דף הבית |   פוקוס חברות   |   שיחת היום   |   המנכ"לים   |   דרושים   |   מתחמים   |   הבמה  
 
  כניסת חברה   |   אתר סלולארי אתר סלולארי  
ידעטק - מנוע חיפוש הייטק
חברות   חדשות   אנשים   דרושים   מילון  
חיפוש מתקדם
  מציאת פתרון טכנולוגי   |   חברות הייטק   |   פרסם אצלנו  
  Private Zone:     Login     Dashboard   |   Jobs   |
 
חדשות
ילד חולה במחלה נדירה פיתח אפליקציה
 
שתסייע לילדים חולי סכרת

מערכת ידעטק 13/03/18 | 02:10
 
 
 
 
משתתפי מיזם 'סיסמה לכל תלמיד' הציגו בישיבת ועדת המדע והטכנולוגיה את ההישגים שבשילוב החדשנות הטכנולוגית בתהליכי הוראה בבתי הספר

יו"ר הוועדה, ח"כ אורי מקלב: "האמון הרב שמעניקים המנהלים בתלמידים שגם הם מסוגלים לייצר בשיא החדשנות, מביא את ההישגים המדהימים"

ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת התכנסה היום (שני) לישיבה ביוזמת יו"ר ועדת החינוך ח"כ יעקב מרגי בנושא חדשנות טכנולוגית בשירות תהליכי למידה פורצי דרך, בבתי הספר היסודיים לאור מיזם "סיסמה לכל תלמיד" - פלטפורמה דיגיטלית לניהול ולמידה בתוך בתי הספר. בישיבה הציגו המנהלים, המורים והתלמידים את ההישגים הגבוהים של המיזם הפועל בבתי הספר בפריפריה.

את הישיבה פתח יו"ר הוועדה, ח"כ אורי מקלב: "מרגש לפגוש את כל הילדים שבאו הנה ומציגים בעוז ובגאון את הפיתוחים הטכנולוגים עליהם הם שקדו. זהו מיזם מדהים ומבורך ועל כך מגיע תודה לכל המנהלים והשותפים שלהם בעיריות ובמועצות המקומיות. אני מברך את ראשי הערים שהגיעו מהצפון ומהדרום במיוחד לישיבה חגיגית כזו, ואכן גם אני חושב כי יום שכזה העוסק בחינוך הוא חשוב ביותר".

"סדר היום של כל המערכות במדינת ישראל צריך להשתנות לאור ההתפתחות הטכנולוגית", אמר מקלב, "אבל לא מספיק לנו לתת פתרון עכשווי למצב הקיים, אלא לראות ולהקדים את המאוחר, לגרום לכך שלא יהיו פערים בין תלמידים בישראל ולהוציא מכל אחד את המיטב ביותר. לחדשנות הטכנולוגית שמופקדת בידי הילדים, יש יתרון רב כי האמון הזה שמעניקים המנהלים לתלמידים שגם הם מסוגלים לייצר בשיא החדשנות, הוא מביא את ההישגים המדהימים".

יו"ר ועדת החינוך, ח"כ יעקב מרגי: "צמצום פערים הוא הדגל שלי בכל נושא ועניין. בנושא הדיגיטלי אני גם חושב שהוא הכרח קיומי ולכן חשיבות רבה למיזם האדיר הזה שלכבודו קבעתי יום מיוחד בכנסת. כנסת צריכה להיות מוצגת בשינויים האלו שנעשים כאן בוועדות למען הכלל ולא בריבים אישיים - מה שרואים על המרקע. בנקודה זו אני מברך את יו"ר הוועדה ח"כ אורי מקלב שהוא משקיע תמיד לטובת הכלל ופעילות חשובה זו של הדאגה לחדשנות טכנולוגיית בבתי הספר היא דוגמא אחת לכך".

ח"כ ואאל יונס: "החינוך הוא קודם לכל כי חינך טוב זה דורות טובים אחר כך. מה יעזור לנו אם נפתח מהנדסים טובים או רופאים ותישאר אלימות בחברה? כל המדע לא שווה ללא חינוך טוב ולכן אני גאה ושמח להיות כאן כתושב ערערה בה פועל גם כאן המיזם הגדול ששם את החינוך בראש סדר העדיפות ונותן יותר כדי שיהיה לנו דור שמקבל הכול בעבור חינוך".

מגי אסייג, מנכ"לית 'סיסמה לכל תלמיד': "אנחנו במיזם מאפשרים לכל תלמיד להביא למיצוי ומקסום יכולותיו, תוך שימוש מושכל בטכנולוגיה. מעורבות התלמיד בלמידה בסביבה טכנולוגית, נותנת מקום לחדשנות וליזמות מצד התלמיד. הבאנו אל הכנסת היום תלמידים מכל חלקי הארץ ומכל המגזרים והחוגים הנוטלים חלק פעיל במיזם שמייצר למערכת החינוך עולם חדש לתהליכי ההוראה".

ראש העיר בית שאן, רפאל בן שטרית: "המיזם המיוחד שלשמו הגענו אל הכנסת, הביא לעיר בית שאן פיתוח אפליקציה ייחודית אותו בנו תלמידי בית הספר על הגן הלאומי של בית שאן - דרך האפליקציה ניתן היום ללמוד על ההיסטוריה המופלאה של העיר בית שאן ולהכיר פרקים מעניינים בתולדות העיר. האפליקציה חשפה את העיר למקומות חדשים ואנו גם נעשה בה שימוש עתידי בכמה שפות לכל תייר שירצה להכיר את העיר. יש לחזק את החינוך הטכנולוגי בפריפריה - יש לנו מערכת חינוך נפלאה שאנו גאים בה ועל ידי הטכנולוגיה זה יצליח עוד יותר".

ראש העיר שפרעם, אמין ענתבואי: "סיסמה לכל תלמיד הוא מיזם של חינוך לערכים ולא רק לפיתוח דיגיטלי. אני גאה בכל מה שנעשה אצלי בעיר במיזם - תלמידים השיגו על ידי המיזם שיתופי פעולה מדהימים עם בתי ספר אחרים והמעורבות הזאת של התלמידים מהווה את הפלטפורמה האידאלית לאינטרס החינוך המשותף של כולם".

בוועדה הציגו מנהלי בתי ספר ותלמידים את תהליכי ההוראה החדשנים שנעשו בשילוב טכנולוגיה יישומית הודות למיזם סיסמה לכל תלמיד. בין הילדים, הציג יהונתן בן דוד את הפיתוח הנועד לתלמידים ממסגרות רגילות ליצור קשר עם ילדים בעלי לקויות ולמצוא זמן פנוי משותף לסייע להם. אלחאי תמיר, ילד בן 11 חולה במחלה נדירה (דישון) ותלמיד בית ספר נופים במגדל העמק, ריגש את חברי הוועדה כשהציג אפליקציה שפיתח עבור חולי סכרת. אלחאי סיפר באופן מפליא כיצד נולד הרעיון כשהוא חשב על כך שלילדים חולי סכרת נמנע מהם חיי שגרה בכל פעם שצריכים לדעת על מרכיבי האוכל. באפליקציה עליו עמל אלחאי במסגרת מיזם 'סיסמה לכל תלמיד', יתאפשר לכל חולה סכרת לסרוק כל מוצר ולדעת את מרכיביו.

יו"ר הוועדה, ח"כ אורי מקלב סיכם את הישיבה ואמר כי חבל שפרויקטים כאלו לא מיושמים ביותר בתי ספר, "אחרי שהתרגשתי ביותר לראות את הדברים הנפלאים של התלמידים, אני קורא מכאן להגדיל ולהרחיב את המיזם לעוד בתי ספר".
 
 
תפריט על סדר היום 
 
פוקוס חברות Top 5
חדשות המנכ"לים
דרושים מתחמים
הבמה  
  חדשות
 
 
  מנכ"לים
 
אלי משה אודי מוקדי
ברק רגב שמעון דיק
 
 
 
מנוע חיפוש   |   הייטק   |   דרושים   |   Goto-Mobile בניית אתרים לסלולר
 
RSS   |   תקנון   |   צור קשר
 
מחשוב ענן
ניהול קשרי לקוחות
אבטחת מידע
 
בינה עסקית
ניהול ידע
ניהול מסמכים
 
בנקאות ביטוח
תיירות מלונאות
אופנה טקסטיל
 
חינוך אקדמיה
קמעונאות
חקלאות
 
קידום אתרים
דרושים הייטק
 
Cloud Computing
Virtualization
Security
 
Storage
Network
ERP
 
CRM
BI
QA
 
KM
SaaS
SOA
 
BPM
BPO
DRP
 
Outsourcing
Semiconductor
Telecom
 
Mobile
Backup
DMS
 
ידעטק  |  ידע טק  |  ידע-טק


Navigation