דף הבית |   פוקוס חברות   |   שיחת היום   |   המנכ"לים   |   דרושים   |   מתחמים   |   הבמה  
 
  כניסת חברה   |   אתר סלולארי אתר סלולארי  
ידעטק - מנוע חיפוש הייטק
חברות   חדשות   אנשים   דרושים   מילון  
חיפוש מתקדם
  מציאת פתרון טכנולוגי   |   חברות הייטק   |   פרסם אצלנו  
  Private Zone:     Login     Dashboard   |   Jobs   |
 
  הישאר מעודכן!    צור התראת דוא"ל עבור:  Oracle Israel
חדשות
Hack the Road"" יזמים טכנולוגיים בתחום הרכב, טובי המפתחים בצה"ל,
 
מומחי תחבורה ומשטרת ישראל השתתפו במרתון טכנולוגי להצלת חיים

מערכת ידעטק 26/02/18 | 01:26
שלוט בפרסומת שכולם רואים - בחר את Oracle Israel
 
 
 
 
יוזמה משותפת לחברת אורקל, אור ירוק ו-Ecomotion ויחידה 3060 מאגף המודיעין בצה"ל, הניבה 9 מיזמי בטיחות בדרכים ביממה של פיתוח אינטנסיבי

362 הרוגים בתאונות דרכים בשנה החולפת, ויש מי שהחליטו לקום ולעשות מעשה. ביוזמה חריגה ומשותפת לחברת אורקל ישראל, עמותת אור ירוק וקהילת Ecomotion הסתיים בסוף השבוע האקתון מיוחד שיועד להצלת חיים ולצמצום הקטל בכבישים. יזמים בתחום טכנולוגיות רכב, מפתחים מיחידה 3060, יחידת פיתוח מובחרת של אגף המודיעין, מומחים טכנולוגיים ומומחי תחבורה, כולם התגייסו ל- 24 שעות רצופות של מרתון אינטנסיבי, כדי לפתח כלים ויישומים חדשניים שיוכלו לסייע להפוך את כבישי ישראל למקום קצת יותר בטוח לכולם.

ההאקתון, שהתקיים במשך מעל יממה שלמה במשרדי אורקל ישראל, בניצוחו של אסף סובול, מנהל פיתוח עסקי אורקל טכנולוגיות, התמקד בפיתוח סביב 3 אתגרים מרכזיים שהגדירה אור ירוק, בהם:

אתגר עייפות בקרב נהגי רכב כבד - מציאת פתרון טכנולוגי לניטור מצב הערנות של נהגי רכב כבד והתראה לנהג ולגורם פיקוחי כגון המעסיק.

אתגר אופניים חשמליים - כיצד ניתן להפחית את כמות התאונות במעורבות אופניים חשמליים. מניעה אופטימלית של הקונפליקט בין רוכבי האופניים, הולכי הרגל ונהגי רכב

אתגר היסח דעת - מציאת פתרון טכנולוגי למזעור השימוש הלא בטיחותי בטלפונים חכמים בעת הנהיגה.

לעומת הגישה המקובלת בתחום, המבוססת על אכיפה, ניטור וענישה, התפיסה שאימץ ההאקתון היא ניסיון למנוע תאונות ממקום חיובי, של טכנולוגיה שמצד אחד מכירה בצורך להשתמש באופניים חשמליים, בטלפון חכם, ועוד, ומצד שני, תאפשר לציבור משתמשי הדרך להשתמש בהם בצורה בטוחה, תוך הפחתת סיכונים.

השופטים בהאקתון בחרו מבין תשעת המיזמים ב- 3 מצטיינים, בהם:

מקום ראשון - WatchMe! של היזמים איל בצלאל, אמנון אופיר ואביתר אדרי: מעטפת הגנה לרוכבי אופניים חשמליים על בסיס הטלפון הסלולרי. שימוש בסנסורים כמו GPS, מד תאוצה ומצלמה, כולם כלולים בכל מכשיר סלולרי, המייצרים פיצ'רים שונים המגנים על בטיחות הרוכב. למשל: עיבוד תמונה לצורך התראת קירבה של רכב מאחור.

במקום השני זכו שני מיזמים: Hypnos - של היזמים עידו לוי, אורי נקר ואליעז טובאיס: מיזם למניעת עייפות של נהגי רכב כבד. מערכת Machine Learning שלומדת את התנהגות הנהג ומתמרצת נהגים לשנות את אופי הנהיגה שלהם על ידי תמריצים. היזמים השתמשו בדאטה של טרה וחצי, 280 אלף רשומות שלמדו פרמטרים של נהיגה: האצות, בלימות , היגוי, ועוד פרמטרים על הנהג, קצב לב, הזעה, מצמוצי עיניים, ועוד 20 פרמטרים, האלגוריתם שפיתחנו יכול לחזות בדיוק של 98% אם הנהג עייף, אם משתמש בטלפון בזמן נהיגה והסחות דעת אחרות. על בסיס זה נותנים לנהגים תמרוץ. ככל ששיפרו במהלך הממוצע של 30 ימים אחרונים וכך קבלת תמריץ כספי, שצי הכסף נותן לך כי זה חוסך לו כסף, מתוך תוכניות בונוסים קיימים.

WakeApp - של היזמים עידו גפן, מור אליאס, אלינור קוזיאל, ודוד רובק . פיתחו אפליקציה אינטראקטיבית לנהג שמשתמשת במשחק טריוויה קולית שמטרתה להשאיר את הנהג ערני תוך מניעת הסחות דעת. היזמים התבססו על מחקר של פרופ' דוד שנער שהראה שגירוי קוגניטיבי הוא פתרוו לשמירה על ערנות.

לדברי עוזי נבון, מנכ"ל אורקל ישראל: "מרגש לראות את השילוב בין יזמים מוכשרים וחיילים צעירים עם יכולות פיתוח מהטובות בעולם שמתגייסים יחד לטובת מטרה כה חשובה. זהו כבוד לארח את ההאקתון ולהעמיד לרשות המפתחים את טכנולוגיות אורקל המתקדמות ביותר, לדוגמה שימוש ב- Machine Learning על הענן שלנו. כמנהל בהייטק וכאזרח ישראלי אני גאה בפעילות זו ומודה באופן אישי לכל אחד מהמתנדבים."

לדברי אורלי דהן, מנכ"לית אקומושן ומנהלת תחום התחבורה החכמה במכון הישראלי לחדשנות: "בתהליך הסינון נבחרו יזמים בעלי רצון ויכולת להתחיל מיזם חדש בתחום התחבורה והבטיחות, כאשר החיבור עם החיילים נתן את ה-Boost הראשוני להקמת הרעיון והיתכנותו. נעשה כל שביכולתנו על מנת לעזור לכל המיזמים שירצו לקדם את הפרויקט הלאה. המקום הראשון יקבל בנוסף חשיפה גלובלית בארוע השנתי של Ecomotion בחודש מאי מול משקיעים ושותפים מהארץ ומהעולם. אנחנו מקווים לראות את המיזם הזוכה יוצא לאור בחודשים הקרובים.״

סגן י' , קצין אלגוריתמיקה ביחידה 3060 של אגף המודיעין: "ההאקתון מהווה הזדמנות חד פעמית עבור היחידה. החיילים מקבלים הזדמנות להתפתח מקצועית על ידי התחככות עם טכנולוגיות מתקדמות והאפשרות לעבוד בסביבה יצירתית שונה המעודדת חשיבה מחוץ לקופסא שתתרום להם גם בתפקידם ביחידה. בנוסף, מהווה ההאקתון מפעל חינוכי בעל ערך מוסף המאפשר למשתתפים להיחשף לאתגרים בעולם הבטיחות בדרכים ומעודד את ערך היוזמה והתרומה לקהילה. בזכות יכולות גבוהות וידע מקצועי שרכשו בתפקידם מסייעים החיילים בקידום פתרונות בעולם הבטיחות בדרכים."

לדברי ארז קיטה מנכ״ל עמותת אור ירוק: "נושא תאונות הדרכים חוצה גבולות ונוגע בכל חלקי החברה. תאונות דרכים הן לא גורל משמים אלט מאבק יומיומי שמחייב שניתן להצליח בו. אני מברך את השותפים שלנו על הירתמותם להצלת חיים באמצעות פיתוח הטכנולוגיה. בעזרת הרעיונות והפיתוחים אני מאמין שנוכל לפצות על טעויות הגורם האנושי ולהציל חיים".

אירוע הסיום התקיים ביום שישי, במהלכו הציגו צוותי העבודה את התוצרים עליהם עבדו במהלך היממה.

בין השופטים היו: עוזי נבון - מנכ"ל אורקל ישראל, דניאל צוקר ממנהלת תחליפי דלקים ותחבורה חכמה במשרד ראש הממשלה, אורלי דהן מנכ"לית Ecomotion, מפקדים מיחידה 3060 של אגף המודיעין, יניב יעקב - סמנכ"ל אור ירוק, סגן ניצב סטפן ספר - רמ"ד טכנולוגיות וחדשנות את"ל במשטרת ישראל, אילן גולדשטיין - מנכ"ל Pointer . התגייסו לעזור ולסייע: בכירים ומומחים בהם: ד"ר שי סופר - מדען ראשי משרד התחבורה, מומחים מחברת נתיבי איילון, משטרת ישראל אגף התנועה, וצוותים טכנולוגיים של אורקל.
 
 
Oracle Israel
חברת אורקל עוסקת במידע - אופן הניהול שלו, השימוש בו, שיתופו והגנתו. כבר שלושים שנה שאורקל, החברה הגדולה בעולם לתוכנה עסקית, מספקת תוכנה ושירותים המאפשרים לארגונים להפיק את המידע המדויק והמעודכן ביותר ממערכותיהם העסקיות. כיום יש לאורקל יותר מ- 275,000 לקוחות ב- 145 מדינות, ביניהם 98 מהחברות המדורגות ברשימת Fortune 100. בסיס הנתונים ...
Oracle  |  Cellular  |  Cloud Computing  |  GPS  | 
 
תפריט על סדר היום 
 
פוקוס חברות Top 5
חדשות המנכ"לים
דרושים מתחמים
הבמה  
    בחירת הגולשים
  חדשות
 
 
  מנכ"לים
 
בנצי ברנדס ליאור לוי
אלי משה אודי מוקדי
 
 
 
מנוע חיפוש   |   הייטק   |   דרושים   |   Goto-Mobile בניית אתרים לסלולר
 
RSS   |   תקנון   |   צור קשר
 
מחשוב ענן
ניהול קשרי לקוחות
אבטחת מידע
 
בינה עסקית
ניהול ידע
ניהול מסמכים
 
בנקאות ביטוח
תיירות מלונאות
אופנה טקסטיל
 
חינוך אקדמיה
קמעונאות
חקלאות
 
קידום אתרים
דרושים הייטק
 
Cloud Computing
Virtualization
Security
 
Storage
Network
ERP
 
CRM
BI
QA
 
KM
SaaS
SOA
 
BPM
BPO
DRP
 
Outsourcing
Semiconductor
Telecom
 
Mobile
Backup
DMS
 
ידעטק  |  ידע טק  |  ידע-טק


Navigation