים בעלי עשרות שנות ניסיון בטכנולוגיות רפואיות ובסיוע לצמיחת סטארט-אפים.

"ההשקה של הקרן הרפואית של OurCrowd היא הרחבה טבעית של השקעותינו הענפות בסקטור הרפואי במהלך השנים האחרונות", מסר ג'ון מדבד, "מהלך זה יספק למשקיעים גישה רחבה יותר לסטארט-אפים ישראליים מבטיחים שמשנים את חיינו ומצילים חיים".
קרן אימפקט בשיתוף עם Social Finance Israel בהיקף כספי של 30 מיליון דולר

OurCrowd הכריזה בכנס כי חברה ל- Social Finance Israel, גוף הייעוץ המוביל בישראל בתחומי האימפקט, להשקת קרן אימפקט חדשה שתתמקד בחברות מגובות הון סיכון המפתחות פתרונות המקדמים את 17 היעדים לפיתוח מקיים של האו"ם.

קרן האימפקט, בהיקף מתוכנן של 30 מיליון דולר, תשקיע בחברות שנמצאו מתאימות על פי מודל שפיתחה Social Finance Israel על מנת לאפשר ל-OurCrowd את הערכת החברות בהתבסס על שלושה מימדים: פעילות החברה עולה בקנה אחד עם אתגרים גלובאליים מרכזיים, התנהלות המכוונת ליצירת אימפקט וסיכון אימפקט, על מנת להעריך את יכולת החברות לספק החזר על ההשקעה ורווחים פיננסיים וחברתיים.

סקטור השקעות האימפקט בישראל צומח בקצב מהיר: השקעות האימפקט בישראל הוכפלו מהיקף של 130 מיליון דולר בשנת 2016 להיקף של 260 מיליון דולר ב- 2018. כמו כן, על פי נתוני IVC, בשנת 2018 גויסו מעל 1.6 מיליארד דולר שהושקעו ב-234 עסקאות בסקטורים מוכווני אימפקט בישראל. נתון זה מצביע על פוטנציאל נוסף לצמיחת סקטור השקעות האימפקט בישראל, במידה ומשקיעים וחברות יטמיעו פרקטיקות של השקעות אימפקט.

מנכ"ל Social Finance Israel הוא ירון נוידורפר והיו"ר הוא סר רונלד כהן, המייסד והמנכ"ל-שותף לשעבר של קרן ההשקעות הפרטיות הגלובאלית אייפקס פרטנרס, שכיום נחשב ל-"אבא" של השקעות האימפקט.

"השקעות אימפקט - וחשוב מכך, מדידת האימפקט - לא פוגעות ברווחים, למעשה הן מגדילות אותם", אמר סר כהן. "אנו נרגשים מכך שפלטפורמת ההשקעות הגדולה בישראל שהיא שחקנית בינלאומית נוטלת עמדת הובלה בהשקעות אימפקט. אנו מעודדים אחרים לשקול כיצד להשתמש בעוצמתן בשוק ככוח שמחולל טוב בעולם".

מנכ"ל Social Finance Israel, ירון נוידרפר, ציין כי :"התמחות משולבת בכלכלה, פיננסים, מדעי החברה, מדיניות ציבורית ופילנתרופיה ממצבת אתSocial Finance Israel כגורם מוביל בשוק בפיתוח שוק השקעות האימפקט בישראל .אנו רואים בהחלטת OurCrowd להקים קרן אימפקט הוכחה שמשקיעים וחברות חושבים על האימפקט שיש להם על חיי אנשים והסביבה. אנו גאים לתמוך ביוזמה זו עם הכלים והמיומנויות ששחקני שוק כמו OurCrowd ואחרים יכולים להשתמש בהם כדי ליישם את כוונותיהם ."

הקרן הרפואית וקרן האימפקט מתווספות לקרן נוספת להשקעות בטכנולוגיות הקנאביס, בהיקף של 30 מיליון דולר, שהשיקה OurCrowd בחודש ינואר השנה. OurCrowd הכריזה כי תשקיע בקרן 7thirty Opportunity Fund ותשתף פעולה עמה בהקמת קרן ההון סיכון גלובלית בתחום טכנולוגיות הקנאביס. הקרן תתמקד בחברות המתמחות בטכנולוגיות קנאביס חדשות בשווקי הרפואה הדיגיטלית, החקלאות הטכנולוגית, קמעונאות, מסחר אלקטרוני, חנויות של אפליקציות, פתרונות SaaS ומחקר טכנולוגי עמוק בקנאביס. הקרן, שמשרדיה ממוקמים בעיר בולדר, קולוראדו, תפעל ברחבי העולם, כולל פעילויות בישראל, קנדה וארה"ב.
 
Medical  |  Finance  |  StartUp  |  Consultant  |  SaaS  |  Banking  | 
 
תפריט על סדר היום 
 
פוקוס חברות Top 5
חדשות המנכ"לים
דרושים מתחמים
הבמה  
  חדשות
 
 
  מנכ"לים
 
ברק רגב ברק עילם
עוזי נבון נדב ארבל
 
 
 
מנוע חיפוש   |   הייטק   |   דרושים   |   Goto-Mobile בניית אתרים לסלולר
 
RSS   |   תקנון   |   צור קשר
 
מחשוב ענן
ניהול קשרי לקוחות
אבטחת מידע
 
בינה עסקית
ניהול ידע
ניהול מסמכים
 
בנקאות ביטוח
תיירות מלונאות
אופנה טקסטיל
 
חינוך אקדמיה
קמעונאות
חקלאות
 
קידום אתרים
דרושים הייטק
 
Cloud Computing
Virtualization
Security
 
Storage
Network
ERP
 
CRM
BI
QA
 
KM
SaaS
SOA
 
BPM
BPO
DRP
 
Outsourcing
Semiconductor
Telecom
 
Mobile
Backup
DMS
 
ידעטק  |  ידע טק  |  ידע-טק


Navigation