דף הבית |   פוקוס חברות   |   שיחת היום   |   המנכ"לים   |   דרושים   |   מתחמים   |   הבמה  
 
  כניסת חברה   |   אתר סלולארי אתר סלולארי  
ידעטק - מנוע חיפוש הייטק
חברות   חדשות   אנשים   דרושים   מילון  
חיפוש מתקדם
  מציאת פתרון טכנולוגי   |   חברות הייטק   |   פרסם אצלנו  
  Private Zone:     Login     Dashboard   |   Jobs   |
 
חדשות
התכנית הלאומית לבריאות דיגיטלית
 
המשרד לשוויון חברתי, משרד הבריאות ורשות החדשנות אישרו פיילוטים ראשונים בהיקף של 30 מיליון ₪

מערכת ידעטק 11/06/18 | 08:19
 
 
 
 
כחודשיים אחרי שאושרה בממשלה התכנית הלאומית לבריאות דיגיטלית בתקציב של כמיליארד שקלים, יוצאת לפועל תכנית חדשה לפיילוטים בארגוני בריאות בישראל.

השרה לשוויון חברתי, חה"כ גילה גמליאל, יוזמת התכנית הלאומית לבריאות דיגיטלית: "השקת תכנית הפיילוטים תוך כחודשיים בלבד מהחלטת הממשלה שהובלתי לקידום תחום הבריאות הדיגיטלית, מבטאת את המחויבות שלנו ושל שותפינו ליישום מלא ומהיר של החלטת הממשלה. התכנית הלאומית לבריאות דיגיטלית מהפכנית, פורצת דרך ותמצב את ישראל כמעצמת בריאות דיגיטלית עם שירותי רפואה מהאיכותיים והמתקדמים בעולם."

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: "כחלק מבחינת טכנולוגיות של חברות בתחומי הבריאות נדרשת לרוב גישה למידע ומערכות שאינם נגישים בדרך כלל לחברות המפתחת וזאת כחלק מתהליך הוכחת ההתכנות הטכנולוגית של הפיתוח. תוכנית זו תקל על החברות את הגישה למידע שאינו נגיש כיום לחברות ותסייע לגשר בינה לבין גופי הבריאות הפועלים בארץ"

חודשיים אחרי שאושרה בממשלה התכנית הלאומית לבריאות דיגיטלית כאמצעי לשיפור הבריאות וכמנוע צמיחה בהיקף תקציבי של כמיליארד ₪, הודיעו היום המטה הלאומי לישראל דיגיטלית שבמשרד לשוויון חברתי, משרד הבריאות ורשות החדשנות על הפעלת תכנית חדשה לפיילוטים בארגוני בריאות בישראל. המסלול תומך בתוכניות מחקר ופיתוח ומתקני הרצה ("פיילוטים") בתחום הבריאות הדיגיטלית, אשר יבוצעו בארגוני הבריאות בישראל או יתבססו על יכולות, נתונים או מידע הנמצאים ברשותם. המסלול הינו מסלול משותף לרשות החדשנות, משרד הבריאות ומטה ישראל דיגיטלית במשרד לשוויון חברתי.

המסלול מיועד לחברות טכנולוגיה ישראליות (שאינן אחד מארגוני הבריאות בישראל) בתחומי הרפואה והבריאות אשר יזכו לתמיכה כספית בשיעור של 50%-20% מהוצאות המו"פ המאושרות, תמיכה בשיעור חריג של 60% או 75% מהוצאות המו"פ המאושרות תינתן לתוכנית בעלות פוטנציאל להשפעה יוצאת דופן על קידום מערכת הבריאות ובריאות הציבור בישראל ובעולם או המהווה פריצת דרך טכנולוגית בתחומה.

המסלול יאפשר לחברה להתקדם משמעותית במוכנות המוצר למסחור ולסייע בקידום חדירתו לשוק באמצעות היישום באתר הניסוי. המסלול מציע השתתפות בסיכונים הכרוכים בתהליך הפיתוח, אך לא ברווחים או בהצלחות עתידיות. חברה נתמכת תחזיר לרשות החדשנות את המימון שקיבלה על ידי תשלום תמלוגים ממכירות, רק אם המיזם הצליח להגיע לשלב המסחור.

קריטריונים להערכת בקשה:

1. רמת החדשנות הטכנולוגית ומידת הייחודיות של התכנית

2. רמת האתגרים במימוש התוכנית

3. יכולות החברה, ובכללן יכולותיה הניהוליות והיכולת להביא להשלמת התכנית ומימושה העסקי

4. פוטנציאל הצמיחה העסקי-כלכלי של החברה עקב הצלחת התכנית

5. התרומה הטכנולוגית והתעסוקתית של התכנית לכלכלה הישראלית

6. קידום מערכת הבריאות ובריאות הציבור בישראל ובעולם

7. איכות תכנית ההרצה - איכות אתר ההרצה והסינרגיה בין החברה לאתר

8. התועלת שתצמח לחברה מתכנית ההרצה בהיבטי קרבה לשוק ומסחור

יצוין, כי התכנית הלאומית לבריאות דיגיטלית תסייע בקידום חדשנות והטמעת פתרונות מתקדמים בארגוני הבריאות בישראל, במטרה לקדם את הטיפול הרפואי ושירותי הבריאות למטופל ולתת מענה לאתגרים במערכת הבריאות. זאת באמצעות פתרונות כדוג' רפואה מותאמת אישית, רפואה מונעת, רפואה מרחוק, מערכות תומכות החלטה, מכשור רפואי מבוסס מידע, פתרונות להעצמת המטופל ופתרונות אחרים בתחום הבריאות הדיגיטלית.

יו"ר רשות החדשנות, ד"ר עמי אפלבום: "מועצת המנהלים של רשות החדשנות אישרה את מסלול התמיכה בחדשנות טכנולוגית בחברות תעשייה בשיתוף משרד הבריאות וישראל דיגיטאלית. הפעלת תכניות ומתקני הרצה (פיילוטים) בסביבות אמת וברגולציה מותאמת תאפשר לחברות טכנולוגיה להעמיד בישראל הוכחות התכנות מבצעיות, ולחדור במהירות לשוק, ובכך לצמוח כחברות שלמות בישראל. בנוסף, מסחור טכנולוגיות חדשניות בישראל יוביל לטיוב השוק המקומי, לשיפור יכולת הרגולציה הממשלתית ולליווי של החברות הטכנולוגיות משלב הרעיון ועד שלב המסחור. מטרות התוכנית כוללות פיתוח ויישום טכנולוגיות חדשניות בתחומי הבריאות והרפואה ובחינת היתכנותן בקרב לקוחות רלבנטיים, קידום מערכת הבריאות ובריאות הציבור בישראל ובעולם, היווצרות וצמיחת חברות שלמות ובנות קיימא בתחומי הבריאות הדיגיטלית בישראל, באמצעות קידום פתרונות טכנולוגיים חדשניים".

אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות: "מטרת המסלול הייחודי הזה הינו להעמיד מענה ממשלתי אחוד ומתואם של רשות החדשנות ושל משרד הבריאות לכשלי שוק הקיימים במערכות חדשנות (אקוסיסטם) חדשות וצומחות, ובפרט באלו בעלות רגולציה והשפעה ממשלתית משמעותיות. אלו באים לידי ביטוי הן בכשל שוק מימוני בשל רמת הסיכון והמורכבות הביצועית הגבוהות, והן במגבלות וכשלי שוק הנובעים מגישה מוגבלת לאתרי ולמתקני ניסוי או בקבלת התוויות ואישורים רגולטוריים עבור יישומם".

מר משה בר סימן טוב, מנכ"ל משרד הבריאות: "מדינת ישראל פיתחה לאורך השנים מערכת בריאות מהטובות בעולם, המבוססת על רפואה ציבורית וקהילתית חזקה ואיכותית המעניקה לתושבי ישראל שירותי בריאות מצוינים. אנו ושותפינו לממשלה יצאנו השנה לדרך עם התכנית הלאומית לבריאות דיגיטלית כמנוע צמיחה על מנת להמשיך בתהליכי פיתוח של שירותי הבריאות, ולהציב את ישראל בחזית העולמית בתחום הבריאות הדיגיטלית. כחלק מהתכנית הלאומית משיקה הממשלה את תכנית הפיילוטים אשר תקדם השקעה במחקר, פיתוח והתנסות בשטח של מגוון טכנולוגיות בריאות חדשניות. התכנית תקל על ארגוני הבריאות בעבודה עם חברות בתעשייה ותמנף את הידע והמומחיות של הצוותים הרפואיים יחד עם טכנולוגיות ישראליות חדשניות לשיפור שירותי הבריאות בישראל".
 
HealthCare  |  Medical  |  Finance  |  Medical Device  | 
 
תפריט על סדר היום 
 
פוקוס חברות Top 5
חדשות המנכ"לים
דרושים מתחמים
הבמה  
  חדשות
 
 
  מנכ"לים
 
ברק רגב ברק עילם
עוזי נבון נדב ארבל
 
 
 
מנוע חיפוש   |   הייטק   |   דרושים   |   Goto-Mobile בניית אתרים לסלולר
 
RSS   |   תקנון   |   צור קשר
 
מחשוב ענן
ניהול קשרי לקוחות
אבטחת מידע
 
בינה עסקית
ניהול ידע
ניהול מסמכים
 
בנקאות ביטוח
תיירות מלונאות
אופנה טקסטיל
 
חינוך אקדמיה
קמעונאות
חקלאות
 
קידום אתרים
דרושים הייטק
 
Cloud Computing
Virtualization
Security
 
Storage
Network
ERP
 
CRM
BI
QA
 
KM
SaaS
SOA
 
BPM
BPO
DRP
 
Outsourcing
Semiconductor
Telecom
 
Mobile
Backup
DMS
 
ידעטק  |  ידע טק  |  ידע-טק


Navigation