דף הבית |   פוקוס חברות   |   שיחת היום   |   המנכ"לים   |   דרושים   |   מתחמים   |   הבמה  
 
  כניסת חברה   |   אתר סלולארי אתר סלולארי  
ידעטק - מנוע חיפוש הייטק
חברות   חדשות   אנשים   דרושים   מילון  
חיפוש מתקדם
  מציאת פתרון טכנולוגי   |   חברות הייטק   |   פרסם אצלנו  
  Private Zone:     Login     Dashboard   |   Jobs   |
 
  הישאר מעודכן!    צור התראת דוא"ל עבור:  IBM Israel
חדשות
סודקות את תקרת הזכוכית
 
סודקות את תקרת הזכוכית (צילום: ארז שחם)
"סודקות את תקרת הזכוכית" (צילום: ארז שחם)
מיהן שתי המדעניות שקיים ביניהן קשר משפחתי, שעסקו בכימיה ותגליותיהן תרמו רבות לידע האנושי בתחום הרדיואקטיביות?... 406 נערות מרחבי הארץ השתתפו בחידון "סודקות את תקרת הזכוכית" הארצי של 'כל ישראל חברים-אליאנס' בתחומי המתמטיקה והמדעים

רננה אשוח 15/03/15 | 09:31
שלוט בפרסומת שכולם רואים - בחר את IBM Israel
 
 
 
 
'חידון סודקות הארצי' תשע"ה של 'כל ישראל חברים-אליאנס', שהתקיים השנה בשבוע האישה הבינלאומי בהיכל התרבות בנתניה (ב-12.3) עמד בסימן קידום והעצמת נשים.

החידון מבטא את העבודה ואת תהליך הלמידה שמתקיימים בתכנית ייחודית - "סודקות את תקרת הזכוכית" של 'כל ישראל חברים-אליאנס' שנועדה להעניק לנערות את הכלים הנדרשים כדי להגיע לתעודת בגרות איכותית, הכוללת מתמטיקה מוגברת ומקצועות מדעיים, פותחת להן דלתות ומגדילה את סיכוייהן לבחור ללמוד בעתיד מקצועות מדע והנדסה באוניברסיטה.

במהלך ליווי הנערות (מכיתה ח ועד לצבא) מאמצים אותן מפעלים שונים: אינטל, IBM , אמדוקס, סיסקו, להב - תעשייה אווירית, אל אופ, ממ"ג, ECI , טבע/אלישרא, wmware, hp indigo , טבע כפר סבא, אלביט, sap , גוגל, מייקרוסופט, אל-על וחברת החשמל.המפעלים ממלאים תפקיד חשוב בחשיפתן לאפשרויות הקריירה בתחומי המדע וההנדסה השונים המתקיימים בהם. כך הן זוכות להעצמה ומקבלות מודלים ומודליות לחיקוי הדוחפים אותן בדרכן להצלחה.

בחידון סודקות הגדול השתתפו 406 בנות מכל הערים שבהן מתקיימת התכנית. השנה התמודדו מעל 100 נערות ב-25 נבחרות המייצגות 15 בתי ספר. בין שופטי החידון היו היו"ר דניאל בראונשוויג, ד"ר מיכל רביבו - דיקן מכללת אחווה, ד"ר דניאלה גוטמן - מנהלת מו"פ של טבע וד"ר גלית זילברמן.

כהכנה לחידון שלחו התלמידות את הצעותיהן לשאלות במתמטיקה ומדעים. בחלק הראשון - הפגינו בנות כיתות ט' את כישוריהן בחידון הבנה מתמטי. בחלק השני - התמודדו בנות ט, ו-י' על מדעניות לאורך ההיסטוריה ועל תגליותיהן.

חברות הכנסת גילה גמליאל וד"ר עליזה לביא שכיבדו את האירוע בנוכחותן, עלו על הבמה יחד עם נשים פורצות דרך נוספות כדי לענות על השאלה - "מה לדעתך אפשר לעשות למען עולם שוויוני יותר?" ח"כ גמליאל סיפרה:

"באופן אישי הייתה לי זכות לפרוץ את התקרה. אני רואה בכל אחת מכן את המנהיגה של ישראל בעתיד. אתן הטובות ביותר. נולדתי בשכונה לא פשוטה בגדרה. למדתי שלא משנה מאיפה באים. מה שחשוב זו ההתמדה". ח"כ ד"ר עליזה לביא, יושבת-ראש הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי ציינה: "עולם העבודה שמחכה לכן הוא לא שוויוני. פערי השכר בין נשים לגברים עומדים כיום על 33%. אנו חייבות לתקן ולכל אחת מכן יש יכולות. לכו איתן ותגשימו. יהיו הרבה אנשים טובים בדרך. כולנו מחויבות לעזור לאלו שלא אתנו".

"כשבנים ובנות לומדים יחד בכיתה, כ- 60% מהזמן מתייחסים המורים לבנים" אמרה ד"ר אביטל לאופר, סגנית וממלאת מקום ראש עיריית נתניה - "לכן התכנית של 'כל ישראל חברים' כה משמעותית. אנו מוכשרות אבל הרבה פעמים קולנו לא נשמע. כי"ח מעניקה לבנות אפשרות להשמיע את קולן. צריך לרצות ולא לפחד"...

באירוע בהנחיית גילת סיימון, מנהלת האגף לחינוך על-יסודי בעיריית נתניה, נכחו גם יועצת ראש הממשלה למעמד האישה - ורד סוויד, בכירים ובכירות בתעשיות ההי-טק והביו-טק כמו גם נציגי משרד החינוך, נציגי וראשי רשויות, תורמים ושותפים וכמובן הנערות וצוותי בתי-הספר. החידון נערך לכבוד המדענית, פרופסור קולט לוינר - שותפה לתכנית מן היסוד ואשת האטום באירופה.

מנכ"ל כל ישראל חברים, ד"ר יהודה מימרן, ציין בדבריו: "אנו צריכים לגלות אחריות חברתית. צריך לדאוג שנשים יתקדמו ויעסקו בתחומי המדע ובהיי-טק. אני מאחל לכן שתצליחו, שתגיעו רחוק, תעזרו לאחרים ותגלו מצוינות חינוכית לצד אחריות חברתית. אתן יכולות לעבוד בחברות כאמדוקס וטבע ולגלות אחריות חברתית בכך שתעזרו לבנות אחרות לממש את עצמן. תודה לכל מי שנטל חלק באירוע, לכל המנהלים, הרכזת, הרכזים ועיריית נתניה".

רויטל ביתן, מנהלת אחריות חברתית באינטל ציינה שבחברה נשענים על חדשנות - "אני רואה את כל הקהל כאן עובדות באינטל ובחברות אחרות. כך נחזק את תעשיית ההיי-טק. היום אחוז הנשים באינטל נמוך ועומד על 22% אך עדיין גבוה ביחס לחברות אחרות".

אילת יגור, מנהלת קשרי קהילה מאמדוקס הוסיפה: "אם נאמין בעצמנו בכל אתגר ובכל הצעה, נתמודד ונשקיע כל מה שיש לנו, נחווה הצלחה. תאמינו בעצמכן, תהיו מקצועיות. תתאמצו ותשקיעו".

ד"ר דניאלה גוטמן, מנהלת מו"פ טבע חתמה את הדברים: "תדאגו קודם כל לעצמכן. אל תקשיבו לאויב הפנימי שלכן שגורם לפחד".

'כל ישראל חברים-אליאנס' הוא ארגון חינוכי-חברתי, הפועל לקידום חברה ערכית ושוויונית, למצוינות חינוכית, להעצמת נשים ולביסוס חינוך איכותי לכלל ילדי ישראל.
 
 
IBM Israel
יבמ מובילה את תחום טכנולוגיית המידע מעל 100 שנה. החברה פועלת בתחומי השירותים והייעוץ, החומרה והתוכנה, מפעילה מערך מחקר ופיתוח מתקדם ומספקת שירותי מימון ללקוחותיה ולשותפיה לעסקים. יבמ מעסיקה יותר מ- 433,000 עובדים ופעילה ב- 170 מדינות ברחבי העולם. לחברה גם שורה ארוכה של שיתופי פעולה עם חברות ועסקים המפיצים את מוצריה ומציעים פתרונות משלה...
GIS  |  SAP  |  Microsoft  | 
 
תפריט על סדר היום 
 
פוקוס חברות Top 5
חדשות המנכ"לים
דרושים מתחמים
הבמה  
    בחירת הגולשים
  חדשות
 
 
  מנכ"לים
 
ברק רגב ברק עילם
עוזי נבון נדב ארבל
 
 
 
מנוע חיפוש   |   הייטק   |   דרושים   |   Goto-Mobile בניית אתרים לסלולר
 
RSS   |   תקנון   |   צור קשר
 
מחשוב ענן
ניהול קשרי לקוחות
אבטחת מידע
 
בינה עסקית
ניהול ידע
ניהול מסמכים
 
בנקאות ביטוח
תיירות מלונאות
אופנה טקסטיל
 
חינוך אקדמיה
קמעונאות
חקלאות
 
קידום אתרים
דרושים הייטק
 
Cloud Computing
Virtualization
Security
 
Storage
Network
ERP
 
CRM
BI
QA
 
KM
SaaS
SOA
 
BPM
BPO
DRP
 
Outsourcing
Semiconductor
Telecom
 
Mobile
Backup
DMS
 
ידעטק  |  ידע טק  |  ידע-טק


Navigation