דף הבית |   פוקוס חברות   |   שיחת היום   |   המנכ"לים   |   דרושים   |   מתחמים   |   הבמה  
 
  כניסת חברה   |   אתר סלולארי אתר סלולארי  
ידעטק - מנוע חיפוש הייטק
חברות   חדשות   אנשים   דרושים   מילון  
חיפוש מתקדם
  מציאת פתרון טכנולוגי   |   חברות הייטק   |   פרסם אצלנו  
  Private Zone:     Login     Dashboard   |   Jobs   |
 
  הישאר מעודכן!    צור התראת דוא"ל עבור:  Ansol
חדשות
10 סיבות מרכזיות למעבר לגיבוי ענן
 
גבי ונטורה
גבי ונטורה
התאוששות מקריסה מובטחת ומחוץ למבנה שנפגע, החופש מתלות מורכבת בקלטות טייפים ורובוטים, חיזוי ההוצאה החודשית ופישוט תהליך תיקצוב, שחזור מידע מובטח ואמין יותר ממה שידענו עד כה, הקטנת הסיכון של ההשבתה, ועוד. גבי ונטורה סמנכ"ל מכירות בחברת אנסול סוקר את עשרת הסיבות למעבר לגיבוי ענן.

גבי ונטורה 27/11/12 | 10:51
שלוט בפרסומת שכולם רואים - בחר את Ansol
 
 
 
 
אתה חושב שאתה עושה הכל נכון. אתה מגבה על בסיס יומי, אתה דואג שהקלטות וציוד התוכנה מעודכנים ופועלים כראוי יום יום שעה שעה, אתה בודק ומשחזר על בסיס קבוע. ועדיין כשצינור מתפוצץ בבניין או שריפה פורצת אתה מאבד את כל המידע הקריטי שלך בלילה אחד.

התאוששות מקריסה מובטחת והבאת העותק מן החוץ למבנה שנפגע

אתה חושב שאתה עושה הכל נכון. אתה מגבה על בסיס יומי, אתה דואג שהקלטות וציוד התוכנה מעודכנים ופועלים כראוי יום יום שעה שעה, אתה בודק ומשחזר על בסיס קבוע, ועדיין כשצינור מתפוצץ בבניין או שריפה פורצת אתה מאבד את כל המידע הקריטי שלך בלילה אחד

גם אם אתה מגבה באדיקות את המידע שלך זו רק חצי עבודה, אתה צריך לדאוג לעותק חיצוני ומעודכן (דגש על מעודכן) שמצוי מחוץ לכותלי הארגון. יותר מידי ארגונים שומרים את המידע שלהם ב א ת ר הפיזי של הארגון ובכך חושפים עצמם לנזקי אש ומים שלא לצורך ולאובדן מקיף - של המידע, של ייעול הארגון וזמינותו, וכן של רווחיות החברה. רצונו הטוב של הלקוח הופך להיות מטרה של הארגון כולו.

מנגד גיבוי און ליין, גיבוי ענן, מגבה יומית מחוץ לארגון ומאפשר שיחזור מידע של נתוניך מבלי להיות תלוי במצב הפיזי של הארגון ורמת הנזק שגרם האסון למבנה בו מאוחסנים גיבוייך.

החופש מתלות מורכבת בקלטות טייפים ורובוטים

המציאות הלא נוחה של טייפ הגיבוי המסורתי מבוססת על הזמן והאיטיות שהגיבוי השגרתי מצריך ועימו מעקב האדם אחריו, ארגונים שכוח האדם ב- IT שלהם מוגבל, יעדיפו להפנותו לפרוייקטים אסטרטגיים חשובים יותר של המחלקה מאשר לדאוג באופן יומי למערך הגיבוי, שיכול וצריך להיות נטול תקלות אוטומטי ובעל יעילות ואפקטביות כאחד. גיבוי קלטות מצריך מעקב תוכנה וחומרה ידניים, טיפול בתקלות, ניתוח לוגים יומים של אנשי הצוות בארגון.

חיזוי ההוצאה החודשית ופישוט תהליך תיקצוב

גיבוי מבוסס ענן מתאים במיוחד להגנה על נתונים ומכיל את האפשרות לחזות עקב כך את העלות החודשית ומכאן נוח לתקצוב. השירות הוא אוטומטי לחלוטין, מאפשר גיבוי מיידי על שרת מחוץ לארגון במיקום אחר מהמשרדים בבניין שבו יושב הארגון, ומכאן גם ממנף את הידע של הארגון לשחזר ולגבות - בזכות המומחים המצויים באספקת השירות מטעם הספק עצמו, עובדה שמפחיתה עלות בצורה משמעותית. הדבר גם משפיע לטובה על צוות ה- IT שמקבל הזדמנות להתיישר עם מטרות הארגון וליישם את מדיניות המידע בצורה החלקה ביותר.

שחזור מידע מובטח ואמין יותר ממה שידענו עד כה

אם ברק מכה בבניין המשרדים שלך הלילה אתה נדרש לוודא שאתה יכול לשחזר את נתוני היום, לצערנו אם אתה נסמך על גיבוי לילי בארגון שחזור המידע בצורה טוטלית לא יתאפשר לך לעשות כן. עד כמה אתה בודק את הגיבויים שלך ומשחזר לניסוי, האם אתה יכול לשחזר את כלל הארון שלך?

גיבוי בענן פותר בעיה זו ע"י שליחה אוטמטית של שינויי המידע מיום הגיבוי הקודם (או משעת הגיבוי הקודמת). בסיסי נתונים ומידע עוברים על הקו המאובטח אל מתקן חיצוני. הצוותים בארגון יכולים להקים שירות כזה בדקות ומיד יכולים להכנס למצב מוגן.

גיבוי נתונים מעולה בענן לא רק מגבה קבצים ושינויים של קבצים במערכת אלא גם משמר שינויים שקיימים במאות ואולי אלפי קבצים פתוחים הקיימים במחשבים, בשרת ובשרתי בסיס נתונים. ההבטחה לשחזור קיימת בהסכם רמת השירות המוצמד לכל ספק (SLA).

הקטנת הסיכון של ההשבתה

ההגנה על הנתונים בארגון איננה מתיישבת עם פעילות אחת ויחידה או ארוע מידי חד פעמי, הגנה זו מורכבת ודורשת תהליך בנוי היטב ומוגדר לפרטים כמו למשל:
» רפלקציות של נתונים קריטיים אל התקן חיצוני
» הוצאה של הנתונים אל מחוץ לארגון להמנע מנזקים עקב אסונות ואסונות טבע
» שיטת אחסון גיבוי מקוטלגת בנוחות להצלחת השחזורים והשליפה
» היכולת לשחזר מתי שנדרש וכמה שנדרש ללא גבולות והגבלות

אם המידע שבחברה שלך אינו מוגן, כך שכל המרכיבים האלו לפחות זמינים עבורך, אתה נוטל סיכון בו ארגונך עלול להיפגע ולהינזק קשות באובדן מידע שלא ניתן להחזיר.

לשמחתנו שירות גיבוי ענן מאפשר הפשטה של כל המרכיבים האלו לשירות אחד זמין ויעיל, מוריד עומס ניהולי ומטפל בהגנת הנתונים בצורה מעולה, מאפשר הפחתת סיכונים מפגיעות פיזיות או אובדן נתונים ופותר זאת ע"י:
» מהירות ורציפות השירות והמשכיותו ללא הפסקות יזומות וללא התערבות
» אוטמציה בתהליך ההוצאה של החומרים מהארגון אל אתר הגיבוי או אתר חלופי
» שחזור נוח ידידותי ומהיר ביותר מתי והיכן שרוצים מבלי להתחשב ולהיות תלוי במיקום הפיזי שנפגע
» אחסון המידע בשגרה מוגן באמצעות מפתחות הצפנה שאינם מאפשרים להעביר קובץ למצב שחזור ללא זיהוי

כלי גיבוי בענן מאפשרים לפי יכולות המוצגות כאן את יכולת השיחזור המהירה, ולא רק של המידע מהלילה האחרון אלא מרגע הנפילה, מה שמאפשר לפגוש את מטרות נקודת השיחזור RPO שלך ומפחית את זמני ההשבתה של הארגון.

התאוששות המהירה ביותר הקיימת

ארגון התלוי בנתונים בזמן אמת, כמו אתרי מסחר, בנקים, שרותי דוא"ל ארגוניים, ארוח אתרים וכדומה אינם יכולים להרשות לעצמם לוקסוס של השבתה. עלות להשבתה בארגונים אלה היא כבידה מנשוא ומשליכה מידית על הרווחיות האבודה מזמן זה, ועלויות אחרות שאינן מתקבלות על הדעת מבחינת קברניטי הארגון ומצבו בטבע.

מאחר שמידע הגיבוי בענן אינו מצוי במשרדים, כשהאסון מכה - שליפת המידע יכולה להיות מיידית, במהירות השגת האינטרנט הראשון על המחשב הראשון. מרגע זה, מידע יכול לזרום מיידית אל המחשב ממנו מתחברים אל ענן הגיבויים ואליו משחזרים את המידע.

שרותי גיבוי בענן הטובים ביותר משדרים רק את השינויים אל הענן ובכך מונעים המתנות ארוכות גם בשיחזור ומאפשרים למנהלי ה- IT שיחזור מהיר עם שליטה מוחלטת ברוחבי הפס. כך מנהל המיחשוב מצליח במשימת הקטנת זמני ההשבתה. דבר נוסף חיובי המתקבל משחזור וגיבוי של שינויים (Delta) בלבד הוא אמינות ותקינות המידע מתקלות, ככל שהמידע המועבר על הקו קטן וקצר כך הסיכוי להשחתתו ולקלקולים נמוך יותר.

הרחבות מבורכות שנובעות מטכנולוגיה של פתרונות השחזור מבוסס הענן:

Offline BackUp - בנוסף לעובדת ההוצאה של המידע מן הארגון אל הענן, מערכי גיבוי ענן מעולים מאפשרים גם יכולת התחברות להתקן אחסון מקומי ברשת הארגון או בהתקן היקפי כמו USB או אחר. המערכת המודעת לווליום זה ולהתקן האחסון המקומי "יודעת" להעביר שינויים ועותקי גיבוי כרוניים גם אליו, מכאן ששחזור של כמויות עצומות של מידע במקרה של אסון לא חלים על המשרד כולו, והשיחזור הופך מהיר יותר בזכות הדיסק המקומי.

offline backup מאפשר יכולות התמודדות והתגברות על תקלות רשת המונעות ממערך הגיבוי לתקשר עם הענן, במקרה כזה שגרת הגיבוי עלולה להפגם ודיסק מקומי או רשת מקומית המחוברת אל מערך הגיבוי מאפשרת העברת שינויים רק אליו בשלב הראשון, ובזמן עליית הרשת חזרה לאוויר - להעביר שינויים ש"חנו" על הדיסק המקומי אל הענן ללא פגיעה ברציפות.

שימוש במומחיות ספק השירות ובמשאביו

המומחיות - מדוע לדאוג כל כך לעלויות הגיבוי, הסיכון הכספי והטכנולוג המקושרים לעולם הגיבוי וההתאוששות? למה שלא ניתן את הרמת המשקלים הכבדים הללו לספק השירות בעבור חופן מצלצלים חודשי ומדוד וללא תשלום על ייעוץ?
כשמשתמשים בספק שירות מעולה אתה יכול למנף את הידע שנצבר אצל לקוחות גיבוי שלו, וליהנות מסביבה מאובטחת ומנתונים מוגנים הרבה יותר מאלה שהיית מגיע אליהם בכוחותיך שלך ובעזרת מחלקתך המוכשרת עד כמה שתהיה. כמובן שימוש בספק שירות משחרר אותך ואת הצוות שלך לפרוייקטים ומשימות שגרה כשנטל הגיבוי אינו רובץ עליהם. הדבר ישפיע לטובה על היעילות וההספק של המחלקה.

המשאבים בספק - השימוש בשירות גיבוי ענן מאפשר שליטה טובה בתקציב ה- IT בכך שהעלות ידועה מראש. אין צורך לתקצב גדילה, או להתמודד עם בעיה זו, כמו גם אין צורך לתקצב מורכבות, פריסה בינלאומית של עובדי החברה וסניפיה וכדומה. כל אלה רובצים על כתפי ספק השירות. הדבר מאפשר לארגון לגדול בבטחון רב יתר ולהפחית את ההוצאה לטובת הארגון.

דבר נוסף שספק מעולה מאפשר זו אבטחה אזורית של מתחם מרכז הנתונים, בו נתוני ארגונך שמורים, כמו גם אבטחת מידע במערכת הגיבוי (התוכנה), המאפשרת הצפנות מסוגים נדרשים וסטנדרטיים שלא מאפשרים גם לצוות התמיכה לגשת ולקרוא נתונים, אם כי לתחזקם. כל זה כדי שהלקוח יישן בשקט בכל הקשור לגיבוי נתוניו.

העברת עומסים של סטנדרטים ורגולציה אל הספק

ארגונים רבים מעוניינים בהשתתת הרגולציה הארגונית שעל הניירת גם על הנתונים, ובכלל אבטחת מידע. דוגמה מעולם הרפואה - ארגונים העוסקים בענף התרופות מעוניינים לשמור על פרטי התיק הרפואי של לקוחותיהם, אך אם פקידת המשרד לוקחת ברכבה הביתה את הגיבוי היומי לשמירה חיצונית (המכילה מידע מסווג על פציינטים), ועוצרת בדרך לקנות כוס קפה, היא חושפת את הקלטת לגניבה ונזק מחום שנצבר ברכבה. כמו גם ארגונים ששומרים מידע על פי חוק מספר שנים, והקלטות או המדיות בעת שליפה לא תקינה בשל הזמן הארוך שעבר, מנהל האחראי על התהליך עלול לשאת בנזק על האובדן, שיכול להיות גדול מאוד. שרותי גיבוי בענן אפשרים מצבים שגיבוי מסורתי בארגונים לעלום לא יוכלו להשיג, כמו העובדה שהמידע מאובטח תמיד, המידע אינו מנויד או המדיות גיבוי אינן מנויידות לצורך יומי של ההגנה על הנתונים.
דבר נוסף חשוב בהבטי הרגולציה והחוקתיות, ארגונים המחוייבים לאגור מידע ארכיוני מספר שנים יכולים לקבל אפקט זה מספק הגבוי בענן כחלק מובנה מהשירות. לנהל, לתחזק ולשלוף מידע ארכיוני כל אימת שתרצה ומתוך מערכות מבוססות WEB נוחות וידידותיות.

שרותי ענן המנוהלים היטב, מאובטחים יותר משלך

על שרתי החברה ישבים נתונים חשובים וקריטיים וגם מסווגים ביותר, נתוני עובדים, משכורות, נכסים ומידע על נכסים אינטלקטואלים וכדומה, מידע זה אסור שייחשף בפני מתחרים והאקרים כדי להגיע לרמת אבטחה מספקת על הארגון להניח יסודות של אבטחה המבוססים על הצפנות מתקדמות. השארת המידע בין כותלי הארגון או בסביבות פרטיות כמו קלטת הגיבוי האחרונה ברכב של המזכירה כשהיא יוצאת לקנות כוס קפה מהווים פירצה בעייתית לעומת מערך גיבוי מסודר הממוקם במרכז נתונים מצולם במעגל סגור 24-7, עם אבטחה פיזית במתחם, והצפנת נתונים בשרתים עם בקרת גישה אליהם. שרותי גיבוי מעולים ייבצעו הצפנת נתונים טרום השליחה שלהם על קווי תקשורת, וכן יועברו על גבי קווי נל"נ יעודי למטרות אלו.

ידידותיות תוכנה הקמה ושימוש ב- "שגר ושכח"

אם חווית אסון בנתונים ואתה חייב לשחזר בשיטה המסורתית עם קלטות וטייפ, זה יכול לקחת פשוט יותר מידי זמן ועם זאת אף ארגון גדול כקטן אינו מעוניין או יכול לסבול את אובדן ההכנסה והנזק שנובע מהנסיון לשחזר ולוותר על ימים שלימים של פעילות. שניים מהייתרונות האדירים של גיבוי בענן הם הנוחיות והידידותיות תוכנה שבניהול על גבי ה- WEB ורוחב מוט השליטה הקיים בניהול רמות האוטומציה והידניות שבכל דבר. ניתן לשלב בין שני מרכיבים אלו ולהגיע לשימושיות גבוהה ופוגעת בצרכים בצורה הגבוהה ביותר הקיימת במערכי גיבוי.
 
Backup  |  Cloud Computing  |  Recovery  |  Software  |  Security  |  Storage  |  Network  |  IT  |  Data Security  |  DB  |  Medical  |  Data Center  |  Hacker  |  RT  |  Banking  | 
 
תפריט על סדר היום 
 
פוקוס חברות Top 5
חדשות המנכ"לים
דרושים מתחמים
הבמה  
    בחירת הגולשים
  חדשות
 
 
  מנכ"לים
 
ברק רגב ברק עילם
עוזי נבון נדב ארבל
 
 
 
מנוע חיפוש   |   הייטק   |   דרושים   |   Goto-Mobile בניית אתרים לסלולר
 
RSS   |   תקנון   |   צור קשר
 
מחשוב ענן
ניהול קשרי לקוחות
אבטחת מידע
 
בינה עסקית
ניהול ידע
ניהול מסמכים
 
בנקאות ביטוח
תיירות מלונאות
אופנה טקסטיל
 
חינוך אקדמיה
קמעונאות
חקלאות
 
קידום אתרים
דרושים הייטק
 
Cloud Computing
Virtualization
Security
 
Storage
Network
ERP
 
CRM
BI
QA
 
KM
SaaS
SOA
 
BPM
BPO
DRP
 
Outsourcing
Semiconductor
Telecom
 
Mobile
Backup
DMS
 
ידעטק  |  ידע טק  |  ידע-טק


Navigation