דף הבית |   פוקוס חברות   |   שיחת היום   |   המנכ"לים   |   דרושים   |   מתחמים   |   הבמה  
 
  כניסת חברה   |   אתר סלולארי אתר סלולארי  
ידעטק - מנוע חיפוש הייטק
חברות   חדשות   אנשים   דרושים   מילון  
חיפוש מתקדם
  מציאת פתרון טכנולוגי   |   חברות הייטק   |   פרסם אצלנו  
  Private Zone:     Login     Dashboard   |   Jobs   |
 
  הישאר מעודכן!    צור התראת דוא"ל עבור:  Oracle Israel
חדשות
זה עד כדי כך קל... רפליקציה הטרוגנית בזמן אמת באמצעות GoldenGate
 
קורס GoldenGate g11 מבית אורקל
קורס GoldenGate g11 מבית אורקל
לקראת קורס ה- GoldenGate של אורקל אשר יכלול את מה שנדרש עבור ה- DBA לתכנון, הטמעה וביצוע Troubleshooting ו- Performance tuning לפרוייקט - GoldenGate פורש לפניכם דוד יהלום, CTO Naya-Tech, מחלוצי GoldenGate בישראל, חלק מהנושאים עליהם ידובר בקורס במאמר מרתק.

דויד יהלום 14/04/11 | 01:40
שלוט בפרסומת שכולם רואים - בחר את Oracle Israel
 
 
 
 
לקראת קורס ה- GoldenGate של Oracle אשר יתקיים בחודש מאי, מסביר דויד יהלום, CTO Naya-Tech, על חלק מהנושאים עליהם ידובר בהרחבה במסגרת הקורס.

הקורס כולל את כל השלבים ביצירה של Replication בסיסי ומתקדמת באמצעות GoldenGate בטופולוגיות ומודלים שונים, דרכים לשיפור ביצוע Replication במערכות עמוסות וכמובן Troubleshooting לבעיות סנכרון נתונים.

הקורסים יתקיימו בבית אורקל, בזל 25 קריית אריה פתח תקוה
תאריכים: 25-22 במאי, 16-12 ביוני, 30-26 ביוני בין השעות 09:00-17:00.
לפרטים נוספים - שירי: 03-9273623


GoldenGate הינו מוצר ה- Replication ההטרוגני המוביל של Oracle - מוצר המאפשר העתקה של מידע בזמן אמת בין מספר שרתי DB (הטרוגני - תומך במספר רב של בסיסי נתונים - Oracle, SQL Server, DB2, MySQL ועוד...).

באמצעות GoldenGate ניתן בקלות להגדיר Data Replication בין מספר שרתי DB - בין אם מדובר ב-Replication בין מספר שרתי Oracle (גם בגרסאות שונות על גבי מערכות הפעלה שונות) או בין מספר שרתי DB המריצים מוצרי DB שונים לחלוטין (לדוגמא, Replication בין SQL Server ל- Oracle).

הארכיטקטורה של GoldenGate פשוטה וגמישה מאוד - GoldenGate קורא מידע מקבצי ה- Transaction logs של ה- DB, מחפש שינויים העונים על הגדרות המשתמש (ניתן לבצע Filter ל-Transactions ספציפיות כרצוננו) ומפיץ את המידע שהתעדכן בזמן אמת לשרת אחד או יותר.

היתרונות המרכזיים של GoldenGate כפתרון Data Replication הם:

1. הטרוגני - מאפשר Replication של מידע בין שרתי DB בטכנולוגיות שונות. החל מ-Replication בין אורקל בגרסאות שונות (לדוגמא : Replication של נתונים משרת Oracle 10g על גבי Windows ל- Oracle 11g על Linux) ועד Replication של מידע בין מוצרי DB שונים (לדוגמא - Replication משרת Oracle לשרת DB2, משרת SQL Server לשרת Oracle ).

2. Replication בזמן אמת - GoldenGate הוא מוצר Replication בזמן אמת בעל Latency של פחות משניה מרגע שהתבצע שינוי בשרת המקור לביצוע השינוי בשרת היעד.

3. Non intrusive - מכיוון ש-GoldenGate קורא את המידע ישירות מקבצי ה- REDO Log של ה- DB, הוא לא מעמיס על שרת המקור בקריאה של נתונים ישירות מטבלאות (פעולה שבדרך כלל מעמיסה על ה- CPU וה- IO בשרת המקור).
כמו כן, הארכיטקטורה של GoldenGate מבוססת על התקנת Agents בשרת המקור ושרת היעד בלבד - ללא צורך ב- "שרת באמצע" עבור פתרון ה- Replication.

4. גמיש - GoldenGate מאפשר לבצע Replication במודלים שונים ומגוונים כולל Active/Passive או Active/Active, הפצה של נתונים משרת DB אחד למספר שרתים רבים, ביצוע Consolidation של נתונים ממספר שרתי DB לשרת DB אחד, גזירת נתונים ממערכות OLTP למערכות DWH ועוד...דוגמא - מודלים שונים עבור Replication באמצעות GoldenGate

5. שרידות - GoldenGate מאפשר שרידות מלאה של נתונים והגנה מפני נפילות תקשורת ונפילות של שרתי המקור והיעד. GoldenGate שומר על ה- Integrity של הנתונים ומאפשר התאוששות אוטומטית במקרה של ניתוקים בתקשורת בין שרתי המקור לשרתי היעד ועוד...

דוגמאות לשימושים עם GoldenGate:

באמצעות GoldenGate ניתן להטמיע Replication בזמן אמת עבור מגוון רחב של פתרונות, לדוגמא :

1. BI בזמן אמת: Replication בזמן אמת של מידע ממערכות OLTP (מערכות ONLINE) לשרתי DataWarehouse כולל יכולות ביצוע Filtering למידע והפעלה של פרוצדורות PL/SQL כחלק מהתהליך.Replication של מידע ממספר מערוכת OLTP (מקור) לשרת DWH (יעד)

2. שדרוגי גרסאות ב- Downtime מינימלי - שדרוג של גרסאות ה- DB או האפליקציה עם Downtime מינימלי על ידי יצירת Replication בין הגרסה הישנה לגרסה החדשה וביצוע ה- Switch בין הגרסאות בזמן אמת תוך כדי מינימום הפרעה למשתמשים.

3. דוחות תפעוליים - באמצעות GoldenGate ניתן לבצע offload לדוחות הרצים כיום על גבי מערכות ה- OLTP על ידי ביצוע Replication בזמן אמת של המידע ממערכות אלו לשרת Reporting ייעודי נפרד עליו ירוצו הדוחות. כך ניתן, מחד, לחסוך את העומס שדוחות מייצרים על מערכות תפעוליות ומאידך , לאפשר גישה בזמן אמת למידע לצורך Reporting. בנוסף, מכיוון ש- GoldenGate הוא Non intrusive על גבי שרתי המקור - אין חשש, הן מבחינת יציבות המערכות והן מבחינת הביצועים, להתקין GoldenGate על גבי מערכות ב- Production.ביצוע Replication משרת DB תפעולי לשרת DWH בצד

4. Replication עבור שימוש DRP - ניתן להשתמש ב- GoldenGate על מנת לבצע Replication לנתונים לצורך DRP משרת DB אחד לשרת DB אחר (או מספר שרתים בהתאם לצרכי הארגון) כולל יכולות Filter מתקדמות - זאת על מנת להעביר ב-Replication חלק מהנתונים - לא כמו טכנולוגיות DR אחרות בהן נדרש לבצע העתקה של כל הנתונים ב- DB.

מכיוון ש- GoldenGate הינו מוצר הטרוגני, ניתן להקים DRP כך ששרת המקור מריץ גרסת DB אחת בעוד ששרת ה- DRP עצמו מריץ גרסה אחרת (לדוגמא - Replication של נתונים מ- RAC על גבי Linux לשרת Single instance על גבי Windows).

בנוסף, מכיוון ששרת היעד ב- GoldenGate תמיד Read/Write, ניתן להתחבר בכל זמן נתון לשרת ה- DRP לצורך הרצה של דוחות או אפילו שימוש בשרת לצורך תפעול מערכות נוספות. כמו כן, מכיוון ששרת ה- DRP פתוח ב- Read/Write ניתן תמיד לוודא שה- DB באתר ה- DRP תקין מבלי שנדרש לבצע "ניסוי DRP" של דילוג לאתר ה- DRP והשבתה של ה- Prod.Replication לצורך DB DRP

5. חלוקת עומס באמצעות Active/Active replication - מכיוון ש- GoldenGate תומך ב- Active / Active replication, ניתן לחלק עומס של מערכות גדולות ומבוזרות למספר שרתי DB המבצעים סנכרון מלא של נתונים ממקורות שונים. לדוגמא, חלוקה של העומס וביצוע Scalability בכך שלקוחות מאירופה יעבדו מול שרת DB מסוים בעוד שלקוחות מארה"ב יגיעו לשרת DB אחר. המידע בין השרתים עובר Replication בזמן אמת. מודל Distributed כזה, כולל יכולות Conflict resolution מתקדמות, ניתן להטמיע בקלות באמצעות שימוש ב- GoldenGate.Replication במודל Active/Active בין מספר שרתי DB

הארכיטקטורה של GoldenGate כפתרון Replication מתקדם:

הארכיטקטורה של GoldenGate גמישה,Scalable ומורכבת ממספר תהליכי רקע המבצעים את הרפלקציה בפועל - קריאה של השינויים מקובץ ה- Transaction log בשרת המקור, הפצה של השינויים באמצעות הרשת לשרתי היעד וביצוע Apply לשינויים בשרתי היעד.

לצורך שימוש ב- GoldenGate יש להתקין Agent על גבי שרתי המקור והיעד ללא צורך ב- Man in the middle, כלומר, ללא צורך בשרת "באמצע" להפצה של השינויים. העתקת הנתונים מתבצעת ישירות בין שרתי המקור לשרתי היעד Over the network.

במידה ומודל ה- Replication שלנו כולל שרת מקור אחד ושרת יעד אחד - נתקין Agent של GoldenGate על גבי שרת המקור ו- Agent על גבי שרת היעד. במידה ושרתים נוספים הם חלק ממודל ה- Replication, נתקין על כולם את ה- Agent של GoldenGate.

ה- Agent של GoldenGate הנמצא על השרתים בצד המקור והיעד של ה- Replication, כולל מספר תהליכי רקע המממשים בפועל את תהליך ה- Replication בין ה- databases השונים. קונפיגורציה סטנדרטית של GoldenGate תהיה דומה מאוד לאיור הבא ותכלול את הרכיבים הבאים:1. Manager - תהליך ניהול כללי הרץ על גבי שרתי המקור והיעד ומאפשר ניטור ובקרה על מצב הרפלקציה. ממשק המשתמש של GoldenGate מתחבר לתהליך ה-Manager.

2. Extract - תהליך שרץ על גבי שרת המקור, קורא נתונים מקובץ ה-Transaction log של ה-Database ומחפש Transactions שהן Committed ועונות על התנאים שהוגדרו על ידי המשתמש (לדוגמא, רק על טבלאות מסוימות או שורות עם ערך ספציפי). תהליך ה-Extract כותב את השינויים הרלוונטיים עבור ה-Replication לקובץ Trail בינארי יונברסלי בפורמט של GoldenGate.

3. Pump - תהליך המבצע את ההפצה של קבצי ה-Trail שנוצרו על גבי שרת המקור על ידי ה-Extract לשרתי היעד. תהליך ה-Pump קורא את המידע מקובץ ה-Trail בשרת המקור וכותב, Over the network, את השינויים הנדרשים (עם Filter נוסף או ללא) לשרת היעד.

4. Replicat תהליך שרץ על גבי שרת היעד, קורא את המידע מקבצי ה-Trail שנכתבו לשרת היעד על ידי תהליך ה- Pump ומבצע Apply לפקודות ה-DML הנמצאות בקבצי ה-Trail בשרת היעד.

כלומר, בתהליך Replication פשוט משרת מקור אחד לשרת יעד אחד נצטרך להעלות תהליך Manager על גבי כל אחד מהשרתים, תהליכי Extract ו- Pump על גבי שרת המקור (על מנת לקרוא את השינויים מה-Transaction logs של ה-DB, לאגור אותם בקובץ ביניים ולהפיץ אותם ברשת לשרתי היעד) ותהליך Replicat בשרת היעד (לבצע DML לשינויים שנאגרו בקובץ הביניים שנוצר על גבי שרת המקור). כמובן שבמודלים מורכבים יותר, כגון Active/Active replication, גם הקונפיגורציה תהיה מורכבת קצת יותר ותכלול עותקים נוספים של תהליכי ה-Extract,Pump וה-Replicat.

ההפרדה של התהליכים מאפשרת ל- DBA גמישות מלאה בכל הקשור לסוג הרפליקציה (active/passive, active/active), הפצה למספר מקורות (על ידי הגדרת מספר תהליכי Pump), ביצוע Filtering מתקדם - למשל, ביצוע רפליקציה רק לשורות בהם שדה מסויים עודכן לערך ספציפי (על ידי הגדרות בתהליך ה- Replicat), הגדרות Auditing מתקדמות, ביצוע רפליקציה ב- Parallel ועוד...

מאת: דוד יהלום, CTO Naya-Tech
 
 
Oracle Israel
חברת אורקל עוסקת במידע - אופן הניהול שלו, השימוש בו, שיתופו והגנתו. כבר שלושים שנה שאורקל, החברה הגדולה בעולם לתוכנה עסקית, מספקת תוכנה ושירותים המאפשרים לארגונים להפיק את המידע המדויק והמעודכן ביותר ממערכותיהם העסקיות. כיום יש לאורקל יותר מ- 275,000 לקוחות ב- 145 מדינות, ביניהם 98 מהחברות המדורגות ברשימת Fortune 100. בסיס הנתונים ...
DB  |  RT  |  Oracle  |  DRP  |  Network  |  Consolidation  |  CPU  |  Recovery  |  BI  | 
 
תפריט על סדר היום 
 
פוקוס חברות Top 5
חדשות המנכ"לים
דרושים מתחמים
הבמה  
    בחירת הגולשים
  חדשות
 
 
  מנכ"לים
 
נדב ארבל נעם פרוימוביץ
אלי משה בנצי ברנדס
 
 
 
מנוע חיפוש   |   הייטק   |   דרושים   |   Goto-Mobile בניית אתרים לסלולר
 
RSS   |   תקנון   |   צור קשר
 
מחשוב ענן
ניהול קשרי לקוחות
אבטחת מידע
 
בינה עסקית
ניהול ידע
ניהול מסמכים
 
בנקאות ביטוח
תיירות מלונאות
אופנה טקסטיל
 
חינוך אקדמיה
קמעונאות
חקלאות
 
קידום אתרים
דרושים הייטק
 
Cloud Computing
Virtualization
Security
 
Storage
Network
ERP
 
CRM
BI
QA
 
KM
SaaS
SOA
 
BPM
BPO
DRP
 
Outsourcing
Semiconductor
Telecom
 
Mobile
Backup
DMS
 
ידעטק  |  ידע טק  |  ידע-טק


Navigation